שתף קטע נבחר

במקום אלו שנשרפו: אופניים מתרומות לבעלי צרכים מיוחדים

שבוע לאחר שמחסן האופניים ששימש בעלי צרכים מיוחדים נשרף כליל בקיבוץ הראל, גייסו שני חברים עשרות אלפי שקלים: "זה ממש מרגש"

 

מחסן האופניים לבעלי צרכים מיוחדים של אסף לזר שנהרס בשריפות בקיבוץ הראל (צילום: אסף לזר )
מחסן האופניים לשל אסף לזר שנהרס בשריפות בקיבוץ הראל(צילום: אסף לזר )

זיו ועמיחי, שני חברים ששירתו כקצינים בחיל הים ולאחר שחרורם הצטרפו לפעילות בעמותת מגדלור - ארגון בוגרי קורס חובלים, נחשפו לפרסום ב-ynet על מחסן האופניים המיוחדים שנהרס לחלוטין כתוצאה מהשריפות בקיבוץ הראל, וגייסו בתוך פחות מ-24 שעות יותר מ-30 אלף שקלים.  

 

"זה ממש מרגש", סיפר הערב ל-ynet אסף לזר, רכז תחום האופניים בעמותת "אתגרים" ותושב קיבוץ הראל, שהמחסן שנשרף היה בבעלותו. "הייתי בקשר עם זיו מהעמותה והוא עדכן אותי כל הזמן. תוך שלושה-ארבעה ימים הוא השיג את הכסף. זה כיף, מחמם את הלב ואני מקווה שנגיע לכל הסכום שאנחנו צריכים".

 

מחסן האופניים לבעלי צרכים מיוחדים של אסף לזר שנהרס בשריפות בקיבוץ הראל (צילום: אסף לזר )
מחסן האופניים שנשרף(צילום: אסף לזר )

נוסף ל-30 אלף השקלים מעמותת "מגדלור", אסף מספר כי קיבל טלפונים רבים ועדכון על תרומות נוספות, אך בשל הסכום הגבוה של הנזק, הוא קורא לכל מי שיכול שימשיך לתרום ולסייע לעמותה.

 

במחסן של לזר, ממנו לא נותר זכר, היו 25 אופני יד, 25 אופניים זוגיים (אופני טנדם) שמשמשים אנשים עיוורים ושמונה אופני תלת אופן. נוסף לכך, המחסן שימש גם לתיקון כל האופניים שיש לעמותה, ועתה צריך להקים אותו מחדש. לזר אומד את הנזק בסכום של מעל ל-400 אלף שקלים, כשנושא הביטוח על הציוד אינו ברור.

 

"עיקר הכסף זה אופני הידיים והטנדם שהם מאוד יקרים. זה לא משהו שגם אם עכשיו יש לי את הכסף אני הולך וקונה. אני מזמין מחו"ל. דיברתי עם הספקים, ואין אפילו במלאי. נצטרך לחכות שלושה חודשים לפחות אם נעשה הזמנה מיד", אמר לזר. בינתיים, בעמותה מאלתרים, מעבירים אופניים מעיר אחת לאחרת, ועושים פעילויות שונות (דוגמת פעילות שיט השבוע), במקום הפעילות על האופניים. "אני מקווה שלא נעצור את הפעילות. נעשה את הכול כדי לא לעצור", הוסיף.

האופניים שאוחסנו במחסנו של אסף לזר שנהרס מהשריפות בקיבוץ הראל (צילום: עמותת אתגרים)
האופניים שאוחסנו במחסן של אסף לזר(צילום: עמותת אתגרים)

 

 

 

אנשי קיבוץ הראל עדיין מפוזרים בין בתי מלון ואירוח במימון המועצה האזורית מטה יהודה.  "אנחנו עדיין מחוץ לבתים, כל התושבים", סיפר הערב לזר ל-ynet, "עבודות הפינוי ממשיכות. כרגע מאשרים לבוא להיכנס לשעה בערב, כי הזיהום עדיין בדרגה שלא ניתן לגור", הוסיף.

יותם רומנו, מנכ
יותם רומנו, מנכ"ל עמותת "מגדלור"(צילום: אליה ששון)
 

"כשקראנו מה קרה למחסן של אתגרים הרגשנו שלא יכולה להיות תרומה יותר משמעותית מעזרה לילדים עם מוגבלויות. ההתגייסות המהירה של חברי העמותה הייתה מיידית ומחממת לב", מספר זיו קופ, חבר ועד בארגון הבוגרים ושותף ב-IGP Capital. "חלק מהרעיון מאחורי הקמת מגדלור היה למנף את היכולות של הבוגרים גם בהרמת פרויקטים בין חובלים וגם לתרום למטרות ראויות מחוץ לקהילת החובלים כפי שחונכנו בצבא".

  

במכתב תודה מיוחד ששיגר אבנר בלקנאי, מנכ"ל עמותת אתגרים לאנשי "מגדלור", הוא ביקש להדגיש כי בזכות התרומות שגייסו תשוב בהדרגה פעילותם של הילדים לסדרה: "התרומה שלכם תשמש לקנייה של אופניים חדשים, מסוגים שונים, ותחזיר את החיוך לעשרות בני נוער שנאלצים לחכות עם המשך הפעילות שלהם בעמותה לאחר שהאופניים שלהם נמחו בשריפה".

 

יותם רומנו, מנכ"ל "מגדלור", שפועל יחד עם העמותה לפיתוח מנהיגות והעצמה אישית, בשיתוף פעולה עם ארגונים חברתיים ועמותות נוספות לצמצום פערים בחברה בישראל, סיפר: "ביוזמתם של זיו ועמיחי נרתמה קהילת הבוגרים שלנו לסיוע בזק לעמותת אתגרים שמחסן האופניים שלה נפגע בשריפות האחרונות. תרומה לקהילה הינה חלק בלתי נפרד מהפעילות של ארגון הבוגרים. מחסן האופניים משרת קבוצה גדולה של בני נוער וילדים בעלי מוגבלויות שונות ואנחנו גאים ושמחים כקהילה על הזכות שהייתה לנו לעזור".

 

תרומות נוספות ניתן לשלוח לחשבון הבנק של עמותת אתגרים. בנק דיסקונט (11), סניף נווה אביבים מס' 118, חשבון 2222002. טלפון: 03-5613585.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסף לזר
מחסן האופניים שנשרף
צילום: אסף לזר
מומלצים