שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  היועמ"ש דחה את השימוע לנתניהו לתחילת אוקטובר
  מנדלבליט הודיע לראש הממשלה כי הוא מסכים לדחות את מועד השימוע בשלושת תיקי החקירה בשלושה חודשים, ל-2 ו-3 באוקטובר. במידת הצורך, ייקבע דיון נוסף בשבוע שלאחר מכן. היועמ"ש דחה את בקשת נתניהו לדחייה בשנה: "יפגע באינטרס הציבורי"

  אביחי מנדלבליט בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי)
  בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט (צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי)

  היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע הבוקר (יום ד') לראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מסכים לדחות את מועד השימוע בשלושת תיקי החקירה בשלושה חודשים, כפי שהעריכו ופורסם ב-ynet. מהיועמ"ש נמסר כי השימוע ייערך ב-2 וב-3 באוקטובר, ובמידת הצורך ייקבע דיון נוסף בשבוע שלאחר מכן. בהודעה שהוציא היועמ"ש צוין כי נתניהו ביקש לתאם מועד לשימוע לאחר ה-14 במאי 2020 - כלומר דחייה של שנה מהיום שבו פנה - אך היועמ"ש סירב.

   

  מנדלבליט הבהיר במכתבו כי הדחייה שניתנה לנתניהו, מעבר לשלושת החודשים המקוריים שניתנו לשם כך, חורגת ממסגרת הזמנים הקבועה בהנחיות. "אין כל הצדקה לכך שהשימוע ייקבע – כבקשתך – לעוד שנה ממועד איסוף חומרי החקירה על ידך, דבר שיפגע באינטרס הציבורי החיוני של קבלת החלטה בתיק בהקדם האפשרי ובנסיבות העניין אין לו כל הצדקה עניינית", כתב מנדלבליט.

   

  במכתבו מבקש מנדלבליט מנתניהו להעביר את עיקרי הטיעון בכתב ללשכתו עד שבועיים לפני המועד הראשון שנקבע לשימוע. בנוסף, על נתניהו ופרקליטיו לאשר תוך שבועיים כי אכן יגיע למועדים החדשים שנקבעו לו לשימוע.

  אינפו גרפיקה החלטות החלטה צפי תיק תיקי בנימין נתניהו תיק 1000 2000 4000 שוחד מרמה שימוע מנלדבליט ()
   

  רק לפני יומיים, היום האחרון לקביעת השימוע, פנה עו"ד עמית חדד, המייצג את נתניהו, לתחילת המגעים עם אנשי לשכת היועמ"ש לקביעת מועד לשימוע לראש הממשלה בשלוש פרשות שבהן הוא חשוד.

   

  אחרי סירוב מתמשך לאיסוף חומרי החקירה, בשבוע שעבר הודיע ראש הממשלה כי פרקליטיו פנו ליועמ"ש כדי לקבל אותם. החומר נאסף על ידי עו"ד עמית חדד ולא על ידי שאר פרקליטיו של נתניהו, עורכי הדין נבות תל צור ופיני רובין, שעד כה לא הוסדר התשלום שלהם.

   

  היועמ"ש מנדלבליט הודיע בפברואר על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע נגד ראש הממשלה בשלוש פרשיות. נתניהו צפוי להיות מואשם בשוחד בתיק 4000, ובעבירות של מרמה והפרת אמונים בתיק 1000, תיק 2000 ותיק 4000. בעבר כבר הודיע היועמ"ש שהמועד האחרון לקיום השימוע לנתניהו הוא אמצע יולי, אך כאמור זכה ראש הממשלה לדחייה נוספת.  

   

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי
  נתניהו ומנדלבליט
  צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי
  מומלצים