שתף קטע נבחר

עיריית אשקלון דורשת יותר מחצי מיליארד שקל מקצא"א - בשביל כביש אחד

חברת קו צינור אילת אשקלון עתרה נגד דרישת תשלום של העירייה עבור היטל בגין סלילת כביש ברחוב יהודה בן אליעזר בעיר. זאת לאחר שכבר הצליחה לדחות דרישת תשלום קודמת בסך 300 מיליון שקל בטענה כי מדובר בסכום "בלתי נתפס שמהווה סכנה קיומית לחברה"

יותר מחצי מיליארד שקל עבור כביש אחד: עיריית אשקלון דורשת יותר מ-500 מיליון שקל מחברת קו צינור אילת אשקלון (קצא"א) בגין היטל סלילת כביש - כך עולה מבקשה להארכת מועד להגשת עתירה, שהגישה קצא"א לפני כשבוע לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. זאת על רקע טענת העירייה, לפיה עבודות הסלילה של כביש ברחוב אליעזר בן יהודה בעיר מתקיימות בשטח החברה, ולכן ההיטל שמושת עליה בגובה של 500,972,260 שקל.

 

בתוך שנה: התייקרות של עד 17% בשכר הדירה

דרוש שינוי במודל: אפשר לא לייקר את הארנונה

הנה זה מתחיל: אלקטרה צריכה תמכור לישראלים באמזון

 

 

דרישת התשלום מחליפה דרישת תשלום קודמת שהוציאה העירייה לקצא"א בסך כ-300 מיליון שקל בשנה שעברה. העירייה אף ניסתה להטיל עיקול על חשבון הבנק של החברה בסך של כ-245 מיליון שקל. אלא שקצא"א הגישה בקשה לצו מניעה על דרישת התשלום הראשונה, במסגרת עתירה לעיכוב הליכי גבייה מינהליים.

 

בנוסף, הגישה קצא"א בקשה לפי חוק חופש המידע לקבלת מידע אודות החיוב הגבוה. "לאור העובדה כי טרם מוצו ההליכים המקדמיים בין הצדדים", נטען בעתירה להארכה, "ולרבות מענה לבקשה לפי חוק חופש המידע, וכן לאור העובדה כי מדובר בחיוב בסכום אסטרונומי העולה על 500 מיליון שקל ולשם הגשת עתירה כדבעי, נדרש למבקשות פרק זמן נוסף לשם הכנת העתירה".

אשקלון (צילום: אבי רוקח ) (צילום: אבי רוקח )
אשקלון(צילום: אבי רוקח )
 

    (מתוך הדרישה לתשלום של עיריית אשקלון)
דרישת התשלום הנוכחית של העירייה מקצא"א(מתוך הדרישה לתשלום של עיריית אשקלון)
 

 

בעתירה הקודמת נגד העירייה נכתב כי "ניהול הליכי גבייה מנהליים כנגד קצא"א בגין סכום אסטרונומי ובלתי נתפס מהווה סכנה קיומית לחברה - סכנה כה חמורה שיש בה להביא לשליחת מאות עובדים, תושבי אשקלון עצמה, לביתם ולהותיר אלפי אנשים חסרי כל פרנסה. לא יעלה על הדעת כי גוף שלטוני, האמור לנהוג באופן סביר, שקוף והוגן, יבקש לגבות 300 מיליון שקל מבלי שיטרח לתת ולו את האסמכתאות הבסיסיות לחיוב זה".

 

בעירייה טענו בדרישת התשלום כי במשך למעלה משנה החברה נהגה בשטחים כבשלה: "בשל הנסיבות האמורות ולמען הזהירות, העירייה רואה בכם כחייבים בגין הדרישה לתשלום אגרות והיטלי פיתוח במקרקעין שבשטח שיפוטה של העירייה".

 

מחברת קצא"א נמסר בתגובה: "מדובר בדרישות הזויות על בסיס טענות מופרכות, ובניגוד מוחלט לחוק התשתיות שחוקקה הכנסת רק לפני שנתיים, וכן ההסכם שנחתם על ידי העירייה והיועצת המשפטית שלה עם קצא"א. יתרה מכך, נראה כי מדובר בתביעה קנטרנית לאור העובדה שעיריית אשקלון נתבעה על ידי קצא"א להשיב 12 מיליון שקל - סכום שהעירייה חייבת לחברה".

 

עיריית אשקלון מסרה בתגובה: "העירייה מאשרת משלוח דרישת התשלום לקצא״א. קצא״א נוקטת הליכים לבירור הדרישה, והעירייה תמצה הבירור ותפעל לגביית המגיע לה לפי דין. מעבר לכך, העירייה אינה דנה בענייני נישומיה בתקשורת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
אשקלון נגד קצא"א
צילום: אבי רוקח
מומלצים