שתף קטע נבחר

כמעט מוכן: צפו בשלבי הסיום של חידוש אצטדיון בלומפילד

עבודות השיפוצים הנרחבות של אצטדיון בלומפילד בת"א בעיצומן, לקראת פתיחתו המתוכננת באוגוסט הקרוב לרגל עונת המשחקים 2020-2019. מה יחכה לאוהדים בסיומן של העבודות? צפו בצילומי הרחפן מהאתר

 

 

עבודות השיפוצים הנרחבות של אצטדיון בלומפילד בתל אביב נמצאות בעיצומן, לקראת פתיחתו המתוכננת בחודש אוגוסט הקרוב לרגל עונת המשחקים 2020-2019. עבודות השדרוג, בעלות של כחצי מיליארד שקל, החלו ביולי 2016 ומתבצעות על ידי חברת גרין מבנים, המעסיקה עשרות קבלני משנה. בשיאו פעלו באתר כ-300 פועלים וכ-20 מהנדסים מסביב לשעון, במטרה לעמוד בלוחות הזמנים.

 

צפו בהתקדמות בניית אצטדיון בלומפילד

התפשטות דירות airbnb בת"א: "בסוף נהיה כמו ברצלונה - והתושבים יתקוממו"

אושרה להפקדה: תוכנית הבנייה הראשונה בשדה דב

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

בסיום העבודות יכלול האצטדיון 29,150 אלף מקומות ישיבה, לעומת כ-14.4 אלף שהיו באצטדיון הישן. במסגרת השדרוג, רוב היציעים הקיימים נותרו על כנם, כשהתווספו שטחים חדשים מתחתם, כמו גם מבנים נוספים ביציע המערבי והמזרחי. עד כה סיימו את הקמת תאי הצפייה והטריבונות, כשבימים אלו נערכות בהם עבודות הגמר. הצפי לסיום התקנת הכיסאות הוא סוף חודש יולי.

איצטדיון בלומפילד ()
אצטדיון בלומפילד, השבוע. הצפי לסיום התקנת הכיסאות הוא סוף חודש יולי

איצטדיון בלומפילד ()
עובדים גם על מסגרות הגג, שיוכלו לאפשר בעתיד קירוי מלא לצד מזרח ומערב
במקביל נערכות עבודות מסגרות הגג, שיוכלו לאפשר בעתיד קירוי מלא לצד מזרח ומערב, עבודות המעטפת וכן עבודות פיתוח בהיקף האצטדיון, לרבות הקמת המתחם התפעולי. בנוסף הוקמו תשתיות בפארק דרום לצורך שתילת הדשא, שיועבר לאצטדיון בסמוך למועד תחילת העונה, על מנת שיוכל לצמוח בתנאים מיטביים ולמנוע השחתה ופגיעה בו תוך כדי עבודות הבנייה.

 

האצטדיון החדש עתיד לכלול גם תוספת קומת תאי צפייה, מתחם VIP משודרג, עשרות אם לא מאות תאי שירותים, מערכות הסעדה ושטחי מסחר, עמדות צילום חדרי בקרה ואולפני שידור, וחשוב מכל - הנגשה לבעלי מוגבלויות. באזור השחקנים, המופרד הקהל, תוכננו ארבעה מתחמי מלתחות עם חדרי מאמנים, שופטים, בדיקות סמים, רופאים ובקרים.

איצטדיון בלומפילד ()
האצטדיון יכלול קומת תאי צפייה, מתחם VIP משודרג, מסעדות ושטחי מסחר ויהיה מונגש לבעלי מוגבלויות
 

בעירייה מבטיחים כי המאפיינים הייחודיים של האצטדיון נשמרו, בהם מבנה היציעים והקרבה לכר הדשא, וכי השדרוג יעמיד את האצטדיון בסטנדרטים המעודכנים של אופ"א, שיאפשר קיום משחקים בינלאומיים.

 

יש למה לצפות

עבודות בניית השלד בוצעו על ידי חברת יילמזלר הטורקית, שהחלה לעבוד כקבלן משנה באתר באוגוסט 2017 וסיימה את חלקה בעבודות בתחילת החודש. אחד מעובדי החברה, שנהג לפקוד את האתר אחת לשבוע, הוא מהנדס בטיחות בשם שוקרו אולמזר, שמועסק בה בתפקיד יוצא דופן כמפעיל רחפן, לאיתור עבירות בטיחות שמבצעים העובדים.

איצטדיון בלומפילד ()
בעבודות הועסק מהנדס בטיחות כמפעיל רחפן, לאיתור עבירות בטיחות שמבצעים העובדים

במסגרת זו אולמזר שוהה בארץ כבר שנתיים, כשהפוקד מדי שבוע כל אחד מבין כ-20 האתרים שבונה החברה בישראל, בהם מועסקים כ-1,200 עובדים, ממבני מגורים ועד למבני תעשייה ותשתיות מורכבים דוגמת תחנות הרכבת הקלה. בכל אחד מהאתרים הללו הוא מפעיל את הרחפן כדי לתעד את הפועלים בזמן העבודה.

 

זיו הנדל, סמנכ"ל ביצוע ביילמזלר, סיפר בסיור שערכנו במקום, כי הסרטונים מועברים להנהלה למטרות הפקת לקחים, כשהעובדים מוזמנים במידת הצורך לבירור וחידוד נהלים. העבירות השכיחות כוללות בדרך כלל לבוש והנעלה שאינם תקניים, אי חבישת קסדה, או אי לבישת רתמות, שנועדו להציל אותם במקרה של נפילה מגובה.

 

הנדל הוסיף כי מה שמה שייחד את אתר העבודות של בלומפילד, להבדיל מפרויקטים מורכבים אחרים, הוא לא רק עצם היותו של המקום אצטדיון, שזה לא מבנה שכיח במיוחד בישראל, אלא גם העובדה כי מדובר בשדרוג המבנה הקיים, שכלל תוספות של קומות וטריבונות על גבי היציעים הישנים.

איצטדיון בלומפילד ()
"זה אצטדיון שאמור להיות שיא המודרניזציה"
בכל מקרה, נשמע שיש למה לצפות: "זה אצטדיון שאמור להיות שיא המודרניזציה עם כל התנאים של פיפ"א מבחינת עמדות הצילום, המגדלים והתאורה, ושאמור לאפשר גם משחקים בליגת האלופות. עכשיו יש רק בעיה אחת, שהקבוצה צריכה להגיע לשם", הוא אומר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים