שתף קטע נבחר

"ב-1 ביולי ייסגר שדה דב. סופית"

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יואב הורוביץ, אמר כי גורמים פוליטיים הפעילו עליו לחץ, אך אין סיכוי שההחלטה תשונה. ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי: "זו החלטה חולנית. נפעל למנוע את הסגירה"

שדה דב (צילום: shutterstock)
שדה דב(צילום: shutterstock)

ב-1 ביולי תופסק כל הפעילות האווירית משדה דב, הן הצבאית והן האזרחית, ואין שום מצב שההחלטה על סגירתו תשונה. כך אמר ביום שישי מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יואב הורוביץ, בשיחה עם "ממון". לדבריו, בחודשים האחרונים הופעלו עליו לחצים, גם מצד גורמים פוליטיים, אבל ההחלטה על סגירת השדה סופית.

 

שדה דב: ישראייר וארקיע מוכרות טיסות לאחר הסגירה

 

"החוק איפשר להמשיך להפעיל את השדה האזרחי כל עוד השדה הצבאי פתוח, וב-1 ביולי שניהם ייסגרו. השדה הצבאי החל לפני שנים בהכנות למעבר שלו והושקעו בחלופה 5 מיליארד שקל. יש פה תהליך של שנים ולא משהו שהוחלט עליו בחודשים האחרונים. מדובר בשורה של החלטות שהתקבלו, בהן החלטות בג"ץ, וכל הגורמים יודעים ש-1 ביולי הוא התאריך שבו ייסגר השדה", אמר.

 

הורוביץ הוסיף כי במשרדי הממשלה נערכו לסגירה והכינו שורת הטבות לתושבי אילת, ובייחוד לאזרחים שזקוקים לסיוע בבתי החולים במרכז הארץ. "הוצאנו הרבה מאוד כסף כדי לאפשר להם להגיע בשאטלים ובאוטובוסים, השקענו הרבה מחשבה ומאמץ לתת להם את החלופות המתאימות. אני שומע את כל השמועות וקורא כל מיני כתבות על האפשרות שהשדה לא ייסגר וחבל. כי ב-1 ביולי שדה דב יפסיק את פעילותו", פסק.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה יואב הורוביץ (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
מנכ"ל משרד ראש הממשלה יואב הורוביץ(צילום: טל שחר)
 

מנכ"ל משרד ראש הממשלה ציין כי במשך השנים התקבלו חוות דעת של גורמים במשרד הביטחון, רשות מקרקעי ישראל, רשות שדות התעופה, משרדי האוצר והתחבורה, וההמלצות של כולם היו שלא צריכים, אלא חייבים לבצע את החוק ולסגור את השדה. "יש תוכניות רבות שמותנות בפינוי השדה: מעבר השדה הצבאי, קנסות לבעלי הקרקעות אם לא מפנים, בניית 16 אלף דירות בשדה דב, גלילות והרצליה, בניית 2,000 חדרי מלון לאורך החוף".

 

הורביץ הדגיש כי אף שהופעלו עליו לחצים להשאיר את השדה פתוח, "האחריות מחייבת אותנו לעשות מה שצריך ולא מה שפופוליסטי".

 

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, עדיין מאמין שב-1 ביולי ימשיך השדה לשרת את תושבי אילת שבאים למרכז ואת התיירים שבאים לעיר. הוא ציין כי בעיר מכינים כמה תוכניות פעולה כדי למנוע את הסגירה. "לא ניתן להחלטה החולנית הזאת לגרום לסגירת אילת", אמר.

 

לפני הבחירות הקודמות סגר הלוי את אילת לכמה שעות ופתח בשביתת רעב בשל ההחלטה לסגור את השדה, אף שזו לא החלטה חדשה. אבל גם השביתה, וגם המחשבה שראש הממשלה שמשמש גם שר הביטחון יחליט להתיר את המשך הפעלת השדה הצבאי מסיבות ביטחונית (דבר שיאפשר את הפעלת השדה האזרחי, ד"ש) לא שינו את ההחלטה, וכך גם תוכניות שהציג ראש עיריית ת"א רון חולדאי, ולפיהן אפשר להפעיל את השדה האזרחי עד שתהיה חלופה אחרת, שכן בכל מקרה יעברו עוד שנים רבות עד שתחל הבנייה בשטחים שיתפנו.

 

ראשי הענף המלונות הגדירו את סגירת השדה כאסון. מנכ"ל רשת ישרוטל, ליאור רביב, אמר כי כולם מאמינים שאולי נתניהו ישנה את ההחלטה. "אם השדה ייסגר זה יהיה אסון לענף. כבר עכשיו רואים ירידה במספר הבאים לאילת, וברור לנו שסגירת השדה דבר תביא לפגיעה קשה בענף".

 

שלא לייחוס אמר לנו אחד המלונאים כי אם תהיה צניחה במספר הלינות בעיר לא יהיה מנוס מלפטר מאות עובדים בענף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים