שתף קטע נבחר

"רמת טראמפ": הממשלה תאשר את היישוב ע"ש נשיא ארה"ב בגולן

ביום ראשון אחר הצהריים תתכנס ישיבת הממשלה ביישוב קלע ברמת הגולן ותאשר את הקמת היישוב החדש. השר אלקין: "הכרת תודה לטראמפ. חוסל הוויכוח סביב הגולן"

הממשלה תאשר ביום ראשון הקרוב בישיבתה השבועית את הקמת היישוב החדש "רמת טראמפ" ברמת הגולן על שמו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. היישוב יפעל במסגרת המועצה האזורית גולן וימוקם באזור היישוב קלע. ישיבת הממשלה תיערך ביום ראשון אחר הצהריים ביישוב קלע ברמת הגולן ושם יאשרו את הקמת היישוב - הכרת תודה לנשיא האמריקני על ההכרה בריבונות ישראל ברמת הגולן.  

 

 
הכניסה ליישוב קלע אלון ולמצוק עורבים (צילום: אביהו שפירא)
הכניסה ליישוב קלע אלון (צילום: אביהו שפירא)

קלע ברוכים שייקרא ע
כאן יוקם היישוב ע"ש דונלד טראמפ(צילום: דוברות המועצה האזורית גולן)

 

בהצעת ההחלטה שהפיצה מזכירות הממשלה לשרים נכתב, כי "מתוך הערכה לפועלו של נשיא ארה"ב ה-45 הנשיא דונלד טראמפ למען מדינת ישראל במגוון רחב של תחומים ומתוך הבעת תודה על ההכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל וההכרה בריבונות הישראלית ברמת הגולן שאותה הוביל הנשיא דונלד טראמפ, הוחלט ליזום הקמתו של יישוב קהילתי חדש ברמת הגולן בשם 'רמת טראמפ'".

 

עוד נכתב בהחלטה כי הממשלה מטילה על משרד הבינוי והשיכון לקדם עבודת מטה מקצועית שתוגש ליו"ר המועצה הארצית לתכנון ולבנייה בתוך 90 יום לצורך גיבוש המלצתה של המועצה הארצית בדבר הקמת יישוב חדש. הממשלה הטילה על משרד האוצר להגיש תוכנית תקציבית למימון הקמת היישוב החדש.

 

טקס חתימה הכרה ריבונות ישראל רמת הגולן (Photo: AP)
ההכרה האמריקנית בריבונות ישראל בגולן(Photo: AP)

  

השר זאב אלקין אמר כי "מדינת ישראל מכירה תודה לנשיא האמריקני דונלד טראמפ. ההכרה האמריקנית חשובה בכך שהיא מחסלת באופן סופי את הוויכוח המשפטי סביב הגולן, ומדובר בהישג מדיני חשוב של ראש הממשלה".

 

לדברי אלקין, "בשנות ה-80, כשמדינת ישראל הכריזה על ריבונות ישראלית בגולן באמצעות חקיקה היו מי שהתנגדו. עם השנים הפכנו את התמיכה בריבונות הישראלית בגולן לקונצנזוס רחב בישראל. כשהעולם הבין שאנחנו לא נוותר באה גם ההכרה האמריקנית. אני וחבריי נפעל בשנים הקרובות כדי שגם הריבונות הישראלית תחול על יהודה ושומרון ותהפוך מרעיון למציאות בדרך דומה. אם צריך, נאתר גם מקום לישוב ביו"ש שיקרא על שמו של הנשיא דונלד טראמפ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
כאן יוקם היישוב על-שם טראמפ
צילום: אביהו שפירא
מומלצים