שתף קטע נבחר

הקרב על החניה: קניון אילון נגד עיריית רמת גן

קבוצת עזריאלי מבקשת צו שימנע מהעירייה לשנות את הסדרי החניה - משעתיים בחינם לשעה אחת. לטענתה, לפי הטאבו החניה בחינם כל היום, אך "ראש העיר מחפש מקורות הכנסה נוספים". העירייה: "התקבולים יוחזרו לתושבים"

סכסוך חריף בין קבוצת עזריאלי, בעלת קניון אילון, לעיריית רמת גן וראש העיר החדש שלה, כרמל שאמה הכהן, הגיע לבית המשפט המחוזי. עזריאלי ביקשה צו מניעה זמני האוסר על העירייה לשנות את הסדר החניה הקיים בחניון סובב הקניון, וזאת עד להכרעה בתביעה שהוגשה נגד העירייה במקביל.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

 

עיריית כפר סבא מצאה חניה - אצל התושבים

בעלי דירה גילו שהחניה אינה שלהם - ויפוצו

בית המשפט אישר: עיריות יוכלו לאכוף עבירות חנייה באמצעות מצלמות

 

הקבוצה טוענת, באמצעות ד"ר גלעד וקסלמן ממשרד עוה"ד הרצוג פוקס נאמן, שכחלק מהקמת הקניון ובהתאם להסכמים שנחתמו דאז - נרשמה בטאבו זיקת הנאה לטובת חלקת הקניון על חלקת החניון. לפיה, החניה בחניון סובב קניון תהיה בחינם במשך כל היום.

   (צילום: טל שחר, אוראל כהן)
"כל משאב ציבורי ישמש את הציבור". ראש העיר שאמה הכהן (צילום: טל שחר, אוראל כהן)
 

בשנת 2015 הגיעו הצדדים להסכם, לפיו החניון יסומן בכחול לבן, כאשר במשך השעתיים הראשונות החניה תהיה בחינם. עוד נטען שבהסכם נקבע שנשמרת לקבוצה הזכות לבטל את ההסכם ולחזור למצב הקודם שהיה נהוג במשך 30 שנים, קרי חניה בחינם.

 

"לאחרונה", טענה עזריאלי, "הודיעה העירייה באופן חד צדדי שהיא מבקשת לשנות את הסדר החניה ובמקומו להחיל הסדר של שעה אחת בלבד בחינם. הקבוצה הבהירה לעירייה שאינה מסכימה לשינוי ושמלכתחילה העירייה לא הייתה רשאית לגבות תשלום בגין חניה בחניון". עוד נטען ששינוי הסדר החניה יפגע מהותית בקניון ויבריח מבקרים לטובת מרכזי קניות אחרים, שברובם נהוגים הסדרי חניה אטרקטיביים יותר".

 

עיריית ר"ג: "הסכמים יש לכבד"

עזריאלי הודיעה לעירייה ב-29 באפריל, שאותו הסכם מ-2015 יבוטל החל מ-26 ביוני והחניה תהיה בחינם בכל שעות היממה. בנוסף, הקבוצה דרשה שהעירייה תשתף פעולה ותסמן מחדש את המדרכה. רק ביום ראשון האחרון השיבה העירייה להודעת הביטול - ודחתה את בקשת קבוצת עזריאלי.

 

עזריאלי טוענת שבפגישת היכרות בין נציגי הקבוצה לבין ראש העירייה החדש בינואר, "שאמה הכהן טען שהוא מחפש מקורות הכנסה נוספים ולכן רוצה לגבות תשלום עבור החניה כבר מתום השעה הראשונה", וכבר אז נציגי הקבוצה הבהירו שהעירייה כלל לא זכאית לגבות תשלום עבור החניה.

 

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה: "הובהר לעזריאלי מספר פעמים כי הסכמים יש לכבד וכי אין בכוונת העיריה להאריך את הפטור שכל כולו הטבה עם בעלי הקניון על חשבון תושבי עיריית רמת גן. כל משאב ציבורי ישמש את הציבור והתקבולים יוחזרו לטובת התושבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר, אוראל כהן
ראש העיר שאמה הכהן
צילום: טל שחר, אוראל כהן
מומלצים