שתף קטע נבחר

חשש מפקקי ענק: תושבי פתח תקווה נגד הבנייה המסיבית בסירקין

ראש העיר רמי גרינברג מקדם הסכם להקמת 16 אלף דירות, על אף שלפני הבחירות המקומיות הבטיח לתושבים להתנגד לפרויקט שייבנה ללא תשתיות. גרינברג: "נסלול 4 כבישי ענק"

חשש: פתח תקווה בדרכה להפוך לעיר הפקוקה בישראל. על פי הסכם הגג החדש יתווספו לעיר 70 אלף תושבים חדשים ויותר מ-16 אלף יחידות דיור בשנים הקרובות במקום המחנה הצבאי סירקין, כולל שכונה חרדית לבקשת יהדות התורה.

 

8,000 דירות חדשות: אושרה תוכנית סירקין בפתח תקווה

שנה וחצי עיכוב בתכנון המהיר של 12 אלף דירות

המפץ הגדול בפתח תקווה: בנייה של 17 אלף דירות חדשות

 

 

את ההסכמים מוביל ראש העיר החדש רמי גרינברג, שלמרבה האירוניה היה ממובילי המאבק נגד הבנייה המסיבית בסירקין ללא תשתיות מתאימות. עשרות אלפי כלי רכב יתווספו לכבישים הקיימים בעיר ובאזור ללא פיתוחם והגדלתם. גם כיום סובלת העיר מפקקים: הדרך לתל־אביב בבוקר נמשכת יותר משעה. נציגי המדינה הודו בדיונים קודמים שאין תשתית תנועה מספקת בעיר.

 

>> לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

  (הדמיה: משרד ארי כהן אדריכלים)
תוכנית סירקין בפתח תקווה(הדמיה: משרד ארי כהן אדריכלים)
 

גרינברג, שבעבר טען כי ראש העיר הקודם איציק ברוורמן אינו עושה די נגד התוכנית, הפך למקדם הדומיננטי שלה לקראת הסכם הגג הראשון. בעבר השתתף גרינברג בהפגנות מטה המאבק עם סגנו צדוק בן משה וכינה את תוכניות סירקין "אסון לעיר".

 

גרינברג חתם על מסמך מול חברי מטה מאבק סירקין שבועיים לפני הבחירות המקומיות, ולפיו הוא מתחייב כראש העיר לתמוך לחלוטין במחאה נגד התוכניות ולממן את כל פעולות המטה, כולל מאבק משפטי וקמפיין פרסומי. "אני רמי גרינברג, מועמד לראשות העיר, מצהיר ומתחייב בפניכם שאפעל למנוע בנייה בתחום מחנה סירקין ללא פתרונות תחבורה מלאים כבר בתחילת הבנייה". לטענת מטה המאבק, כעת גרינברג דוחף לקדם את התוכניות ללא פתרונות תחבורה.

 

במינהל ההנדסה של העירייה נמצאת תוכנית מדף להתחדשות עירונית ובה כ-50 אלף יחידות דיור. ראש העיר הקודם ניסה לקדם תוכנית זו במקביל למזעור נזקי תוכניות סירקין. מהנדסת העיר חוה ארליך אמרה בעבר כי קידום תוכניות סירקין בהיקפן הנוכחי ימנע התחדשות עירונית, בשל אי היכולת של העירייה וכוח האדם שלה לעסוק בשני מגה פרויקטים במקביל.

 

ממטה מאבק תושבי פ"ת נגד בנייה ללא תשתיות נמסר: "גרינברג היה מגדולי התומכים שלנו ועכשיו הוא הופך ליריב המרכזי של התושבים בשל חלומות באספמיה והבטחות שווא ממשרדי הממשלה, ששנים מנסים לקדם תוכנית גרועה זו בכל מחיר זו הזדמנות אחרונה של גרינברג לעמוד במילתו. נחזיר את מאבק הרחובות, והפעם המוקד יהיה גרינברג ולא שרי הממשלה".

 

ראש העיר רמי גרינברג מסר: "מדובר בעיקר בכמה בעלי וילות באזור שאולי ייפגעו. התוכנית המקודמת היא לטובת העיר, ותכלול פתרונות תחבורתיים, כולל הארכת הקו הסגול מגבעת-שמואל אל העיר, הקו האדום ושני קווי מטרו המתוכננים בעתיד הרחוק, אחד לסירקין. במשך שנים לא קודמה תוכנית סירקין בגלל התנגדות ראש העיר הקודם. כל מה שדרשנו קיבלנו, כולל סלילת ארבעה כבישים ענקיים: למזרח מכביש 6, מעל 471 שיתחבר לתחנת רכבת, כביש משוקע נוסף במערב ומעליו פארק, וכביש אל תחנת רכבת ירקונים. הסכם הגג יבוצע בהדרגה עד 2030".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: משרד ארי כהן אדריכלים
תוכנית סירקין
הדמיה: משרד ארי כהן אדריכלים
מומלצים