שתף קטע נבחר

פרץ על סמוטריץ': "נמשיך להיות שותפים, ניכנס לממשלה יחד"

יו"ר הבית היהודי התנער מדברי מקורביו אמש, שתקפו את יו"ר האיחוד הלאומי ומספר 2 באיחוד מפלגות הימין בנוגע להסכם חלוקת התיקים בין השניים: "אני ובצלאל הולכים כתף אל כתף על אף ניסיונות לפצל את אחדות המחנה"

רפי פרץ בצלאל סמוטריץ' (צילום: ראובן קפוצ'ינסקי, יואב דודקביץ)
רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'(צילום: ראובן קפוצ'ינסקי, יואב דודקביץ)

 

יו"ר הבית היהודי רפי פרץ התנער הבוקר (ה') מדברי מקורביו, שתקפו את יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ'. בחשבון הטוויטר שלו כתב פרץ: "בחודשים האחרונים בצלאל ואני הולכים כתף אל כתף על אף נסיונות לפצל את אחדות המחנה". עוד כתב: "אנחנו נמשיך להיות שותפים וניכנס לממשלה ביחד, כפי שהתנהלנו לכל אורך הדרך".

 

בתגובה, הודה סמוטריץ' לפרץ: "אף אחד, אבל אף אחד, לא יצליח לפלג בינינו ולקדוח חור בספינה הציונית דתית. האחדות חשובה יותר מכל דבר אחר. מי שמנסה לעשות את זה חייב למצוא את עצמו בחוץ עוד היום - אחרת זה לא ייפסק. זאת האחריות שלנו ואנחנו חייבים את זה לציבור ולעם ישראל".

 

  

מקורביו של מספר 2 באיחוד מפלגות הימין, ח"כ סמוטריץ', אמרו אמש כי ההסכם על חלוקת התיקים בינו לבין יו"ר המפלגה רפי פרץ עדיין בתוקף, ולכן הוא זה שצריך לקבל את תיק החינוך. בתגובה, אמרו מקורבי פרץ כי ההסכם כלל לא רלוונטי ואינו בתוקף. "זה היה נכון לבחירות הקודמות. הרב פרץ הוא המתאים ביותר לכהן כשר החינוך", אמרו.

 

אנשי סמוטריץ' אמרו כי לפי ההסכם, יו"ר האיחוד הלאומי יבחר ראשון את המשרד הממשלתי שתקבל איחוד מפלגות הימין, שבראשה עומד יו"ר הבית היהודי רפי פרץ. סמוטריץ' דרש להתמנות למחליפה של איילת שקד ש פוטרה השבוע על ידי ראש הממשלה, אבל נתניהו בחר בח"כ אמיר אוחנה, מייסד התא הגאה בליכוד.

 

מוטי יוגב, מספר 3 באיחוד מפלגות הימין טען גם הוא כי יש המנסים לגרום לפילוג בתוך המפלגה: "מזה חודשים, שגורמים עלומי שם המסתתרים מאחרי הכינוי 'בכירים בבית היהודי', מנסים לזרוע סכסוכים ופילוג, בין יושבי הראש וחברי הסיעה ממפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי. במקום שנבנה יחד את הבית היהודי, הם מניחים לבנת חבלה בבניין כוחה הפוליטי של הציונות הדתית. אנחנו נמשיך לבנות יחד את הבית הפוליטי הרחב והגדול של הציונות הדתית, בראשות הרב רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ וכל גורם שיבקש ונצליח לאחד עימו כוחות, להצלחת הציונות הדתית ועם ישראל".  

 

 

עם ההודעה על מינויו של אוחנה, בליכוד אמרו כי "הלכה 'מדינת ההלכה'". זאת, בתגובה לדיווחים שהתיק יינתן לסמוטריץ', שעורר סערה כשהצהיר כי אם יתמנה לשר המשפטים - "מדינתו של העם היהודי תחזור להתנהל כפי שהתנהלה בימי דוד המלך ושלמה המלך, על פי משפט התורה".

 

זמן קצר לאחר הודעת הליכוד תקף סמוטריץ' את ראש הממשלה: "אמיר אוחנה הוא חבר ואיש ראוי ואני כמובן מאחל לו הצלחה גדולה, אבל לא הוא הסיפור. הסיפור הוא נתניהו שלא היה מתייחס לאף אחד מהשותפים האחרים שלו כמו שהוא מרשה לעצמו להתייחס לציונות הדתית. הגיע הזמן שנפיק לקחים", טען.

 

גורמים בבית היהודי המקורבים לפרץ תקפו אז את סמוטריץ' על אמירתו: "מאז תחילת השבוע הילד מתנהג בצורה מביכה עם התגובות וההתבטאויות שלו". פרץ עצמו הביע טרם מינויו של אוחנה תמיכה בכל החלטה של נתניהו: "ראש הממשלה עושה עבודה נפלאה בכל המובנים", אמר.

 

יו"ר איחוד מפלגות הימין הביע שוב ושוב נכונות לשמור על אחידות במחנה הימין לקראת הבחירות לכנסת ה-22. פרץ קרא לכל מפלגות הציונות הדתית להתאחד, ואף לא פסל שירוץ שוב עם איתמר בן גביר מעוצמה יהודית. הוא התייחס גם לשקד ולנפתלי בנט, שלא עברו את אחוז החסימה כשרצו בראשות הימין החדש, וקרא להם לשוב למפלגתו שאותה עזבו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים