שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  משתמשי אייפון? הסוללה צריכה להדאיג אתכם
  דו"ח חדש של ארגון צרכני בבריטניה חושף כי חיי הסוללה בדגמים מסויימים של אייפון - נמוכים בהרבה מהנתונים שאפל מפרסמת. מכשירי אייפון XR למשל, מחזיקים בפועל 16 וחצי שעות של זמן שיחה, בניגוד ל-25 שעות לטענת היצרנית

  הסוללה טעונה שיפור: ענקית הטכנולוגיה אפל שוב מסתבכת עם סוללות מכשירי האייפון שלה. דו"ח חדש של ארגון Which?, קבוצה צרכנית ותיקה המבוססת בבריטניה ועוסקת בבדיקה של שירותים ומוצרים, חושף כי חיי הסוללה במספר דגמי אייפון - נמוכים מהנתונים שאפל מפרסמת. בחלק מהמקרים מדובר בהגזמה משמעותית, עם פערים של עד 51 אחוזים בין הנתון המפורסם לבין הנתון בפועל.

   

  אייפון XR (צילום: אסף קוזין)
  נתוני חיי הסוללה רחוקים מהמציאות. אייפון XR(צילום: אסף קוזין)

   

  הדוגמה הבולטת ביותר להגזמה שכזו, נמצאה דווקא בדגם האייפון XR, שהושק בספטמבר האחרון על תקן המכשיר המוזל של היצרנית. הבדיקה העלתה כי למרות שאפל מפרסמת שהמכשיר מחזיק עד 25 שעות שיחה רצופות, הסוללה בפועל הצליחה לשרוד רק 16 שעות ו-32 דקות. שמונה דגמי אייפון נוספים נבדקו על ידי החברה, וגם בהם נמצאו פערים בין אורך חיי הסוללה כפי שאפל מפרסמת לבין מה שקורה בפועל.

   

  >> מה חשבנו על אייפון XR? הסקירה המלאה

   

  במסגרת הדו"ח נבדקו כ-50 סמארטפונים של יצרניות מובילות, בהן סמסונג, וואווי, TCH

  ונוקיה. לצד אפל, חברת HTC נמצאה גם היא כמפריזה באורך חיי הסוללה של המכשירים שלה. שיטת הבדיקה כללה סוגים שונים של שימוש, במדידת המכשירים עם סוללה טעונה במלואה. כך למשל נבדקו חיי הסוללה בשימוש רציף בדפדפן וכן באפליקציות שונות. יחד עם זאת, הודגש בחברה כי שימושים שונים והגדרות בסיסיות של המכשיר, דוגמת בהירות המסך, משפיעים על חיי סוללה אופטימליים - וכי יש לקחת גם את זה בחשבון.

   

  מכשירי אייפון Xr (צילום: AFP)
  "בודקים באופן מקיף את המוצרים"(צילום: AFP)

   

  לאחר שממצאי הדו"ח פורסמו בביזנס אינסיידר, אפל מסרה בתגובה כי: "אנחנו בודקים באופן מקיף את המוצרים שלנו, ועומדים מאחורי ההצהרות על משך חיי הסוללה. באמצעות אינטגרציה הדוקה בין חומרה לתוכנה, מכשירי אייפון מהונדסים לניהול נכון וחכם של צריכת אנרגיה ולמקסום חיי הסוללה. שיטת הבדיקה שלנו משקפת את זה. ארגון Which? לא שיתף עמנו את שיטות הבדיקה שלו, ולכן אין באפשרותנו לבצע השוואה בין הבדיקות".

   

  לאפל יש מוניטין בעייתי בכל מה שקשור לסוללות מכשירי האייפון שלה: בספטמבר 2017, הודתה החברה כי היא נוהגת להאט את פעולת המעבד באמצעות עדכון תוכנה עבור מכשירים מדגמים מיושנים. ההודאה ההיא הגיעה עם התנצלות בפני הלקוחות, וגררה גם מספר לא מבוטל של תביעות ייצוגיות במקומות שונים בעולם וגם בישראל.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים