שתף קטע נבחר

המחבל הנאשם ברצח אורי אנסבכר כשיר לעמוד לדין

סנגורו של ערפאת ארפאעיה, שמואשם ברצח ובאונס הצעירה מהיישוב תקוע ביער ליד עין יעל בירושלים, ביקש לבחון את מצבו הנפשי של מרשו. הפסיכיאטר המחוזי קבע: המחבל מחברון כשיר לעמוד לדין

 

המחבל אשר חשוד ברצח של אורי אנסבכר בהארכת מעצר בבית המשפט ירושלים (צילום: יואב דודקביץ )
המחבל ערפאת ערפאעיה(צילום: יואב דודקביץ )

הפסיכיאטר המחוזי בירושלים קבע כי המחבל הפלסטיני ערפאת ארפאעיה, שמואשם ברצח ובאונס אורי אנסבכר בפברואר ביער הסמוך לעין יעל בבירה, כשיר לעמוד לדין.

 

בית המשפט הורה בשבוע שעבר לשלוח את ארפאעיה לבדיקה פסיכיאטרית. סנגורו של המחבל ביקש לבחון את מצבו הפסיכאטרי של מרשו, והשופטים נענו לבקשתו. הבקשה הוגשה גם לבית משפט השלום בעיר במהלך חקירתו של ארפאעיה, אולם אז היא נדחתה.

אורי אנסבכר (צילום: באדיבות המשפחה)
אורי אנסבכר(צילום: באדיבות המשפחה)

בתחילת מרץ הוגש כתב אישום נגד ארפאעיה, בן 29 מחברון, בגין מעשה טרור של רצח בכוונה תחילה, אונס וכניסה לישראל שלא כדין.

 

לפי כתב האישום, הראיות נגד ארפאעיה כוללות בין היתר זיהוי DNA שלו בזירת הרצח, איתור הסכין שבה בוצע הרצח במקום מחבואו ועליו דמה של המנוחה, כרטיס הסלולרי של אנסבכר שנמצא בנרתיק של הנאשם, וטלפון סלולרי של המנוחה בתוך בור מים סמוך. בנוסף נטען כי ארפאעיה ידע פרטים מוכמנים על הרצח כמו העובדה שאנסבכר, בת 19 מהיישוב תקוע, הגיעה למקום עם אזניות ונייר כתיבה.

 

לפי כתב האישום, "ארפעאיה הבחין באורי והחליט להרוג אותה בשל היותה יהודייה. הוא תקף את אורי באלימות קשה ובאכזריות. אורי נאבקה בו, אך הנאשם התגבר על התנגדותה, פגע בה פגיעה גופנית קשה, וכן דקר אותה מספר רב של פעמים בכל חלקי גופה באמצעות הסכין. דקירות הסכין גרמו למותה".

 

לפני כשבועיים וחצי הרסו כוחות צה"ל את ביתו של ארפאעיה, ומצה"ל נמסר אז כי "לוחמי צה"ל, בשיתוף מג"ב והמנהל האזרחי, הרסו שתי דירות של משפחת המחבל". שבוע לפני כן דחה בג"ץ את עתירת משפחתו של ארפאעיה נגד הריסת ביתם. לראשונה, המדינה ביקשה להרוס שתי דירות הקשורות למחבל בבניין שבו מתגוררת המשפחה בחברון.

 

השב"כ הודיע כי מחקירת ארפאעיה עלה כי מדובר בפיגוע טרור, ושהרצח בוצע ממניע לאומני. המחבל אף שחזר את הרצח, ובשב"כ הדגישו כי הוא קשר את עצמו באופן מובהק למיוחס לו. ארפאעיה מוכר למערכת הביטחון, והיה בעבר כלוא בישראל על עבירות טרור ברף הנמוך, ובכללן הפצת דברי הסתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
המחבל ערפאעיה
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים