שתף קטע נבחר

יוגב: "סוכם שפרץ יקבל את החינוך"; בן גביר: "יש הסכם. סמוטריץ' צריך לבחור"

לאחר שנתניהו החליט שלא למסור את תיק המשפטים לאיחוד מפלגות הימין, ברשימה מתנהל קרב על תיק החינוך. איתמר בן גביר טען כי יש לכבד את ההסכם שקובע כי לסמוטריץ' יש זכות לבחור את התיק הראשון, ומנגד טען ח"כ מוטי יוגב כי בין השניים יש סיכום שפרץ יקבל את החינוך

 

 

 

 

ברקע העימות בין ראשי איחוד מפלגות הימין, רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ', בנוגע למינויו של אמיר אוחנה לשר המשפטים, והאפשרות שפרץ יקבל את תיק החינוך, אמר הבוקר (יום ה') איתמר בן גביר מעוצמה יהודית לאולפן ynet כי יש לכבד את ההסכם שקבע כי סמוטריץ' יבחר את התיק הראשון שיינתן לרשימה: "יש הסכם, הוא מפורש וכתוב. עכשיו באים ואומרים שאין הסכם? זה לא נכון בעיניי". חבר הכנסת מוטי יוגב טען מנגד: "הם סגרו בינהם שאם ניתן לקבל את תיק החינוך אז פרץ הוא זה שיקבל אותו". 

 

איתמר בן גביר ראיון אולפן (צילום: אבי מועלם)
איתמר בן גביר. "ויתרנו הרבה בשביל האיחוד"(צילום: אבי מועלם)

בן גביר קרא לשניים למצוא פתרון, ואף להתחבר עם גורמים נוספים בימין: "אם זה יהיה הקו, כולנו נקרוס בבחירות. בעוצמה יהודית ויתרנו הרבה כדי ליצור איחוד, ואני חושב שגם הרב רפי וגם בצלאל צריכים לוותר ולהתחבר, ואני בונה על עוד חיבורים בימין, צריך להיות עוד חיבור, חיבור חזק כדי להקים ממשלה".

 

- יכול להיות שאם איילת שקד ונפתלי בנט יצטרפו תיאלצו להידחק הצידה.

"להיפך. לא שמעתי את שקד מדברת על פסילה שלי, ממש לא. ואני לא פוסל גם את בנט. עם איילת שקד, אני מרגיש קרוב בהרבה דברים. כמובן שיש מחלוקות אידיאולוגיות".

 

ח"כ מוטי יוגב, שתקף בחריפות את בנט לאחר הפרישה שלו ושל שקד מהבית היהודי, אמר הבוקר לאולפן ynet כי "הכל פתוח" מבחינת חיבור אפשרי עם איילת שקד ובנט: "יש דיון לגופו של עניין. נעשה צעד חמור מאוד מצד נפתלי בנט. הוא נטש את הספינה עם חובות גדולים, אבל אין לנו עניין כזה. יש לנו שתי מילים שעומדות בראשנו – אחריות ומחויבות".

 

הוא הוסיף: "כך נהגנו כשלא אפשרנו פרישה מהממשלה משום שבנט רצה להיות שר ביטחון, כך נהגנו כאשר נאלצנו לקבל אלינו לצרף את עוצמה כדי לא לבזבז קולות במחנה הימין, וכך נמשיך לנהוג באחריות בהערכת מצב נכונה ובחיבור הכוחות שמתוך אחריות יביאו להקמתה של הממשלה הלאומית הגדולה ביותר שאפשר בישראל".

 

נפתלי בנט מוטי יוגב (צילום: עמית שאבי, יוסי זליגר)
יוגב ובנט. "הכל ענייני"(צילום: עמית שאבי, יוסי זליגר)

יוגב ניסה להרגיע את הטונים הגבוהים שעלו בין סמוטריץ' ופרץ, והתייחס למתקפה של גורמים בבית היהודי נגד סמוטריץ: "לא יודע למי יש אינטרס לסכסך ולפלג, אבל בין בצלאל לפרץ יש קשר הדוק, הם מדברים ביניהם, מתאמים ביניהם".

 

- יש הסכם שהם חתמו לפני הבחירות לפיו סמוטריץ' יהיה הראשון שבוחר את התיק הבכיר ביותר שמוצע.

"אכן כן. זה ההסכם ביניהם והוא הסכם חתום, כולכם מכירים אותו. יחד עם זאת, הם מתאמים ביניהם. הם סגרו ביניהם שאם ניתן לקבל את תיק החינוך אז פרץ הוא זה שיקבל אותו".

 

מימין לשמאל: בצלאל סמוטריץ', הרב רפי פרץ ועמיחי אטאלי (צילום: ירון ברנר)
סמוטריץ' ופרץ. מי יקבל את החינוך?(צילום: ירון ברנר)

יוגב הוסיף: "הבוקר יצאתי בקריאה 'שפנים, תזדהו', כל אלה שקוראים לעצמם בכירים בבית היהודי ומתראיינים בעילום שם. הרב רפי פרץ עומד בראשנו, הוא בקשר רציף עם בצלאל ומתאם איתו את העמדות, גם עם ראש הממשלה, ואם הם יחליטו לקבל את השרים אז אני מניח שזה יהיה פרץ בחינוך ובצלאל בתיק אחר".

 

- סמוטריץ' הגזים? גרם נזק לציונות הדתית?

"הוא ביטא שאיפה. גם אני שואף לבנות את בית המקדש.  אדם יכול לבטא את שאיפות חייו אבל בפועל, בסוף הדברים מתאזנים ומקבלים יחד את הדברים הנכונים, ואני מניח שכל אחד מאיתנו יפעל באחריות, גם סמוטריץ', בקבלתו את התיק, בין אם זה משפטים ובין אם זה אחר. אדם נכנס לעור התפקיד, הוא פועל מתוך אחריות ציבורית והסכמה לאומית".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
איתמר בו גביר
צילום: אבי מועלם
מומלצים