שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  גמלאי הפנסיות הוותיקות מחכים לשר האוצר שימנע פגיעה בקצבאות

  הארגון הארצי של גמלאי התעשייה האווירית מאיים להגיש תביעה אם שר האוצר לא ייעתר לבקשת הארגון - למנוע את הפחתת הקצבה הפנסיונית החודשית לעמיתי קרנות הפנסיה הוותיקות

  הממשלה החדשה טרם הוקמה וזהות שר האוצר טרם הוכרעה, אך כבר כעת ברור מה תהיה אחת המשימות הראשונות שלהן יידרש: השפעת אי העלאת גיל הפרישה לנשים על גובה הקצבאות שמשלמות קרנות הפנסיה הוותיקות.

   

  אל תשכחו את הזכויות שלכם: פנסיה למתחילים

  הפנסיות המוזלות עולות שלב - מה המשמעות לצרכן?

  קיבלתם את דו"ח הפנסיה השנתי - ומה עכשיו?

   

  הארגון הארצי של גמלאי התעשייה האווירית, שבו חברים למעלה מ-11 אלף גמלאים, מאיים להגיש תביעה אם שר האוצר לא ייעתר לבקשת הארגון - למנוע את הפחתת הקצבה הפנסיונית החודשית לעמיתי קרנות הפנסיה הוותיקות.

  אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

  במכתב שנשלח לשר האוצר הנוכחי, משה כחלון, ציין הארגון, באמצעות עו"ד גדעון פישר, כי החל מגמלת חודש יוני, שתעבור לחשבונות הגמלאים ב-1 ביולי השנה, צפויות שמונה קרנות פנסיה ותיקות להפחית את הקצבה החודשית בשיעור של 1.259%.

   

  ציפייה לגיטימית של הגמלאים

  "ההפחתה מקורה בהחלטות ועדת הכספים היוצאת ומשרד האוצר, שלא להעלות את גיל הפרישה לנשים, ועל כן בהתאם להוראות התקנון האחיד של הקרנות הוותיקות שבהסדר, נדרש לבצע קיצוץ בקצבה החודשית הפנסיונית של הגמלאים על מנת לממן את הגירעון האקטוארי שנוצר בשל כך שנשים יחסכו פחות שנים ויקבלו קצבאות במשך יותר שנים", נכתב.

   

  עוד ציין הארגון כי "ההפחתה בקצבאות הקשישים, שעלולה להגיע לאלפי שקלים בשנה (לחלק מהגמלאים למאות שקלים בשנה), צפויה לצאת לדרך בעוד כחודש וחצי בלבד ותביא לפגיעה קשה בקשישים, ביניהם רבים בני 80 ו-90 שחסכו כל חייהם - ועתה יילקח מהם סכום משמעותי מקצבאות הפנסיה".

   

  כמו כן, נטען כי הקיצוץ פוגע בזכות השוויון בין גמלאי הארגון לגמלאים שאינם מבוטחים בקרנות הוותיקות - וקצבתם לא עתידה להיות מקוצצת. עוד נטען כי נוצרה ציפייה לגיטימית של הגמלאים בשל הבטחות של שר האוצר, לטענתם, לפיהן קצבאות הפנסיה שלהם לא יפגעו וכי יושג הסדר שיבטל את רוע הגזירה. "ואולם, עד כה לא בא הדבר על פתרונו והקיצוץ החד מאיים על פנסיות הגמלאים", נכתב.

   

  המכתב נשלח באמצעות עוה"ד רפאל יולזרי, מתן גרינגר ואסף אריב ממשרד גדעון פישר ושות'.

   

  מלשכת שר האוצר נמסר: "הנושא נמצא בטיפול רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים