שתף קטע נבחר

אבי גבאי הודיע: לא אתמודד על ראשות העבודה

יו"ר העבודה אבי גבאי הודיע כי לא יתמודד על ראשות המפלגה בבחירות המקדימות בחודש הקרוב: "יחד הפכנו למחנה גדול שמחפש להוביל לשינוי במפלגה ובמדינה. לצערי הגדול זה לא הצליח. היו טעויות שעליהן אני לוקח אחריות מלאה". עוד אמר כי ימשיך "להילחם על הדמוקרטיה"

 

אבי גבאי (צילום: חורחה נובומינסקי)
ח"כ גבאי(צילום: חורחה נובומינסקי)

יו"ר העבודה ח"כ אבי גבאי הודיע הבוקר (יום ג') כי לא יתמודד על ראשות מפלגת העבודה בבחירות המקדימות שיתקיימו בחודש הקרוב לקראת הבחירות הכלליות בספטמבר. גבאי הכריז על הצעד יום לאחר הפרסום ב-ynet שלפיו גורמים במפלגה טענו כי הוא אינו מתכוון להתמודד שוב על ראשותה.

 

"לתומכים, חברים והשותפים היקרים והאהובים שלי, אני מבקש לעדכן אתכם שלא אתמודד על ראשות המפלגה בבחירות שיתקיימו בחודש הקרוב. הכיוון היה ברור כבר בליל הבחירות האחרונות אבל החלטות גדולות לא מקבלים בעת סערה ולכן המתנתי עד שהדברים יהיו אקטואלים בכדי להחליט ולהודיע. אני מבקש להודות לכולכם על התמיכה, האמונה, על הפעילות והעשייה ועל הכוח והעידוד שנתתם לי ולמשפחתי", כתב גבאי.

 

"כשחשבתי על הדברים בשבועות האחרונים ראיתי עיניים רבות. עיניים שמאמינות ואומרות שאסור לוותר, עיניים שאני יודע שהן עצובות לקרוא את הדברים. חלקכם הפכתם לשותפי דרך עוד לפני בחירתי בפריימריז לפני כשנתיים, ורבים אחרים הצטרפו לאחר מכן. חלקכם פעילים שנים רבות במפלגה ואחרים שהצטרפו לראשונה איתי. יחד הפכנו למחנה גדול שמחפש להוביל לשינוי במפלגה ובמדינה. לצערי הגדול זה לא הצליח.

 

"לא היה לנו קל. כלל וכלל לא. הלכנו במסע עם אינסוף היתקלויות מכל הכיוונים, מסע רצוף באתגרים מורכבים, מבית ומחוץ, שהפכו את המשימה שלנו לקשה מאוד. והיו גם טעויות, עליהן אני לוקח אחריות מלאה, ויודע כי אלו נעשו מתוך אמונה אמיתית בדרך ובמחויבות לניצחון.

 

"אני רוצה להגיד לכם תודה. תודה שלא הפסקתם להאמין ולתמוך. לעולם לא אשכח זאת. זוהי גם הזדמנות להודות לצוות הנפלא והכי מחויב שיש. הצוות שליווה אותי מקרוב. יחד היינו 24/7 בסיורים, חוגי בית וכנסים, שיחות ואינסוף ויכוחים.

 

"בימים הקרובים ועידת המפלגה תכריע מחר בעניין הבחירות ליו"ר הבא. עמדתי היא שיש ללכת בדרך המלך של המפלגה ולבחור יו"ר בפריימריז של כלל חברי המפלגה. בחירת יו"ר היא הדרך המרכזית שבה החברים משפיעים על כיוון המפלגה ואסור לקחת מכם את הזכות והחובה הזאת. זוהי ההצעה שאנו מביאים לוועידה, ולפיה הפריימריז יתקיימו בשניים ביולי.

 

"ההחלטה השנייה שתובא היא האם לקיים פריימריס גם לרשימת חברי הכנסת או לשמר את הרשימה שהתמודדה בבחירות לאחרונה בהתאמה של יו"ר חדש או כפי שנבחרה לפני ארבעה חודשים בלבד. בשתי החלופות הללו קיים היגיון, ועל כן הנהלת המפלגה החליטה להביא את שתי החלופות להחלטת הוועידה.

עם השלמת תהליך הפריימריז, אסיים את תפקידי כיו"ר המפלגה.

 

"תמיד האמנתי שהכל אפשרי, ואני עדיין מאמין בכך. הסיפור של המדינה שלנו, של העתיד שלנו, של הדורות הבאים שאנו מחויבים אליהם, גדול הרבה יותר משאלה אישית על מנהיג זה או אחר. אני משוכנע כי נכונו עוד ימים טובים ומלאי משמעות לערכים שאליהם חתרנו, והובלנו. אני מבקש גם מכם להאמין בכך.

אני מתכוון להמשיך ולהילחם על הערכים שלנו, על הדמוקרטיה שלנו, על העתיד לצעירים שלנו ועל מערכות ציבוריות טובות לאזרחי ישראל.

 

"לסיום, אני רוצה להודות שוב בתודה גדולה על הזכות שקיבלתי ללכת איתכם למסע הזה, ועל הזכות לקבל ולתת לכם אהבה ותקווה".

 

רוסו פרש, שפיר ופרץ יתמודדו 

אלוף במיל' טל רוסו, ששוריין על ידי גבאי במקום השני ברשימת מפלגת העבודה לכנסת ה-21, הודיע אתמול כי לא יתמודד בבחירות לכנסת ה-22.

 

"נכנסתי לפוליטיקה לפני כארבעה חודשים עם תוכניות גדולות לשינוי במפלגת העבודה ולא פחות מכך, במדינת ישראל", כתב רוסו. "המציאות שאליה נקלענו - בחירות מוקדמות ובחירת יו"ר למפלגה בפרק זמן כל כך קצר - לא מאפשרת לי לעשות את הדברים כפי שקיוויתי. איני רוצה להיות שותף לקרבות הירושה ועל כן אני מסיר את מועמדותי לתפקיד היו"ר ומהרשימה לכנסת ה-22".

 

רוסו ציין עוד כי הוא "מאחל ליו"ר שייבחר להוביל את המפלגה להיות אלטרנטיבה שלטונית בעתיד, ומודה לחברי המפלגה וכלל הציבור על התמיכה הרחבה, לאורך הדרך הקצרה והאינטנסיבית שעברנו. אמשיך לפעול לטובת הציבור בדרכים אחרות".

 

ח"כ סתיו שפיר הודיעה בשבוע שעבר כי תתמודד על ראשות מפלגת העבודה. בכך הצטרפה לח"כ עמיר פרץ שהודיע גם הוא כי יתמודד. ח"כ איציק שמולי ואלוף במיל' יאיר גולן אמרו כי אף הם שוקלים להתמודד על תפקיד היו"ר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולמויסקי
אבי גבאי
צילום: אלכס קולמויסקי
מומלצים