שתף קטע נבחר

"גדר צניעות": עגלה מגודרת - כדי לא להיתקל בנשים

חסיד שערך קניות באחד המרכולים הגדולים בבני ברק, תועד כשהוא מוקף בגדר על גלגלים, והסביר לצלם כי הוא חושש לעבור על ההלכה שאין ללכת בין שתי נשים, וזה הפתרון ההלכתי שמצא. "ככה נולדות 'הלכות חרדיות' חדשות. היום זה מוזר גם בעיניי חרדים, אבל מי יודע מה יהיה בעוד 20 שנה?"

 

גדר ההפרדה – גרסת בני ברק: איך עורכים קניות בלי להיתקל בנשים אפילו בטעות? מקיפים את עצמך במעין גדר על גלגלים. אחרי תופעת "ילדות הטליבן" שנחשפה ב-ynet לפני מספר שנים, נדמה כי גדרי הצניעות מתרחבים לשוליים חדשים, ויש לציין, חריגים ומייצגים את עצמם בלבד ולא את כלל הציבור.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

היום (ו') תועד בבני ברק חסיד שעורך קניות באחד המרכולים הגדולים לכבוד שבת, כשהוא "מאובטח" במעין גדר המחוברת לעגלה. לשאלת הצלם (השם שמור במערכת), הסביר כי הוא חושש לעבור על ההלכה שאין ללכת בין שתי נשים, וזה הפתרון ההלכתי שמצא. מדובר כאמור ב"חידוש" שאינו מצוי בשימוש הכלל.

 

"מי יודע מה עוד יהיה"

"ככה נולדות 'הלכות חרדיות' חדשות", אומרת ל-ynet נעמה עידן. היא עצמה אישה חרדית, עיתונאית והמו"לית של "יום ליום". "האיש הזה רק רצה להוסיף לעצמו גדרות (תוספת הלכתית כדי למנוע ממנו לעבור עבירה)", היא מסבירה, "אבל יצאה לו תוספת מוזרה. היום היא מוזרה גם בעיניי חרדים, אבל מי יודע מה יהיה בעוד 20 שנה?"

 

את באמת מאמינה שיש סיכוי להמשך ההקצנה?

"לפני 20 שנה לא היה איזור לגברים ואיזור לנשים באוטובוסים בשכונות חרדיות. לפני 20 שנים גם לא היו טלפונים כשרים, הגם שאני לא טוענת שהם מיותרים. לפני 20 שנה לא היה צריך בחתימות רבנים על כל רעיון חדש, ולפני 20 שנה הפוליטיקאים החרדים לא שיקרו לרבנים.

 

כך זה נראה ()
כך זה נראה

 

"אבל מאז קרו גם שינויים טובים שחרדיות וחרדים יוזמים. לפני 20 שנה חשבו ש'אין אצלנו עברייני מין', היום יודעים שזה לא נכון. סטיות יש בכל קבוצה ויש אנשים מדהימים שעסוקים במניעה וטיפול בהן. לפני 20 שנה המידע היחיד במגזר החרדי הגיע רק מגופי תקשורת מגויסת, היום יש מגוון דרכים לגלות את האמת".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 • מהללים את המשטר, מופלים בעבודה: כך נראים החיים של יהודי איראן/ y+

   

   

   


 •  

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים