שתף קטע נבחר

החל מהקיץ הבא: "טרמינל 4" בנתב"ג – לבעלי חיים

כ-80 אלף משפחות עם בעלי חיים עוברות בכל שנה בנמל התעופה המרכזי של ישראל. טרמינל חדש יכלול מכלאות עם תאי שינה, תאי טיולים, מרכז טיפולים, סיוע עם המסמכים שנדרשים ואף פנסיון שבו יישארו החיות שבעליהם יטוסו בלעדיהם. כך זה ייראה

כלב מתכונן לטיסה (צילום: shutterstock)
בקרוב: טרמינל לבעלי חיים בנתב"ג(צילום: shutterstock)
 

בשורה להולכים על 4: טרמינל חדש שמיועד לטיפול בבעלי חיים, בעיקר כלבים וחתולים, יוקם בנמל התעופה בן גוריון בהשקעה של כמיליון דולר וחצי. הטרמינל צפוי להיפתח לקראת עונת הקיץ 2020 בשותפות בינלאומית שמובילה חברת Terminal4Pets בבעלות ד"ר איתן קריינר.

 

הקיץ בנתב"ג: צפי ליותר מ-5.5 מיליון נוסעים

 

"אנחנו הוגים את הרעיון הזה כבר עשר שנים ועכשיו הוא קרם עור וגידים", סיפר קריינר שציין כי אפשר לספור על יד אחת את מספר הטרמינלים היעודיים לבעלי חיים ברחבי העולם, אך מדובר במוצר שהדרישה אליו הולכת וגדלה. הטרמינל יוקם בשותפות עם גורמים בינלאומיים כגון חברת ARC (מרכז לטיפול בבעלי חיים) וכן שותפים אסטרטגיים בתחום התעופה והלוגיסטיקה בישראל.

 

"בכל שנה מוטסים ברחבי העולם כ-60 מיליון בעלי חיים, בעיקר כלבים, חתולים וצפורים", הוסיף ד"ר קריינר. "בישראל כ-80 אלף משפחות נוהגות לצאת לחופשה בחו"ל עם חיית המחמד שלהם, זאת כאשר מרבית בעלי החיים שמוטסים הם כלבים וחתולים והמספר הזה הולך וגדל כמו שגדל מספר הנוסעים שעוברים שנמל התעופה.

הדמיה פנסיון הכלבים שיוקם בנתב
הדמיה של פנסיון הכלבים שיוקם בנתב"ג

הדמיה פנסיון הכלבים שיוקם בנתב

מה קורה לכלב שלכם במהלך טיסה? 

 

על פי התכנית, הטרמינל החדש יכלול מבנה ראשי שבו תהיה מבואה וקבלה, אגף טיפול בנושאי ההטסות, חנות מקצועית לממכר צרכים יעודיים (כמו כלובים וכו'), מכלאת פנימית, חדר וטרינר שמיועד לטיפולים רפואיים ועוד.

 

מחוץ למבנה הראשי יהיו מכלאות עם חלוקה ומעקב אחר בעלי החיים והן יכילו תאי שינה אישיים, תאי טיולים מרווחים, ומרכז טיפולים שיכלול מקלחת, מחסן מזון ועוד. התוכנית היא שכל הטרמינל ישתרע על שטח של כ-2,250 מ"ר בתוך מתחם שדה התעופה.

 

בטרמינל יהיו סוגים שונים של תאים, כמו תאי אח"מים ותאים רגילים, והוא יספק גם סיוע במילוי המסמכים הדרושים להעברת בעלי החיים בכל מדינה אליה יוטסו, עם או בלי בעליהם. לדברי ד"ר קריינר, הטרמינל אמור לספק שירותים גם לבעלי חיים שבעליהם גרים במדינות שכנות כמו מצרים, ירדן והרשות הפלשתינית.

ד
ד"ר איתן קריינר
  

Terminal4Pets היא חברה בינלאומית שהוקמה לפני כ-20 שנה ובסיסה הוא ביישוב מכבים המרוחק כ-20 דקות נסיעה מנמל בן גוריון. החברה מטפלת בהטסת בעלי חיים מישראל ואליה וכן בהטסת בעלי חיים ברחבי העולם. בחברה צוות וטרינרים שמטפל בכל ההליכים הדרושים להטסת בעלי יחיים ובכלל זה בדיקות, חיסונים ומתן מסמכי הטסה.

 

ברשות שדות התעופה אישרו כי בנתב"ג יוקם פנסיון לחיות בית שיהיה מתוכנן ומעוצב אדריכלית תוך שמירה על איכות הטיפול, זאת כאשר במתחם יוענקו שירותים לחיות מחמד שטסות לחו"ל וכן שירותי שמירה לחיות שיושארו בו, בפנסיון מלא, עד שבעליהם ישובו מחו"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
בקרוב: טרמינל לבעלי חיים בנתב"ג
צילום: shutterstock
מומלצים