שתף קטע נבחר

צניחה במספר הטיסות לאילת

בחודש מאי עברו בטיסות פנים-ארציות ממרכז הארץ לעיר הנופש הדרומית 101 אלף נוסעים – נתון הנמוך בכ-25% מהתקופה המקבילה אשתקד. מתחילת השנה חלה ירידה של כ-10% במספר הנוסעים לאילת וממנה וסגירת שדה דב בחודש הבא רק צפויה להחמיר את המצב. בקרוב באל על: מטוס בשם אילת

אילת (צילום: shutterstock)
פחות נוסעים טסים לאילת(צילום: shutterstock)
 

נתונים שמפרסמת רשות שדות התעופה לגבי הפעילות בנמל התעופה רמון שנפתח לפני כמה חודשים מציגה תמונה עגומה כאשר מספר הנוסעים ממרכז הארץ לאילת צנח ב-25 אחוזים בחודש מאי בהשוואה למאי 2018.

 

בקרוב: איסור להכניס כלי פלסטיק לחופי אילת

 

בחודש מאי עברו בשדה התעופה רמון, בטיסות פנים ארציות 101,505 נוסעים לעומת 134,913 נוסעים בחודש מאי 2018. גם במספר הטיסות חלה ירידה מ-1,778 טיסות ל-1,485 טיסות.

אילת (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

הנתונים של רשות שדות התעופה לגבי הפעילות הפנים-ארצית מתחילת השנה מלמדים על ירידה של כ-10% במספר הנוסעים לאילת וממנה. במהלך החודשים ינואר-מאי עברו בשדה התעופה רמון 536,734 נוסעים לעומת מעל 590 אלף נוסעים באותה תקופה בשנה שעברה.

 

חברת ארקיע, כך עולה מהדו"ח, הטיסה בחודש מאי 69,973 נוסעים בקו לאילת וממנה, נתון המהווה מעל 68 אחוזים מכלל הנוסעים שטסו בקו. החברה הציגה ירידה של 24.68 אחוזים בפעילות לאילת. חברת ישראייר הטיסה בחודש שעבר 31,127 נוסעים בקו לאילת והציגה צניחה דומה בפעילות.

 

 

בקרוב באל על: מטוס בשם אילת

מהדו"ח עולה עוד כי מעל 58% מהנוסעים שטסו לאילת וממנה בחודש מאי עשו זאת דרך שדה דב (ירידה של 20.52%) וקרוב ל-40% מהנוסעים טסו לאילת דרך נתב"ג, ירידה של קרוב ל-32 אחוזים. מרבית הנוסעים טסים משדה דב לאילת וסגירתו של שדה דב ב-1 יולי עלולה לגרום לפגיעה גדולה עוד יותר בתעופה הפנים ארצית לאילת.

 

בשבוע הבא יקיימו ראשי ענף התעופה, תיירות ומלונאות, אסיפת חירום ביחד עם ראש עירית אילת במטרה להציג את הקריסה הצפויה של אילת נוכח סגירתו הקרובה של שדה דב.

 

בתוך כך נודע כי ב-26 ביוני יגיע לישראל מטוס בואינג 787 חדש של אל על שסימונו הוא 4X-EDK ושמו יהיה אילת, לכבודה של העיר הדרומית. בעבר כבר היה בשירות של אל על מטוס בואינג 737 בשם זה והוא הוצא משרות לפני כמה שנים. המטוס החדש יהיה העשירי מתוך 16 מטוסי דרימליינר שבהם מצטיידת החברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
פחות נוסעים טסים לאילת
צילום: shutterstock
מומלצים