שתף קטע נבחר

אושרה להפקדה: תוכנית הבנייה הראשונה בשדה דב

השכונה שתמנה 4,844 יחידות דיור לצד שטחי מסחר, תעסוקה ומלונות, מתוכננת להיבנות במקום שדה התעופה שיפונה ביולי. לאחר הפקדת המסמכים בפועל יינתנו 60 יום להגשת התנגדויות הציבור

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) אישרה להפקדה את תוכנית הבנייה המפורטת הראשונה מבין שלוש בשטח שדה דב . התוכנית שאושרה היום (ד') היא להקמת שכונת במתחם בגודל 341 דונם המכונה אשכול, והיא תאפשר בניית 4,844 דירות בצפיפות של 54 יח"ד לדונם בממוצע.

 

מנדלבליט לנתניהו: הימנע מלהחליט על עתיד שדה דב עד הבחירות

המאבק נגד סגירת שדה דב: "בכל העולם בונים שדות תעופה עירוניים - אצלנו סוגרים"

הסוף של שדה דב: פעילות שדה התעופה תופסק ביולי השנה

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

  

בנוסף ליחידות הדיור, התכנית כוללת שטחי מסחר בהיקף של 45,000 מ"ר, תעסוקה בהיקף של 145,000 מ"ר וכ- 680 חדרי מלון. שטחי המסחר והמלונאות משולבים הן בשטחי המגורים והן בשטחי התעסוקה.

תוכנית שדה דב (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)
תוכנית שדה דב(הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)
 

את התוכנית קידמה רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) בעזרת משרד "מנעד" אדריכלים. לאחר הפקדת מסמכי התוכנית, בפועל יינתנו 60 יום להגשת התנגדויות לתוכנית או חלקים בה. לאחר דיון בהתנגדויות שצפוי להמשך כמה חודשים, התוכנית תקבל תוקף סופי ותיסלל הדרך להקמת הרובע החדש במקום שדה התעופה שיפונה ביולי.

 

חלקה של המדינה: 3.5 מיליארד שקל

הדיון בותמ"ל נעשה במקביל להמשך קידומה של תוכנית כוללנית לשטח השדה שיתפנה. על פיה, צפויות להיבנות 16 אלף דירות בשכונה החדשה של תל אביב. כאמור, תוכנית זו מחלקת את שדה דב ששטחו 1,700 דונם לשלושה מתחמי משנה, שמתחם אשכול שיופקד כעת הוא אחד מהם. אישור תוכנית המתחם המפורטת יאפשר כבר עתה הוצאת היתרי בנייה.

 

כפי שנחשף ביום שני ב"כלכליסט", שוויין הכולל של זכויות הבנייה במתחם הוא כ־6.5 מיליארד שקל. המדינה תקבל זכות לבניית 2,554 דירות או שטחים מסחריים בשווי זהה, כך שחלקה שווה 3.5 מיליארד שקל, ובעלי קרקעות בגוש הגדול יקבלו זכויות לבניית 1,424 דירות, השוות כ־2 מיליארד שקל.

 

לעיריית תל אביב זכויות השוות ל־226 דירות, כך ששווי הנתח של העירייה הוא 316 מיליון שקל. בעלי קרקע פרטיים נוספים במתחם זכאים לנתח השווה ל־459 דירות, כלומר שוויו כ־643 מיליון שקל.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: רשות מקרקעי ישראל
תוכנית שדה דב
הדמיה: רשות מקרקעי ישראל
מומלצים