שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   קרן הפנסיה של חברי אגד חוששת: אחרי ההפרטה לא יישאר כסף לנושים
   הקרן טוענת שהיא נושה של אגד על בסיס תביעה שלה נגד חברת האוטובוסים שעדיין מתנהלת בסך כ-2 מיליארד שקל. לטענתה, מהלך שינוי מבנה החברה הכולל תשלום של כ-588 מיליון שקל לחברי אגד ירע את מצבה
   הפרטת אגד יצאה לדרך - ועימה עולים חילוקי דעות נוספים בין אגד לבין קרן הגמלאות של חברי אגד. קרן הפנסיה המפעלית של חברי האגודה, שנמנית עם קרנות הפנסיה הוותיקות, טוענת כעת לחשש ממשי שמהלך שינוי מבנה החברה ירע את מצב הנושים, בהם הקרן.

    

   חברי אגד בעד הפרטה: 91% הצביעו בעד התוכנית לשינוי מבני בחברה 

   גמלאי הפנסיות הוותיקות מחכים לשר האוצר שימנע פגיעה בקצבאות

   אל תפגעו לעצמכם בכיס: הטעויות שאנחנו עושים בחסכונות שלנו

   האוצר: זו קרן הפנסיה עם השירות הטוב ביותר

    

   >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

    

   "הקרן היא נושה של אגד בסכומי עתק, בין היתר מכוח תביעה מתנהלת שסכומה עומד על כשני מיליארד שקל", טענה הקרן במסגרת תגובה שהגישה לאחרונה לביהמ"ש, באמצעות משרד עו"ד אשר חלד ועו"ד ברק טל ממשרד יגאל ארנון. התביעה הוגשה בשנת 2010 בטענה שאגד ניצלה את שליטתה בפועל בקרן ופעלה בניגוד עניינים תוך הפרת חובותיה. אגד, מצידה, הגישה תביעה נגדית.

   אגד טוענת שבידיה מקורות למימון השינוי (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
   אגד טוענת שבידיה מקורות למימון השינוי(צילום: רועי עידן)
    

   בקרן נטען שאגד טענה במסגרת ההליך כי "התביעה של הקרן מאיימת על עצם קיומה של אגד. מדובר בתביעת ענק מפלצתית". עתה הקרן חוששת שלאחר התשלום לחברי אגד - כ-588 מיליון שקל - ייפגעו זכויותיה כאחראית לתשלום הפנסיות לגמלאי אגד: "בניגוד לתמונה שמבקשת אגד לצייר, לא מדובר בהליך טכני של שינוי המעטפת התאגידית. מדובר במהלך שבמסגרתו אמורה אגד החדשה להעניק לבעלי מניותיה לשעבר ועובדיה השכירים הטבות כספיות בהיקפים משמעותיים תוך הפקרת זכויות נושיה".

    

   הקרן מבקשת מביהמ"ש אישור לעיין במסמכי אגד כדי לבדוק אם השינוי המבני עלול לפגוע בה, בהם הדו"חות הכספיים המאוחדים, הערכת שווי חשבונאית שנערכה לאגד, ועוד. אגד ביקשה לדחות את הבקשה כי "הקרן אינה בעלת מעמד המקנה לה זכות בהליך השינוי המבני של אגד, ועצם קיום תביעות תלויות ועומדות בין הקרן לבין אגד לא מצדיק הגדרתה של הקרן כנושה".

    

   בתגובה שהגישה אגד באמצעות עו"ד מיכאל גינסבורג ממשרד גרוס קלינהדלר, היא טענה שבידיה "המקורות המתאימים למימון השינוי המבני", והוסיפה שאין בהליך זה כדי לפגוע באיתנותה הפיננסית, כאשר "דווקא אם לא יושלם הליך השינוי המבני תיגרם הרעה כלכלית". באגד 1,307 חברים בעלי זכויות ועוד 5,210 עובדים שכירים.

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים