שתף קטע נבחר

המשבר בקרנות הפנסיה הוותיקות: סכסוך עבודה כללי במגזר הציבורי

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד מאיים להכריז סכסוך עבודה במגזר הציבורי, זאת על רקע המשבר בקרנות הפנסיה הוותיקות וההפחתה של גובה קצבאות הגמלאים המבוטחים: "לא נאפשר את הפגיעה באוכלוסיית הגמלאים"

ההסתדרות צפויה להכריז על סכסוך עבודה במגזר הציבורי, בעקבות המשבר בקרנות הפנסיה הוותיקות. יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד הודיע היום (ד') כי יכנס ביום שני הקרוב (ב-10 ביוני) את הוועדה לתיאום וביצוע של ארגון העובדים, בה יתבקשו חבריה לאשר הכרזה על סכסוך עבודה בכל המגזר הציבורי על רקע המשבר בקרנות הפנסיה הוותיקות וההפחתה של גובה קצבאות הגמלאים המבוטחים.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

 

הגיע זמן ההכרעה: גיל הפרישה לנשים חייב לעלות ל-64

בנק ישראל: העלאת גיל הפרישה לנשים תשפר את הפנסיה שלהן

העלאת גיל הפרישה לנשים? בינתיים הקצבה נחתכת

 

ההכרזה על הסכסוך, שיחול על כלל מקומות העבודה במגזר הציבורי, תתקיים בשיתוף פעולה מלא ובתיאום עם הסתדרות המורים בראשות יפה בן-דויד.

ארנון בן דוד (צילום: אוראל כהן)
ארנון בן דוד(צילום: אוראל כהן)
 

נזכיר כי על פי החלטת האוצר, החל מקצבת החודש הנוכחי תיפגע באופן חמור גמלתם של מאות אלפי עמיתי קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר. משמעות הפגיעה - בשיעור 1.259% - הינה הפחתת סכומים לא מבוטלים מציבור הגמלאים אשר תלויים באופן בלתי מבוטל בקצבה לשם הבטחת קיום בסיסי ומכבד.

 

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מסר: "ההסתדרות לא תיתן יד ולא תאפשר את הפגיעה באוכלוסיית הגמלאים, שרבים ממנה מתקיימים ממילא מקצבאות נמוכות שמקשות עליהם לרכוש מוצרי מזון בסיסיים ותרופות. זו העת לגלות אחריות ורגישות חברתית לאוכלוסייה הוותיקה שבנתה את המדינה".

 

בר-דוד הוסיף: "עד עתה פעלנו מתוך ניסיונות הידברות למצוא פתרון אשר ידחה וימנע את הפגיעה במקבלי הקצבאות, אך לא נראה שמולנו עומד מי שמבקש לשים את רווחת הגמלאים בראש סדר העדיפויות. אם לא יימצא פתרון למשבר, ביום שני הקרוב תכריז ההסתדרות על סכסוך עבודה כללי שיהיה תקף בכל מקומות העבודה במגזר הציבורי - על כל המשתמע מכך".

 

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, מסרה: ״אנו לא נסכים לשום פגיעה בכספי הגמלאים בקרנות הפנסיה הוותיקות. לא יתכן שציבור הגמלאים ישלם את מחיר הגירעון. ניתן למצוא פתרונות חלופיים וראויים. בכוונתנו לצאת למאבק נחוש עד אשר ימצא פתרון כזה".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוראל כהן
כלכלה ארנון בן דוד
צילום: אוראל כהן
מומלצים