שתף קטע נבחר

בנק ישראל תובע חצי מיליון שקל מזייפן מטבעות של 5 שקלים

אליהו במברון הקים מפעל לזיוף מטבעות בערד וייצר מטבעות בשווי של מאות אלפי שקלים. הוא הורשע במשפט הפלילי ונידון למאסר של 22 חודשים. כעת בנק ישראל תובע אותו על הפרת זכויות יוצרים

מחיר הזיוף. פרקליטות מחוז דרום (אזרחי), בשם בנק ישראל, הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע תביעה בסך חצי מיליון שקל נגד אליהו במברון, שזייף מטבעות של 5 שקלים בכמויות מסחריות, בשווי של מאות אלפי שקלים, במפעל שהקים לצורך כך בערד, בגין הפרת זכויות יוצרים של בנק ישראל והרווחים שהפיק מהזיוף. 

 

זייף 2,270 מטבעות של 5 שקלים - וירצה עונש מאסר של 22 חודשים

הפרת זכויות יוצרים: זייפו שטרות וישלמו 400 אלף שקל לבנק ישראל

לראשונה: תביעה על הפרת זכויות יוצרים נגד זייפני שטרות

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

  

התביעה הוגשה בהמשך להרשעתו על סמך הודאתו בהליך פלילי, בביצוע עבירות של זיוף מטבע. הוא נידון למאסר בפועל של 22 חודשים, עונשי מאסר על תנאי, קנס ופיצוי. כמו כן, חולטו לאוצר המדינה כל המכונות והציוד ששימשו את הנתבע לשם ביצוע העבירות, וכן ג'יפ BMW 5X.

מטבעות 5 שקלים מזויפים (צילום: משטרת ישראל)
מטבעות 5 שקלים מזויפים(צילום: משטרת ישראל)

עפ"י התביעה, במברון ייצר וזייף מאות אלפי מטבעות שאותם יבא מטורקיה, כשהם חלקים וזהים בהרכבם למטבעות 5 שקלים מקוריים. עוד נטען כי הנתבע רכש מכונות וציוד מקצועיים לצורך הטבעת המטבעות המזויפים, ושכר שטח במפעל בערד, שבו הקים פס ייצור. זיוף המטבעות נעשה באיכות מעולה, כך שגם מכונות הבדיקה של בנק ישראל לא זיהו שמדובר במטבעות מזויפים. 

 

עוד נטען בתביעה כי הנתבע נתפס על ידי משטרת ישראל, כשברשותו 2,270 מטבעות מזויפים שהיו זהים לחלוטין למטבעות 5 שקלים מקוריים. בנוסף, נתפסו ברשותו מטבעות חלקים מוכנים לזיוף בכמות מסחרית. התביעה הוגשה באמצעות עוה"ד אנטוניוס מרשי וריקי חדד לנקרי מפרקליטות מחוז דרום (אזרחי), בליווי היחידה לאכיפה אזרחית, פרקליטות מחוז דרום (פלילי), משטרת ישראל ובנק ישראל.

 

נציין כי בנק ישראל הגיש תביעה דומה, על סך 400 אלף שקל, לפני כשנה נגד זייפן שטרות שהורשע בזיוף שטרות של 200 שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משטרת ישראל
מטבעות 5 שקלים מזויפים
צילום: משטרת ישראל
מומלצים