שתף קטע נבחר

עוד בקשה לדחייה או עתירה לבג"ץ: האפשרויות של נתניהו

לאחר הודעת פרקליטו של נתניהו לפיה ראש הממשלה יתייצב ב-2 באוקטובר לשימוע, במערכת המשפטית סבורים כי טרם תמו ההתפתחויות בנושא. הצפי הוא שרה"מ יצרף עוד פרקליט לצוות ההגנה על מנת לספק נימוק לבקשת דחייה נוספת. אם זו תידחה - ייתכן כי יעתור לבג"ץ

במערכת המשפטית סבורים כי גם הודעתו אמש (יום ב') של פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עו"ד עמית חדד, שלפיה יתייצב מרשו ב-2 באוקטובר לשימוע בנוגע לשלושת תיקיו - עדיין אינה מהווה את המילה האחרונה.

 

לעיון בפנייתו של עו"ד חדד למשרד היועמ"ש - לחצו כאן

 

 

ההערכה היא כי בימים הקרובים יוסיף נתניהו לפחות פרקליט נוסף לצוות ההגנה שלו. במקרה כזה, ייתכן כי תוגש פנייה נוספת ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לדחות את השימוע בטענה שעל הפרקליט ללמוד את חומרי החקירה.

 

אם גם פנייה זו תידחה - ההערכה היא כי תוגש עתירה לבג"ץ בטיעון כי זכויותיו של ראש הממשלה נתניהו להגן על עצמו נפגעות.

 

בסרטון שפרסם עו"ד חדד, הוא אמר כי "בשבוע שעבר פנינו ליועץ המשפטי לממשלה וביקשנו: דחה את מועד השימוע. הוא סירב. אנחנו חושבים שיש נימוקים כבדי משקל שמצדיקים את דחיית המועד. קיבלנו את החומר. התחלנו לקרוא אותו. עשרות הודעות חסרות. עשרות מסמכים חסרים. אם הם לא נמצאים אצלנו, אי אפשר לקרוא אותם".

הלוויה נחמה ריבלין הר הרצל ירושלים (צילום: הדס פרוש / פלאש90)
הערכות שיצרף פרקליט נוסף לצוות ההגנה. נתניהו(צילום: הדס פרוש / פלאש90)
  

אינפו גרפיקה החלטות החלטה צפי תיק תיקי  בנימין נתניהו תיק 1000 2000 4000 שוחד מרמה שימוע מנלדבליט ()

"דבר שני, בניגוד לכל איש ציבור אחר, ועדת ההיתרים מסרבת לתת לראש הממשלה אפשרות להסתייע בחברים למימון ההגנה המשפטית שלו. זה אומר שרק אני נמצא כדי לייצג את ראש הממשלה. אדם אחד שאמור לקרוא כל כך הרבה חומר חייב יותר זמן. לכן פנינו ליועמ"ש ואמרנו לו: אנחנו נגיע לשימוע, אבל היה נכון לשקול מחדש את המועד ולדחות אותו", הוסיף עו"ד חדד.

 

כנס שנתי לשכת עורכי הדין אילת (צילום: יאיר שגיא )
היועמ"ש אביחי מנדלבליט(צילום: יאיר שגיא )

בשבוע שעבר ביקש צוות ההגנה של נתניהו דחייה נוספת במועד השימוע על רקע פיזור הכנסת וקיום הבחירות הנוספות בספטמבר, שבהן מן הסתם יהיה עסוק בחודשים הקרובים. יועצו הבכיר של מנדלבליט, עו"ד גיל לימון, השיב להם שהדבר לא מצדיק את עיכוב המועד וכי השימוע יתקיים כחצי שנה אחרי שחומרי החקירה הועמדו לרשות ראש הממשלה.

 

לימון הזכיר כי קביעת מועד השימוע נועדה לאפשר לבאי כוחו של החשוד להיערך להצגת טענותיהם ביחס לתיק החקירה. "אין מדובר במשפט זוטא, או בהתדיינות פרטנית בקשר לנבכי התיק ויש להתמקד בסוגיות העקרוניות העומדות ביסודו של כתב החשדות", אמר.


פורסם לראשונה 10/06/2019 23:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הדס פרוש / פלאש90
בנימין נתניהו
צילום: הדס פרוש / פלאש90
מומלצים