שתף קטע נבחר

לראשונה: בית כנסת בשדה התעופה החדש של איסטנבול

שני חדרי תפילה יהודיים נחנכו, לראשונה בטורקיה, בשדה התעופה הבינלאומי החדש ליד איסטנבול, הנחשב לגדול ביותר בעולם: "מחמם את הלב שגם באיסטנבול כל יהודי שרוצה יכול להניח תפילין ולהתפלל"

חדר התפילה החדש בשדה התעופה באיסטנבול (באדיבות הרב יענקי חיטריק )
חדר התפילה החדש בשדה התעופה באיסטנבול(באדיבות הרב יענקי חיטריק )

 

התפילה מאיסטנבול: שני חדרי תפילה מיוחדים ליהודים נחנכו בשדה התעופה הבינלאומי החדש ליד איסטנבול, הנחשב לגדול ביותר בעולם. היוזמה היא של חברת "טורקיש איירליינס" שתפעילה עשרות טיסות שבועיות מהארץ.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

חדרי התפילה ממוקמים בשניים מהלאונג'ים בשדה, וישנה כוונה בהמשך להקים חדרי תפילה יהודיים גם בשדה הכללי. בשדה התעופה הקודם, על שם אתאתורכ, לא היה בית כנסת, כך שמדובר בחידוש.

 

יהודי מתפלל בחדר התפילה היהודי החדש בשדה באיסטנבול (באדיבות הרב יענקי חיטריק )
יהודי מתפלל בחדר התפילה היהודי החדש בשדה באיסטנבול(באדיבות הרב יענקי חיטריק )

 

"מחמם את הלב"

הרב מנדי חיטריק, שליח חב"ד ורב הקהילה האשכנזית בטורקיה מזה 20 שנה, אמר כי חדרי התפילה נמצאים בשני הלאונג'ים: העסקי והרגיל. "טורקיש מפעילה עשרות טיסות שבועיות מהארץ", הוסיף. "יש יותר טיסות של טורקיש מתל אביב לאיסטנבול, מאשר מאיסטנבול ללונדון, והיא מספקת בין 600 ל-5,000 מנות כשרות ביום, מתוך אוכל כשר למהדרין בהשגחת הרבנות הראשית בטורקיה ובאחריותי".

 

הוא סיפר כי ארוחות הטיסה הכשרות למהדרין מסופקות על ידי חברה של הקהילה היהודית, שהכנסותיה - קודש לנזקקים. "הקמת חדר התפילה היא יוזמה של חברת התעופה הטורקית", הוסיף. "שמחנו מאוד לראות את זה. שמנו שם ספרי קודש מכל העדות - אשכנזים, ספרדים וגם של חב"ד, כדי שכל מי שעובר בשדה התעופה יוכל להתפלל".

 

הוא תיאר את המקום כ"קטן אבל נחמד. מחמם את הלב שגם באיסטנבול כל יהודי שרוצה יכול להניח תפילין ולהתפלל. השלטונות בטורקיה לא מתערבים. בתי הכנסת באיסטנבול פעילים כבר מעל אלפיים שנה. הקהילה היהודית ברוך ה' פעילה ומשגשגת, וגם בתי הכנסת פעילים".

 

סידורים לכל העדות (באדיבות הרב יענקי חיטריק )
סידורים לכל העדות(באדיבות הרב יענקי חיטריק )

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות הרב יענקי חיטריק
סידורים לכל העדות בשדה
באדיבות הרב יענקי חיטריק
מומלצים