שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חיטוב, עיצוב, מיצוק והרמה: כך תהיו מוכנים לקיץ
  הקיץ מתקרב ואצל חלקנו מתעורר הרצון להגיע לשפת הים עם גוף חטוב ועור מהודק. להשלת קילוגרמים מיותרים יועילו דיאטה מבוקרת, משטר אימונים ופעילות גופנית מאומצת. למיצוק העור ושיפור מראה הצלוליט יכולים להתאים גם כמה מהטיפולים שמציע עולם האסתטיקה הרפואית. הנה כמה מהם

  כדי להפחית במשקל – אין מנוס מדיאטה ומשמירה על משטר אכילה ועל אימונים גופניים. אבל כדי להיפטר ממצבורי שומן שגם הדיאטות לא יכלו להם ולהדק ולחטב נקודות תורפה שאימוני הכושר לא מצליחים למצק יש כמה אפשרויות, שהרדיקליות שבהן הן האופציות הניתוחיות.

   

  בפני מי שאינו מעוניין בניתוח עומדים מגוון טיפולים אחרים במכשירים המפעילים על תאי השומן אנרגיות שונות שגורמות להמסתו ולסילוקו מהגוף. הפופולרי שבהם בשנים האחרונות הוא הקפאת שומן, אך יש גם מכשירים שעושים שימוש בגלי רדיו, גלי אולטרסאונד או שילובים של כמה אנרגיות בטיפול אחד.

   

  קיראו עוד על ההכנות לקיץ:

  התפריט שיעזור לכם להצליח לרדת במשקל - דווקא בקיץ

  מתכוננים לקיץ: 7 תרגילים לבטן שטוחה

  הכירו: אימוני הכושר הכי טרנדיים לקיץ

   

  ניתוח שאיבת שומן

  ניתוח שאיבת שומן נעשה על ידי רופא, בהרדמה מלאה. הניתוח מיועד לאנשים בריאים שאינם סובלים מעודף משקל רב ושעורם אלסטי יחסית. במהלכו מבצע הרופא כמה נקבים בעור באזורים שנבחרו שדרכם הוא מחדיר תמיסה המכילה את חומרי ההרדמה וחומרים המכווצים את כלי הדם. שאיבת השומן נעשית דרך צינורית בעזרת ואקום.

   

  הניתוח נמשך בין שעה לשעתיים והמגבלה בשאיבה לניתוח היא חמישה ליטר. אחרי הניתוח מותאמת למטופל חגורת לחץ, שאותה יש ללבוש במשך שבועיים עד חודש. במהלך שלושת החודשים הראשונים נעלמים בהדרגה הנפיחות והסימנים הכחולים, התפרים (לסגירת הנקבים) נושרים ואחרי שלושה עד שישה חודשים ניתן להבחין בתוצאות.

   

  "חשוב להדגיש כי הניתוח אינו תחליף לדיאטה ולפעילות גופנית, ולכן חשוב להמשיך ולהתמיד בהן גם לאחר שאיבת שומן, לשמירת ומקסום התוצאה", אומר ד"ר מטאנס אליאס, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית מרשת מרפאות פרופורציה.

   

  מחיר: החל מ־14,000 שקל.

   

  מתיחת בטן. לבעיות של עור רפוי ועודף שומן (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  מתיחת בטן. לבעיות של עור רפוי ועודף שומן(צילום: shutterstock)
   

   

  ניתוח מתיחת בטן

  ניתוח קלאסי, המתבצע בידי רופאים מומחים בכירורגיה פלסטית, נותן את המענה המועיל ביותר לבעיות של עור רפוי ועודף שומן בבטן, ונחשב לדרך המוצלחת ביותר להשגת בטן שטוחה. מיועד לבעלות עודפי עור ושומן משמעותיים באזור הבטן בעקבות לידות, הריונות או לאחר ירידה גדולה במשקל. הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה ובמהלכו מסלק המנתח את עודפי השומן והעור, מהדק את השרירים ומותח את האזור.

   

  אחרי הניתוח יש ללבוש חגורה או מחטב למשך שישה שבועות. כשלושה שבועות אחרי הניתוח הבטן שטוחה. "התוצאה מחזיקה מעמד לכל החיים בתנאי ששומרים על אורח חיים ותזונה בריאים ונמנעים מהשמנה דרסטית", מדגיש ד"ר רונן גלזינגר, מומחה לכירורגיה פלסטית.

   

  מחיר: החל מ־32,000 שקל.

