שתף קטע נבחר

"לא לסלוח זה כמו לשתות רעל ולחכות שמישהו אחר ימות"

ברנדון בייס הייתה מורה למודעות וריפוי הוליסטי כשהתגלה ברחמה גידול מסוכן בגודל כדורסל. נחרצת החליטה לטפל בעצמה באופן טבעי. כך נולדה שיטת "המסע". בסדרת הראיונות "מסע חיפוש", בוחנת שלומית שרביט ברזילי שיטות טיפול שונות המסייעות להתפתחות אישית. הפעם עם עירית ליפשיץ נציגת שיטת ה"מסע" בישראל. צפו

 
  • לצפייה בפרק העוסק בשיטת העבודה של ביירון קייטי לחצו כאן
  • לצפייה בפרק העוסק ב-NLP ודמיון מודרך לחצו כאן
  • לצפייה בפרק העוסק בתטא הילינג לחצו כאן

 

תעודת זהות:

שם השיטה: "המסע"

 

על קצה המזלג: שיטה מעשית לריפוי ושחרור, השיטה מגלה חסמים רגשיים עמוקים, אמונות ודפוסים מגבילים וזיכרונות ישנים, שהם מקור לכל תופעה רגשית, פיסית, רפואית או התנהגותית, ומסירה אותם בהבנה ובסליחה.

פותחה על ידי: ברנדון בייס

 

איפה ומתי: ארה"ב שנות ה-90

 

למי השיטה מתאימה: לכל אדם שרוצה להרגיש יותר טוב, לריפוי פיסי, ריפוי נפשי (הסרת חרדות, דיכאונות, טראומות), ריפוי התנהגותי (הסרת התמכרויות או התנהגות כפייתית) למי שרוצה להסיר מגבלות ומחסומים ששם על עצמו מבלי לדעת, ולמצות יותר את החיים.

 

יתרונות השיטה: פשוטה, מיידית, עדינה ומביאה תוצאות ניכרות מיידיות, ונשארות לאורך זמן.

 

חסרונות השיטה: דורשת מחויבות, מוכנות ואומץ. טיפול אקטיבי - המטופל אחראי לריפוי שלו והוא שעושה את העבודה. המטפל הוא רק מאפשר ומנחה. 

 

ראיון עם עירית ליפשיץ - נציגת שיטת מסע בישראל (צילום: אור ליפשיץ)
"אומץ אמיתי הוא המוכנות להרגיש במלואו את מה שאתם מרגישים ברגע זה"
 

טיפים ברוח השיטה מעירית ליפשיץ:

 

  • אפשרו לעצמכם להרגיש באופן מלא - אומץ אמיתי הוא המוכנות להרגיש במלואו את מה שאתם מרגישים ברגע זה. אתם יכולים לנסות לברוח מהרגשות שלכם, אבל הם ישיגו אתכם בסופו של דבר. הם ירדפו וישיגו אתכם, עד שלבסוף תתייאשו מהמרדף. היו מוכנים לשבת בשקט, להיפתח אל הרגשות שלכם ולחוש אותם במלואם. 

 

  • המחשבות שלכם חסרות משמעות - טבעו של המוח החושב הוא פחד, ספק ושיפוט – זרם של מילים, צלילים ותמונות מהדמיון העוברים דרך התודעה. המשמעות היחידה שיש להם היא הסיפור, זו משמעות שאנחנו מכניסים בהם. לא אמיתי!! הניחו לכל המחשבות – הן אינן מעניינכם, אל תצמידו להן שום משמעות. תנו להן לחלוף אנה ואנה, ואז תגלו את מה שנשאר מבלי שהמחשבות יגעו בו.

 

  • סליחה היא המפתח לחופש פנימי - לעיתים קרובות אנחנו טועים ומאמינים שאנחנו סולחים לאנשים אחרים למענם, אבל האמת היא, שכשאנחנו סולחים, אנחנו משחררים את תודעת הסיפור כולו שבו נאחזנו ואותו טיפחנו, וכשהוא נעלם, אנחנו אלה שיוצאים לחופשי. כוח הריפוי של הסליחה הוא חזק במיוחד, הוא מרפא גוף. הוא מרפא חיים. הוא מרפא מערכות יחסים, הוא יכול לרפא אומות שלמות. זו מתנה שאתם יכולים לתת לעצמכם.

 

  • מטפלים בשיטות שונות המעונינים להשתתף בסדרה "מסע חיפוש", מוזמנים לשלוח מייל ל: shlomit-sh@ynet.co.il  ולציין בנושא "למסע חיפוש".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברנדון בייס - ריפוי ברמת התא
צילום: אור ליפשיץ
מסע חיפוש - שיטת מסע
צילום: אור ליפשיץ
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים