שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  משרד התקשורת מבקש מ-HOT הבהרות על מבצע ה-500 מגה

  המשרד מבקש לדעת כיצד יש ל-HOT אפשרות להציע לציבור מהירות 500 מגה, כשבעבר טענה שהיא חוששת מעומס של לקוחות במהירויות גבוהות - ועקב כך הן תומחרו ביוקר לספקיות האינטרנט. כרגע צרכן שרוצה להצטרף לתשתית חצי גיגה, יכול לעשות זאת עם הספקית Hotnet בלבד

  משרד התקשורת יפנה ל-HOT על מנת לקבל הבהרות לגבי שיווק תשתית אינטרנט במהירות של עד 500 מגה (מהירות הורדה) לצרכנים פרטיים. זאת אחרי שעד כה שיווקה קצבים כאלה ללקוחות עסקיים בלבד, כך נודע ל-ynet.

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  HOT מגדילה את מהירות הגלישה לעד חצי גיגה - ביוקר 

  מתלוננים על חברות הטלוויזיה: HOT מובילה בתלונות על כסף, yes בתלונות על שירות

  מצעד התלונות על חברות התקשורת: סלקום ו-HOT מובייל "מככבות"

   

  במשרד התקשורת גיבשו שאלות שיישלחו לחברה, בין היתר, HOT תתבקש לספק הבהרות לגבי מודל התמחור לספקים, התעריפים שהיא הולכת לגבות מספקי האינטרנט שישווקו את המהירות הזאת על גבי התשתית שלה וכן: מהם המהלכים ההנדסיים שהחברה עשתה, האם שדרגה את הרשת במפתיע, אחרי שטענה בעבר שתתקשה לעמוד במספר רב של לקוחות שיגלשו בקצבי אינטרנט אולטרה מהיר. ביכולתו של משרד התקשורת לעצור את השיווק של HOT, אם כך יחליט בעקבות תשובותיה.

  הוט ()
  משרד התקשורת מבקש מ-HOT הבהרות על מבצע ה-500 מגה
  נתי כהן, מנכ
  נתי כהן, מנכ"ל משרד התקשורת(צילום: אוראל כהן)
   

   

  HOT הטילה פצצה שלשום (ב') כשהודיעה על המהלך, בעוד שספקיות האינטרנט לא קיבלו על כך הודעה מראש, כשלטענתן החברה מחויבת לידען מראש במסגרת רפורמת השוק הסיטונאי - שמאפשרת להן למכור חבילות של HOT.

   

  "דמי תיווך גבוהים מידי"

  במסגרת הרפורמה, כל ספקיות האינטרנט יכולות למכור תשתית של HOT ובזק בחבילת תשתית ובסנוף ספק במחיר שהן מציעות. כרגע לטענתן, הן יתקשו להציע מחיר אטרקטיבי לחבילת החצי גיגה של HOT כי הן פשוט ישלמו לה "דמי תיווך" גבוהים מדי.

   

  לטענתן, הן יאלצו למכור את החבילה הזאת של תשתית HOT במחיר גבוה, בגלל תרגיל שרקחה HOT. החברה ביקשה בעבר ממשרד התקשורת לתמחר במחיר סיטוני גבוה מהירויות של 200 מגה ומעלה לעומת 100 מגה ומטה. החברה טענה אז שהיא לא תוכל לעמוד הנדסית במספר רב של לקוחות במהירויות הגבוהות. משרד התקשורת נענתה לבקשתה ותמחר 200 מגה ב-55 שקל לא כולל עלות הגלישה בפועל (העברת נתונים בליבת הרשת).

   

  כרגע אף ספקית אינטרנט לא משווקת את החבילה של HOT בשל טענות למחיר סיטוני גבוה מהמחיר הקמעונאי ש-HOT מציעה ללקוחות שלה וכיוון שעדיין לא גובש מודל תמחור, למעט ספקית אחת שמציעה מחיר ל-500 מגה: Hotnet של HOT.

   

  HOT כבר החלה לשווק את החבילה בשירות הטלפוני שלה ב-129 שקל לחודש (מבצע: 99 שקל לחודש לשלושה חודשים) ובאתר שלה ב-119 שקל לחודש (89 שקל לחודש
  לשלושת החודשים הראשונים). אלה מחירים גבוהים ממחירי תשתיות הסיבים האופטיים של סלקום, אנלימיטד ופרטנר. היתרון של המהלך של HOT: הוא מאפשר מהירות אינטרנט גבוהה לרוב הישובים בארץ (לא כולל מודיעין, מכבים, רעות, שילת ורוב יו"ש). הוא גם עשוי לאלץ את בזק להפעיל את תשתית הסיבים האופטיים שלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים