שתף קטע נבחר

מהפכה: חולים יקבלו קנאביס רפואי ללא רישיון או אישור

תקנות חדשות לקבלת קנאביס רפואי: פקודת הסמים המסוכנים תשונה וחולי סרטן, מחלות מעיים דלקתיות, אפילפסיה, פרקינסון, נשאי איידס ואפילפסיה בקטינים, יקבלו את הקנאביס הרפואי ללא צורך בהמתנה לרישיון אלא באמצעות מרשם בלבד

בשורה לאלפי חולים הזקוקים לקנאביס רפואי: משרד הבריאות החליט לשנות את פקודת הסמים המסוכנים ולפטור מהצורך ברישיון. החולים בהתוויות מסוימות יוכלו לרכוש את הקנאביס בבתי המרקחת באמצעות מרשם בלבד, בדומה לכל תרופה אחרת.

 

זהו שלב נוסף ברפורמת הקנאביס הרפואי, שמטרתה להקל על הבירוקרטיה המפרכת אותה נאלצים החולים הזקוקים לסם לעבור.

 

קנאביס רפואי (צילום: shutterstock)
קנאביס רפואי. על פי מרשם בלבד(צילום: shutterstock)

 

קראו עוד:

קנאביס רפואי בבתי המרקחת – כך זה יתבצע

אלו 25 בתי המרקחת שנבחרו למכור גראס רפואי

בעקבות תוספת הרופאים: כל הדרכים לקבל מריחואנה רפואית

 

25 אלף ישראלים בעלי רישיון לקנאביס רפואי

על פי התוכנית החדשה, המשרד יאשר לחולים אונקולוגיים, חולי קרוהן וקוליטיס, חולי אפילפסיה, פרקינסון, איידס וילדים הסובלים מאפילפסיה קשה לרכוש את הקנאביס ישירות בבתי מרקחת באמצעות מרשם מהרופא המורשה ועד לכמות של 40 גרם בחודש.

  

עוד הוחלט כי מוצרים שאינם כוללים THC, כמו מוצרים המכילים את החומר הפעיל CBD, יוצאו מפקודת הסמים המסוכנים. המתווה החדש שיפורסם בקרוב יאפשר לציבור להעיר על הטיוטה, בטרם היא תהפוך לתקנה קבועה.

 

כ-25 אלף ישראלים הם בעלי רישיון בתוקף לשימוש בקנאביס רפואי, מדובר בעלייה של פי 12 בתוך עשר שנים, אז קיבלו רק 1,800 ישראלים רישיון לשימוש בסם. מרבית המטופלים בקנאביס רפואי לוקים במחלות סרטן, כאב כרוני נוירופתי, מחלות דרכי עיכול או חולים פסיכיאטרים.

 

לאחרונה אושרה מכירתו של הקנאביס הרפואי בבתי המרקחת, כדי לקצר את הסרבול הרב בניפוק התרופה הקיים כיום. בתי מרקחת מסוימים החלו להיערך לניפוק הקנאביס הרפואי.

 

שמוליק בן יעקב, יו"ר האגודה לזכויות החולה, אמר בתגובה למהלך: "אנו מברכים על המהלך שמפסיק להציג חולים הזקוקים לקנאביס, לסיוע במחלתם, כמו כל המשתמשים בסמים אלא כתרופה. מעבר לכך, מהלך זה יפשט את הבירוקרטיה שהחולים נדרשים לעבור בהליך קבלת הרישיון לקנביס, הליך שכידוע נמשך לעתים שבועות רבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
קנאביס רפואי. מחוץ לפקודת הסמים המסוכנים
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים