שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרץ נגד הפריימריז: "מפלגה של 6 מנדטים מתנהגת כאילו יש לה 30"
  ח"כ פרץ תקף את החלטת הנהלת המפלגה להקדים את הבחירות לראשות העבודה: "בואו נבין את מצבנו ונפעל בהתאם, קצת צניעות". פרץ צפוי להציג לוועידת המפלגה הצעה חלופית - מינוי יו"ר זמני, תפקיד עליו יתמודד: "יכול לתרום את מעמדי הציבורי למען המפלגה"

  כנס של מפלגת העבודה בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף )
  פרץ. "בואו נבין את מצבנו ונפעל בהתאם"(צילום: הרצל יוסף )
  ח"כ עמיר פרץ התייחס הבוקר (ג') להחלטת הנהלת מפלגת העבודה להקדים את הפריימריז לראשות המפלגה. בריאיון לאולפן ynet הוא אמר: "לומר שאנחנו בוחרים עכשיו מועמד לראשות הממשלה זה מנותק לחלוטין ולא מתכתב עם המציאות. בואו נבין את מצבנו ונפעל בהתאם". צפו בריאיון.

   

   

  פרץ צפוי להציג בפני ועידת המפלגה את הצעתו הנגדית להצעת היו"ר אבי גבאי, שלפיה ימונה יו"ר זמני לתקופה של שנה וחצי שאינו מועמד לראשות הממשלה, ולאחר מכן ייבחר יו"ר קבוע: "אני עושה הכל כדי שמפלגת העבודה לא תלך למסלול שגוי לחלוטין. התפקיד שלנו זה לבדוק את עצמנו, לעשות בדק בית פנימי ולבדוק לאן אנחנו הולכים".

   

  "לא יכול להיות שמפלגה של שישה מנדטים מתנהגת כאילו יש לה שלושים מנדטים. בואו נבין את מצבנו ונפעל בהתאם", אמר פרץ. "המועמד לראשות הממשלה ייבחר בעוד כשנה וחצי כשנתאושש קצת, נחדד את המסרים שלנו, נמצא את מקומנו בתוך הכנסת ונדע מה תפקידנו החדש כמפלגה של שישה מנדטים".

  פריימריז במפלגת העבודה (צילום: AFP)
  פרץ וגבאי. "מפלגה של שישה מנדטים מתנהגת כאילו יש לה שלושים"(צילום: AFP)

  הוא הוסיף: "קצת צניעות, אנחנו מפלגה של שישה מנדטים. בואו נעשה את הבחירה הפנימית מתוכנו, בואו נשקם את המפלגה. אני מקווה שנצליח להפוך אותה למפלגה מבוקשת יותר, יכול להיות שגם יבואו כוחות חדשים, נזרים דם חדש לתוך המפלגה הזאת".

   

  פרץ, שעמד בעבר בראשות המפלגה, אמר כי הוא סבור שיוכל לקדם את המפלגה כיו"ר זמני: "אני בהחלט חושב שאני יכול לתרום היום את מעמדי הציבורי ואת הקשר שלי עם הציבור הרחב למען המפלגה ולהביא אותה למקומות טובים מאוד".

   

  - אתה מתחייב לא להתמודד לתפקיד קבוע?

  "עם כל הכבוד, אני לא מתעסק עכשיו..."

   

  - מה זאת אומרת?

  "אני רוצה לשקם את המפלגה ואני לא מתכוון להתחיל עכשיו בכל מיני התניות כאלה. אני הודעתי שאינני מתכוון להתמודד בעוד שנה וחצי, אבל עם כל הכבוד אני לא מוכן ש... אני בא ברצון טוב לתרום למפלגה, לעשות הכל למען המפלגה – אין לי כוונה להתחיל עכשיו בכל מיני ניואנסים".

   

  פרץ תקף את החלטת ההנהלה, שתמכה בהצעת היו"ר: "אנחנו מבקשים שההכרעה תהיה בוועידה, כפי שמקובל. תאר לעצמך שוועדת החוקה בכנסת מחליטה שהיא נותנת רוב לפיסקת ההתגברות, אבל מונעת מהאופוזיציה להעלות הסתייגויות במליאה. זה לא עובד ככה. אנחנו מבקשים להביא את ההסתייגויות למליאה בהצבעה חשאית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים