שתף קטע נבחר

המשבר בענף האופנה: עובדים ב-TNT ובדן קסידי הגישו בקשה לפירוק

עובדי TNT מבקשים לאפשר למפרק הזמני לנסות למכור את נכסי החברה, על מנת שיוכלו לקבל מקדמות על חשבון המשכורת המגיעה להם. לטענת עובדים בדן קסידי, החברה חדלת פירעון והשכר עבור חודש אפריל לא שולם

 

 

המשבר בענף האופנה: עובדים ברשתות TNT ודן קסידי הגישו היום (ה') בקשות פירוק נגד החברות. לגבי עובדי רשת TNT, הבקשה הוגשה לאחר שבית המשפט המחוזי בחיפה לא המשיך את הקפאת ההליכים.

 

ביהמ"ש החליט: רשת האופנה TNT בדרך לפירוק

רשת האופנה TNT הגישה בקשה להקפאת הליכים

סלקט רכשה את זברה ב-14 מיליון שקל

 

כמו כן, כוללת הבקשה מטעם 50 העובדים, שהוגשה באמצעות עוה"ד אופיר רונן ואלון הורנשטיין, למנות לרשת מפרק זמני. זאת, על מנת שהעובדים יקבלו מהמוסד לביטוח לאומי את הכספים המגיעים להם מהחברה; וכן לאפשר למפרק לנסות למכור את נכסי החברה כדי שהעובדים יוכלו לקבל מקדמות על חשבון המשכורת המגיעה להם. בעקבות הבקשה מינה בית המשפט את עו"ד איתי פריימן כמפרק הרשת.

חנות TNT (צילום: דנה קופל)
חנות TNT(צילום: דנה קופל)

אתמול הודיע בא כוחה של החברה לעו"ד הורנשטיין על הצעה שהתקבלה לרכוש את המלאי והמוניטין של החברה בסך של 94 אלף שקל, שנמצאת בתוקף עד היום. עמדת באי כוח העובדים היא שהמפרק הזמני של החברה, שאמור להתמנות בימים הקרובים, יהיה אחראי על מכירת נכסיה ומציע ההצעה מוזמן להגיש את הצעתו למפרק הזמני.

 

עובדי דן קסידי: לא קיבלנו הפרשות לפנסיה

בתוך כך הגישו גם עובדים בדן קסידי (1993), הנקראת כיום קסידי בוטיק, בקשה לפירוק. מדובר ברשת אופנה, שבשיאה הפעילה כמעט 40 סניפים ועתה מפעילה תשעה בלבד. העובדים שהגישו את הבקשה טוענים כי לא קיבלו את שכר עבודתם לחודש אפריל 2019, כאשר אין לחברה מקורות כספיים לתשלום שכרם, כמו גם החלק היחסי מחודש מאי.

קסידי בוטיק ()
חנות של קסידי בוטיק

עוד טוענים העובדים כי החברה היא חדלת פירעון ומזה חודשים שלא מבצעת תשלומים לחברות הביטוח בגין הפרשות סוציאליות על פי דין. עוד נטען כי חובות החברה למבקשים ולשאר העובדים - בין בדמות שכר עבודה שלא שולם, הודעה מוקדמת ופיצויי פיטורים ובין בדמות הפרשות שלא הופרשו לקרנות הפנסיה - עומדים על סכומים של מאות אלפי שקלים. את העובדים מייצגת עו"ד ליזה חדש.

 

נזכיר כי השבוע הגיש בנק דיסקונט לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך כארבעה מיליון שקל נגד הרשת, באמצעות עו"ד יהודה גרינהויז-לנדוי. התביעה הוגשה נגד משה בן שטרית ושושנה שרים, בעלי מניות בחברה, שלטענת הבנק חתמו על ערבות להבטחת החוב ללא הגבלת סכום. טרם הוגשה תגובת הרשת לבית משפט.


פורסם לראשונה 23/05/2019 14:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים