שתף קטע נבחר

הקיץ בנתב"ג: צפי ליותר מ-5.5 מיליון נוסעים

גם השנה צפוי להישבר השיא של מספר הנוסעים שיעברו בנמל התעופה בן גוריון. אלה היעדים הפופולריים והמהלכים שנעשים כדי להתמודד עם העומס הכבד

תארזו הרבה סבלנות לתורים (צילום: שירי הדר)
תורים בנתב"ג, ארכיון(צילום: שירי הדר)
 

תנועת הנוסעים בנמל בן גוריון תשבור בקיץ הקרוב (חודשים יולי-אוגוסט) שיא חדש עם יותר מ-5.5 מיליון נוסעים. מדובר בגידול של כ-7 אחוזים בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

 

החל מהקיץ הבא: "טרמינל 4" בנתב"ג – לבעלי חיים  

 

קיץ 2019 בנתב
 

הקיץ בנתב
*הנתון שמתייחס לקיץ 2019 הוא הערכה בלבד

כך נראה הטרמינל הפרטי הראשון בישראל 

 

התחזית נערכת לפי הבקשות המוגשות על ידי חברות התעופה. בקיץ 2018 נרשם זינוק של 10 אחוזים במספר הנוסעים לעומת קיץ 2017. לפי נתוני רשות שדות התעופה היעד המוביל לחופשת הקיץ יהיה יוון ואחריו, מבחינת תנועת הנוסעים, טורקיה (בעיקר כמדינת מעבר), ארה"ב, איטליה וצרפת. הנתונים מתייחסים לישראלים ולתיירים, והמיקום של ארה"ב (מקום שלישי) מתייחס לטיסות ישירות, בעוד רבים טסים לארה"ב דרך תחנות ביניים באירופה.

 

ברשות שדות התעופה נמצאים בעיצומה של ההיערכות לקראת הקיץ העמוס ביותר. על הפרק: הוספת תשתיות, בהן עמדות רישוי לטיסה (צ'ק-אין) בטרמינל 1, הרחבת מערכת הבידוק לכבודה ומסועי קבלת כבודה והרחבה, שהושלמה, של מתחם הבידוק לכבודת יד בטרמינל 3, דבר שמקצר משמעותית את התורים.

 

לפי החלטת שר התחבורה ישראל כץ יושקעו בנתב"ג שלושה מיליארד שקלים נוספים מתקציבה הפנימי של רשות שדות התעופה שיממנו את בניית הזרוע החמישית בנתב"ג, הקמת מבנה צמוד לטרמינל 3, הרחבת מערך החניונים, והקמת יחידת בקרת מטוסים מרכזית. מ-1 ביולי תועתק כל התנועה הפנים ארצית משדה דב לטרמינל 1, דבר שצפוי להגדיל את נפח הפעילות של טרמינל 1 בעשרות אחוזים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שירי הדר
היכונו לקיץ עמוס בנתב"ג
צילום: שירי הדר
מומלצים