    

  המסת שומן בגלי רדיו

  מכשיר ה־BodyTite הנמצא בשימוש אצל רופאים פועל על גלי רדיו ומבצע בו זמנית שלוש פעולות - המסת שומן, שאיבתו ומיצוק העור. הטיפול מתבצע בחדר ניתוח אך החזרה לשגרה מהירה ותופעות הלוואי קלות משמעותית מניתוח שאיבה קלאסי. "מתאים מאוד למקרים של עודף שומן משמעותי ועודף עור באזור מסוים, כמו בטן, ירכיים, מותניים, גב, זרועות וסנטר", אומר ד"ר גלזינגר, המשמש גם מדריך בינלאומי להמסת שומן בגלי רדיו.

   

  המחיר: החל מ־15,000 שקל.

    

  המסה בגלי רדיו ואולטרסאונד

  מכשיר האקסנט פריים, שפותח על ידי אלמה לייזרס, מבוסס על טכנולוגיית גלי רדיו ואולטרסאונד. למכשיר כמה סוגי ידיות, המותאמות לאזורים שונים של הגוף. בשלב הראשון המכשיר משתמש באולטרסאונד לפגיעה בממברנות תאי השומן ומקטין את כמותם.

   

  האולטרסאונד פוגע סלקטיבית בתאים בעלי נפח גדול והורס אותם. התאים מסולקים על ידי מערכת הלימפה. בשלב השני נכנסים לפעולה גלי רדיו המחממים את הרקמה במהירות ולעומק, מכווצים את תאי השומן והופכים את השומן לאנרגיה זמינה. היצרן מבטיח ששילוב הטכנולוגיות מוביל לתוצאה נראית לעין כבר מהטיפול הראשון.

   

  הטיפול מהיר (כ־45 דקות) אינו מלווה בכאב או בתופעות לוואי ואין הגבלה במספר הטיפולים. ארבעה טיפולים עוקבים יביאו לתוצאה אופטימלית. מתבצע אצל מטפלים מורשים שעברו הכשרה על ידי החברה לתפעול המכשיר.

   

  מחיר: 6,000־5,000 שקל לסדרה של ארבעה טיפולים.

   

  הקפאת שומן. תאי השומן התת־עוריים נוטים להתפרק כשהם נחשפים לקור עז (צילום: shutterstocck) (צילום: shutterstocck)
  הקפאת שומן. תאי השומן התת־עוריים נוטים להתפרק כשהם נחשפים לקור עז(צילום: shutterstocck)

    

  הקפאת שומן (קריוליפוליזיס)

  המכשירים השונים המשמשים להמסת שומן בקור (מה שנשמע כפרדוקס) פועלים בטכנולוגיה המבוססת על תגלית מדעית, שהוכיחה כי תאי השומן התת־עוריים נוטים להתפרק כשהם נחשפים לקור עז.

   

  המכשיר הפועל בטכנולוגיית הקריוליפוליזיס יוצר קירור הדרגתי על האזור הנבחר בגוף, ובמהלכו מתפרקת שכבת השומן המצויה תחת העור בעוד יתר התאים, הרגישים פחות לקור, לא נפגעים. השומן מופרש מהגוף בתהליך טבעי בתוך כשישה שבועות. לתוצאה מיטבית ייתכן שיידרש יותר מטיפול אחד על אותו האזור. הטיפול אינו פולשני, מתבצע על ידי רופא ללא הרדמה, נמשך כשעה ואינו מכאיב.

   

  בתום הטיפול אפשר לחזור מיד לפעילות. התוצאות – צמצום משמעותי בהיקפים של עד חמישה ס"מ (ויש האומרים יותר) ‑ מתקבלות כמה שבועות אחרי הטיפול. מתאים בעיקר למעוניינים להיפטר ממצבורי שומן תת־עורי לא גדולים באזורים כמו בטן, מותניים, ירכיים, גב עליון ותחתון וזרועות, כאלה הנותרים גם לאחר דיאטות ופעילות גופנית. הטיפול, המתבצע אצל רופאים, אינו מחליף דיאטה וגם לא ניתוח שאיבת שומן, המיועד להסרת עודפי שומן גדולים.

   

  ד''ר רם סילפן, מנהל מרכז תל אביב לכירורגיה פלסטית, המשתמש בטכנולוגיית COOLSCULPTING, טיפולי הקפאת שומן ללא התערבות כירורגית, אומר: "כאשר מגיעים לבחור טיפולי הקפאת שומן חשוב להבין את הפעולה והטכנולוגיה".

   

  COOLSCULPTING (שמשווקת בכל העולם וגם בישראל על ידי חברת "אלרגן") היא טכנולוגיה שבבסיסה עומד הרעיון כי קור משפיע באופן סלקטיבי על תאי שומן. מדענים מאוניברסיטת הרווארד הוכיחו את הטענה הזו שעליה בעצם מבוססת הטכנולוגיה.

   

  מדובר בשיטה היחידה שמאושרת על ידי ה-FDA (למעשה זהו המכשיר היחיד שמשווק בכל רחבי ארה''ב). המכשור עבר את מבחני הבטיחות והיעילות המחמירים ביותר ולכן אני בוחר להשתמש בו לצד התוצאות המרשימות שהוא עוזר לנו להשיג אצל מטופלים שלנו.

   

  מחיר: כ־5,000 שקל לטיפול, לעיתים יידרשו כמה טיפולים בהפרשי זמן קצובים.

    

  סאונת קור

  סאונת קור לטיפולי קריותרפיה, המיועדים במקור לטיפול במחלות דלקתיות, במחלות ניווניות ובפציעות ספורט, הוכחה גם כיעילה בתהליך הרזיה (שריפת קלוריות מואצת) ולהרס מצבורי צלוליט. הטיפול זוכה להצלחה מרבית בקרב ידוענים כמו קים קרדשיאן, דמי מור, ג'ניפר לופז, ג'ניפר אניסטון ואפילו הנסיך הארי. הקור המקפיא משפיע גם על האצת התחדשות תאי העור להאטת הזדקנות.

   

  המטופל עומד בתא בצורת גליל, ונחשף במהלך הטיפול לטמפרטורה קיצונית של מינוס 120 עד 180 מעלות למשך שלוש דקות. המכשיר מצויד במערכת ניטור ובקרה מובנית לטיפול בטוח ויעיל.

   

  תוכנית הטיפולים נקבעת בהתאם למטרת הטיפול. "במהלך הטיפול הקור היבש עוטף את הגוף, והמטופל חש עקצוץ קל. דקות ספורות לאחר היציאה מהמכשיר נעלמת תחושת הקור והמטופל חש מלא באנרגיה ובאופוריה", אומר יואב כהנא, מנכ"ל ובעלים של רשת Time Freeze המתמחה בטיפולי קריותרפיה. להשגת תוצאות מיטביות מומלץ לבצע 12 טיפולים בתדירות של שלוש פעמים בשבוע.

   

  המחיר: 290 שקל לטיפול בודד, 240־200 שקל לטיפול במסגרת סדרת טיפולים.

    

  מיצוק וחיטוב

  מראה מוצק וחטוב יותר מושג לא רק באמצעות היפטרות ממצבורי שומן, אלא גם על ידי הפעלה דינמית של השרירים. שני מכשירים חדשניים מבטיחים לעשות זאת ביעילות.

    

  הפעלה והמסה

  Maximus של חברת אלפאמדיקס מבוסס על שתי טכנולוגיות מתקדמות הפועלות בו זמנית: גלי רדיו (RF) לחימום רקמת השומן התת־עורית, והפעלת שרירים דינמית (DMA) להגברת קצב הדם וסילוק תוצרים מטבוליים.

   

  השילוב מאפשר טיפול אופטימלי בשכבות הדרמיס, השומן והשרירים. למכשיר שלוש ידיות המתואמות לטיפול באזורים שונים כמו הפנים, הצוואר, הזרועות, הישבן, הבטן ועוד. זהו טיפול ללא ניתוח המאפשר תוצאה אופטמלית של הידוק ומיצוק העור, שיפור מראה הצלוליט, הרמת ישבן ועיצוב הגוף לאחר היריון ולידה.

   

  אצל רופאים ובמכוני יופי, אצל מטפלים שעברו הכשרה.

   

  מחיר: החל מ־600 שקל לאזור.

    

  התאמה אישית

  במכונים ובקליניקות, המרכזים כמה שיטות לעיצוב ולחיטוב הגוף תחת קורת גג אחת, מאמינים בהתאמה אישית של שיטת הטיפול לכל מטופל.

    

  "אנחנו מתחילים בשיחת אבחון מקצועית שבה בודקים את העבר הרפואי והמצב הבריאותי של המטופל, וסגנון החיים שלו", מסבירה מאיה מור, מנהלת ההדרכה ברשת רונית רפאל־מדע היופי.

   

  "אנחנו בוחנים את הצרכים הספציפיים כדי שנוכל להתאים את תוכנית הטיפולים הנכונה ביותר ומשלבים טכנולוגיות שונות כדי להשיג את התוצאות הרצויות. עם זאת", מדגישה מור, "חשוב מאוד להבהיר ששום שיטה טכנולוגית לחיטוב גוף לא תצליח ללא תזונה נכונה ופעילות גופנית מספקת, שהם המפתח לבריאות שלנו וגם למראה בריא ויפה יותר".

   

  מחיר: החל מ־690 שקל, תלוי בסוג הטיפול.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים