שתף קטע נבחר

האופניים ששימשו בעלי צרכים מיוחדים נשרפו כליל: "הכול הלך"

השריפה בקיבוץ הראל החריבה את מחסן האופניים המיוחדים של אסף לזר, ששימש נכים קשים ועיוורים. "זה קשה. מציקה לי המחשבה שהיום בחוג לא תהיה אפשרות לתת לילדים לרכוב על אופניים", אמר בכאב

מחסן האופניים לבעלי צרכים מיוחדים של אסף לזר שנהרס בשריפות בקיבוץ הראל (צילום: אסף לזר )
מחסן האופניים בקיבוץ הראל שנשרף לחלוטין(צילום: אסף לזר )

מחסן האופניים המיוחדים של אסף לזר, ששימשו עבור בעלי צרכים מיוחדים, נכים קשים ועיוורים נשרף כליל בשריפה ביום חמישי בקיבוץ הראל. לזר עמד מול המחסן השרוף כשהריח של הצמיגים הבוערים אופף את האוויר ולא האמין למראה עיניו.

מחסן האופניים לבעלי צרכים מיוחדים של אסף לזר שנהרס בשריפות בקיבוץ הראל (צילום: אסף לזר )
(צילום: אסף לזר )

לזר שהה בזמן השריפה בצפון במסגרת עבודתו כרכז תחום האופניים בעמותת אתגרים, שמטפלת באנשים עם צרכים מיוחדים ונכים באמצעות ספורט אתגרי. אשתו ושני ילדיו המתחנכים בקיבוץ קיבלו את הפקודה להתפנות. רק בשעות הערב הוא נכנס בשערי הקיבוץ שחלקו נשרף.

 

"היה ריח נורא של אסבסט שרוף. הבית שלי לא נשרף אבל בתים אחרים בקיבוץ כן. הלכתי לכיוון הרכב שלי ואז ראיתי את המחסן והבנתי מהר שלא נשאר כלום. זה קשה. מציקה לי המחשבה שהיום בחוג לא תהיה אפשרות לתת לילדים לרכוב על אופניים". אומר לזר.

האופניים שאוחסנו במחסנו של אסף לזר שנהרס מהשריפות בקיבוץ הראל (צילום: עמותת אתגרים)
"אני עוד לא מעכל". האופניים בפעולה (צילום: עמותת אתגרים)

האופניים שאוחסנו במחסנו של אסף לזר שנהרס מהשריפות בקיבוץ הראל (צילום: עמותת אתגרים)
(צילום: עמותת אתגרים)

במחסן היו כל חייו המקצועיים של לזר. "כל אותם האופניים שמשמשים עבור בעלי צרכים מיוחדים ונכים - הכל הלך. לא נשאר כלום. היו שם 25 אופני יד ו-25 אופניים זוגיים (אופני טנדם) שמשמשים אנשים עיוורים. היו שם שמונה תלת אופן, לא נשאר זכר". הוא אומר בכאב. "גם העגלה שהסיעה את האופניים נשרפה. המחסן הזה שימש גם לתיקון של כל זוגות האופניים בכל העמותה. אני עוד לא מעכל".

 

לזר אומד את הנזק בסכום של 400-300 אלף שקל. "לקח לנו המון זמן להגיע לכמות הזו, הכל היה מתרומות. זה לא פשוט להתחיל עכשיו מחדש".

 

 

לזר יחשוב כעת ביחד עם העמותה איך גורמים לבעלי הצרכים המיוחדים והנכים לשמוח ולרכוב מחדש. "יש לנו פעילויות קבועות, גם בחוגים וגם אנחנו עובדים מול משרד החינוך. קשה לי שלא אוכל לתת להם לרכוב על אופניים כשהם ודאי מחכים לזה. אנחנו נעשה חושבים כי אין לנו כרגע איך להמשיך". סיכם בעצב.

 

גלית קרנר, יו"ר אגודת הידידים של עמותת אתגרים, מסרה כי בשריפה נהרסו "עשרות רבות של אופניים מיוחדים המשמשים לפעילות ושיקום ילדים ונוער עם צרכים מיוחדים". לדבריה, פעילות העמותה היוותה "נקודת אור לאותה קבוצה מקסימה שזקוקה לפעילות הזו כחיזוק השתלבות בחברה ותחושת הביחד בתום הפעילות השבועית. אנו חייבים לעשות הכל על מנת להשיב אשר אבד כמובן בעזרת הציבור". 

 

תרומות ניתן לשלוח לחשבון הבנק של עמותת אתגרים. בנק דיסקונט (11), סניף נווה אביבים מס' 118, חשבון 2222002. טלפון: 03-5613585.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסף לזר
מחסן האופניים שנשרף כליל
צילום: אסף לזר
מומלצים