שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ח"כ זוהר: "הכנסת תאשר חסינות"; טופורובסקי: "סוף הדמוקרטיה"
  הח"כים מיקי זוהר (הליכוד) ובועז טופורובסקי (כחול לבן) התעמתו באולפן ynet על חוק החסינות, מערכת המשפט, ההסכמים "מתחת לשולחן" והשימוע של נתניהו. "לא צריך חוק, הכנסת תאשר לו חסינות אם ירצה בה", אמר זוהר. טופורובסקי: "מחזה אימה, סופה של הדמורקטיה"

    

   

  מי חסין מחוק החסינות: יומיים לאחר שלשכת ראש הממשלה הצהירה כי "לא מקדמים את חוק החסינות בהסכמים הקואליציוניים", גם ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) אמר היום (א') לאולפן ynet כי "רה"מ לא עסק בחוק בשום שלב. הוא בטוח בצדקתו ורוצה לחכות לשימוע, אבל הוא לא סומך כרגע על הרשויות שאכפו אותו".

   

  ח"כ בועז טופורובסקי (כחול לבן) הגיב לדברים בתקיפות: "זו סופה של הדמוקרטיה הישראלית. נצא לרחובות וניאבק בכל הכוח".

  מיקי זוהר בועז טופורובסקי (צילום: אלכס קולומויסקי, בני דויטש)
  מיקי זוהר (הליכוד) ובועז טופורובסקי (כחול לבן)(צילום: אלכס קולומויסקי, בני דויטש)

  "מפריע לי שהבטחת הבחירות של נתניהו נעלמה יום אחרי, כאילו שלא הייתה", אמר טופורובסקי. "יושב כאן ח"כ ואומר בלי בושה - "אני רוצה לסדר כרטיס יציאה מהכלא לאדם שפשע והעם יקבל את זה". לא נשתוק ולא נוותר. נצא לרחובות ונפגין גם מול הבתים של ח"כים וראשי מפלגות. ב-25 במאי בשעה 20:30 נצא מכיכר מוזיאון תל אביב להפגנה שתציל את מדינת ישראל". 

   

  זוהר עקץ: "אני מצפה בכיליון עיניים לראות את ההפגנה שנדחת מיום ליום כי לא מספיק אנשים מגיעים. זו לא סופה של הדמוקרטיה ולא סופה של ישראל. מנסים להציג את זה בצורה קיצונית, אבל זה פשוט לא עובד על הציבור".

   

  "לא צריך חוק כדי שנתניהו יזכה לחסינות"

  זוהר התייחס לחקירותיו של נתניהו ואמר כי "מבחינת מערכות האכיפה עניינו הוכרע לרעתו". את אמירתו על כך שנתניהו לא סומך על רשויות החוק שאכפו אותו, הסביר בשאלה: "איך יכול להיות שהפרקליטות הדליפה את כל חומרי החקירה?רוני אלשיך דאג שכל התקשורת תשבח את החקירה באמצעות הדלפות חוזרות ונשנות מולה. בעיניי זה דבר חמור ביותר".

   

  לדברי זוהר, אם נתניהו ירצה בחסינות - הוא יוכל לקבל אותה: "לא צריך להעביר את חוק החסינות כדי שרה"מ יזכה בחסינות. אני בטוח שוועדת הכנסת וגם מליאת הכנסת יאשרו לו אותה".

  מיכל שיר בנימין נתניהו גדעון סער ( צילום: אלעד גוטמן, EPA, אבי מועלם)
  יצאו נגד החוק שנתניהו מקדם. ח"כ סער ושיר( צילום: אלעד גוטמן, EPA, אבי מועלם)

  קולות בעד ונגד חוק החסינות נשמעו בימים האחרונים גם בתוך מפלגת השלטון עצמה. אתמול אמר גדעון סער כי כי החוק יקדם "אפס תועלת - ומקסימום נזק", וכי הדבר כלל לא יועיל לנתניהו, שלדבריו קיבל "עצה לא טובה". עם זאת, סער לא אמר בפה מלא כי יצביע נגד חקיקה בנושא וטען כי "כאשר הנושא יעמוד להצבעה אזרחי מדינת ישראל יידעו איך אני עומד להצביע". 

   

  "בג"ץ? הביקורת לא בהכרח מחייבת את הכנסת" 

  בימים האחרונים פועלים ראש הממשלה ושותפיו הקואליציוניים בקידום שורת חוקים המתגברים על החלטות בג"ץ תוך התעקשות כי מדובר בחיזוק המשילות - אך גורמים בכירים במערכת הפוליטית משוכנעים כי נתניהו מנסה להימלט מהעמדתו לדין.

   

  "התפקיד של בג"ץ הוא לא רק לבקר, אלא גם להגן על המיעוט", אמר טופורובסקי. "ברגע שיש פסקת התגברות שאומרת שיש רוב של 61 ח"כים - רוב רגיל של כל קואליציה - שיכול להפוך כל החלטה של ביהמ"ש עליון, בסופו של דבר הרוב יהרוס את השלטון הדמוקרטי במדינת ישראל ויפגע במיעוט".

   

  על כך אמר זוהר כי "המיעוט לא יכול לשלוט ברוב, זו משוואה שאולי אתם רוצים לחיות בתוכה כי אתם בדרך כלל המיעוט, אבל המציאות שונה. הרוב צריך לשלוט וכמובן לשמור על זכויות המיעוט. נעשה את זה אבל לא באמצעות כפייה של בג"ץ". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי, בני דויטש
  הח"כים מיקי זוהר ובועז טופורובסקי
  צילום: אלכס קולומויסקי, בני דויטש
  מומלצים