שתף קטע נבחר

טל רוסו פורש מהפוליטיקה: לא יתמודד בעבודה

פחות מארבעה חודשים אחרי ששוריין במקום השני, הודיע אלוף במיל' רוסו: "לא אתמודד על ראשות העבודה, אני מסיר עצמי מהרשימה". לדבריו, "נכנסתי לפוליטיקה עם תוכניות גדולות לשינוי, אבל המציאות לא מאפשרת לי לעשות את שקיוויתי, ואיני רוצה להיות שותף לקרבות הירושה"

פחות מארבעה חודשים בפוליטיקה הספיקו לו: אלוף במיל' טל רוסו, ששוריין במקום השני ברשימת מפלגת העבודה לכנסת ה-21, לא יתמודד בבחירות לכנסת ה-22. הבוקר (יום ב') הודיע רוסו בפוסט ברשתות החברתיות כי לא יתמודד על תפקיד יו"ר מפלגת העבודה וכי הוא מסיר את עצמו מרשימת המפלגה.

 

טל רוסו בביקורי תנחומים בבית הנשיא (צילום: אלכס קולומויסקי )
טל רוסו. "לא רוצה להיות שותף בקרבות הירושה"(צילום: אלכס קולומויסקי )

"נכנסתי לפוליטיקה לפני כארבעה חודשים עם תוכניות גדולות לשינוי במפלגת העבודה ולא פחות מכך, במדינת ישראל", כתב רוסו. "המציאות אליה נקלענו - בחירות מוקדמות ובחירת יו"ר למפלגה בפרק זמן כל כך קצר - לא מאפשרת לי לעשות את הדברים כפי שקיוויתי. איני רוצה להיות שותף לקרבות הירושה ועל כן אני מסיר את מועמדותי לתפקיד היו"ר ומהרשימה לכנסת ה-22".

 

רוסו אמר כי הוא "מאחל ליו"ר שייבחר להוביל את המפלגה להיות אלטרנטיבה שלטונית בעתיד, ומודה לחברי המפלגה וכלל הציבור על התמיכה הרחבה, לאורך הדרך הקצרה והאינטנסיבית שעברנו. אמשיך לפעול לטובת הציבור בדרכים אחרות".

 

יו"ר העבודה, ח"כ אבי גבאי אמר בתגובה לפרישתו של רוסו כי "מרגע שהצטרף, טל עבד ועבד בלי הפסקה. הגיע לכל מקום שבו יכל להשפיע ולדבר עם הציבור. שום גינוני כבוד ומעמד. עבודה וערכים נטו. עצוב שאיש נפלא כמו טל יוצא מהפוליטיקה. אני מקווה שיחזור לפעול במסגרת הציבורית".

טל רוסו גבי אשכנזי איציק שמולי מליאה כנסת  (צילום: יואב דודקביץ')
רוסו במליאת הכנסת. הספיק לו(צילום: יואב דודקביץ')

 

לפני שבוע, רוסו עוד שקל להתמודד על ראשות העבודה, והודיע כי הוא מוותר על השריון שקיבל מיו"ר המפלגה אבי גבאי. האלוף במיל', ששוריין כאמור במקום השני ברשימת העבודה לפני הבחירות לכנסת ה-21 בחודש אפריל, כתב אז להנהלת המפלגה כי "מפלגת העבודה היא מפלגה אידיאולוגית חשובה וערכית מעל לכל שיקול אישי. באתי למפלגה ולפוליטיקה בתקווה לשנות ולהשפיע, ולא להיצמד לכיסא פוליטי. עקב פיזור הכנסת, ויציאה לבחירות חוזרות, אני מוותר על מקומי כמספר 2 במפלגה, ואשקול להתמודד על תפקיד יו"ר המפלגה".

 

רוסו היה היחיד מבין חברי הכנסת של מפלגת העבודה שלא פסל באופן מיידי את הצעת הליכוד ליו"ר אבי גבאי להצטרף לממשלה, ואף הגיע לפגישה עם גבאי בנושא בערב פיזור הכנסת.
 

ח"כ סתיו שפיר הודיעה בשבוע שעבר כי תתמודד על ראשות מפלגת העבודה בפריימריז שייערכו בתחילת יולי. בכך הצטרפה לח"כ עמיר פרץ שהודיע גם הוא כי יתמודד. חה"כ איציק שמולי ואלוף (מיל') יאיר גולן אמרו כי אף הם שוקלים להתמודד על תפקיד היו"ר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
טל רוסו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים