שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בקרוב ליד שוק מחנה יהודה: מגדלים עם 300 דירות חדשות
  קבוצת בסר רכשה אופציה להקמת שני מגדלי מגורים בני 30 קומות ומלון בשטח מתחם עץ חיים בירושלים. על הקרקע תשלם בסר 350 מיליון שקל

  קבוצת בסר, מארגנת קבוצות הרכישה, רכשה לאחרונה אופציה של חצי שנה להקמת שני מגדלי מגורים ומלון במרכז ירושלים, כך נודע ל"כלכליסט". העסקה נחתמה בנוגע למתחם עץ חיים, ליד בניין כלל ובסמיכות לשוק מחנה יהודה.

   

  המחאה הצליחה: תוכנית הבנייה תצומצם - וחוף נעורים יינצל

  גזית גלוב רכשה חצי מקולנוע רב חן דיזנגוף ושוקלת שינוי ייעוד

  כמעט מוכן: צפו בשלבי הסיום של חידוש אצטדיון בלומפילד

   

  המתחם משתרע על 6.2 דונם, בין שוק מחנה יהודה לרחובות יפו, אגריפס וכי"ח, וניתן להקים בו שני מגדלים בני 30 קומות למגורים ו-308 דירות, כולל שישה מפלסי חניה תת קרקעית. כמו כן, יוקם שם מלון שיתנשא לגובה של שמונה קומות ויכלול 170 חדרים. התוכנית למתחם, שכוללת גם שימור של גן ילדים היסטורי, קודמה על ידי בעלי הקרקע: קבוצת אנשי עסקים, בראשות עמיר בירם, לשעבר מנכ"ל בריטיש ישראל.

   (הדמיה: 3d vision)
  הדמיית הפרויקט. שני מגדלי מגורים ומלון(הדמיה: 3d vision)

  עבור הקרקע תשלם הקבוצה 350 מיליון שקל. המלון יישאר בידי בעלי הקרקע, וינוהל על ידי רשת פתאל תחת מותג מלונות העסקים של הרשת, ניקס (NYX). העלות הכוללת של הפרויקט במתחם עץ חיים צפויה לעמוד על 800 מיליון שקל. לפי בסר, היא נמצאת בימים אלה בהכנות להגשת הבקשה להיתר, ולהערכתה הבנייה תחל ברבעון הראשון של 2020 והיא צפויה להימשך כארבע שנים. לפי בסר, עוד טרם תחילת השיווק היא כבר מכרה כ־140 דירות.

   

  בסמוך למתחם זה, נמצא מתחם כי"ח, גם הוא באותה בעלות. בין בסר ובעלי הקרקע הושגו הבנות, שלפיהן בשלב השני יחתמו על הסכם דומה גם עבור מתחם כי"ח. במתחם זה קיים מבנה לשימור בשם בית אליאנס, שבו נמצא המבנה ההיסטורי של ישיבת עץ חיים, שנבנה ב־1908 ומיועד לשימור. גם שם מתוכנן בית מלון ושני מגדלי מגורים בני 280 דירות, ובימים אלה מקודמת תוכנית הבנייה שלהם.

   

  דירות קטנות לאוכלוסיות צעירות

  הפרויקט במתחם עץ החיים מאפיין את מגמת הבנייה לגובה במרכז ירושלים לאורך הרחובות יפו, המלך ג'ורג' ואגריפס, תוך הקפדה על תמהיל דירות קטנות שיקרוץ לאוכלוסיות צעירות ויצרניות, ולא ישמש למגורי יוקרה לתושבי חוץ. בעבר כבר אושרה תוכנית בנייה למתחם לשני מגדלים עם 260 דירות, אך בהתאם למדיניות העירייה לקידום דירות קטנות במרכז העיר, החליטו היזמים לפעול להוצאת תב"ע (תוכנית בניין עיר) חדשה שתאפשר לצופף את הדירות בפרויקט ולהגדיל את מספרן.

   

  על פי התכנון החדש, 30% מהדירות שאושרו יהיו בנות שני חדרים בשטח של 45 מ"ר, והיתר יתחלק בין דירות שלושה חדרים בשטח של כ-75 מ"ר ודירות ארבעה חדרים בשטח של 90 מ"ר. בקומות העליונות ייבנו דירות פנטאהוז. על פי הערכות החברה, שצפויה להתחיל בשיווק בימים הקרובים, דירות שני חדרים יימכרו במחירים של החל ב-1.66 מיליון שקל, דירת שלושה חדרים ב-2.4 מיליון שקל ודירות הפנטהאוז במחירים שיתחילו ב-8.5 מיליון שקל

   

  הפרויקט מתוכנן על ידי האדריכל היהודי אמריקאי איאן ביידר, בשיתוף האדריכל הישראלי מוטי כסיף, שתכנן עבור בסר גם את מגדלי אלון בתל אביב, והוא ייבנה בשילוב של אבן וזכוכית. את קבוצת בסר מייצגים משרד עה"ד מקוב נוף הוברמן ושות'; את בעלי הקרקע ייצגו משרדי עורכי הדין שיף נוימן ושות', אברמזון ושות' ואגמון ושות'.

   

  נחשון קיויתי, מבעלי קבוצת בסר, אמר על הפרויקט: "זה אחד המתחמים העירוניים הכי מבוקשים בישראל. כבר כמה שנים שמתחם שוק מחנה יהודה ממצב את עצמו כאחד העוגנים המרכזיים של העיר, והוא מתאפיין בייחודיות שמושכת אליה תושבים מהעיר ומחוץ לה וכמובן תיירים מכל העולם. המתחם צמוד לשוק ונהנה גם מהקרבה לעיר העתיקה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים