שתף קטע נבחר

בית שמש: ההורים זעמו, הכנס על אוטיזם בהפרדה מלאה - בוטל

ל-ynet נודע כי כנס להורים לילדים אוטיסטים אמור היה להתקיים במתנ"ס בבית שמש - תוך הפרדה מלאה בין גברים לנשים. "אנחנו יושבים ביחד כצוות. אין דבר שנשב משני צדי המחיצה", זעמו הורים. המרכז הרפורמי לדת ומדינה פנה - ובאלו"ט הודיעו כי לא ישתתפו, והכנס בוטל לחלוטין תוך גלגול אחריות

בבית שמש ארגנו כנס להורים לילדים על הספקטרום האוטיסטי – בהפרדה מלאה, בשכונה שבה מתגורר גם ציבור דתי-לאומי. בעקבות הזעם והמחאה שהתעוררה, הודיעה עמותת אלו"ט כי לא תשתתף בכנס – והוא בוטל, תוך גלגול האחריות מרשות לרשות.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >> 

 

ל-ynet נודע כי הכנס בנושא מיצוי זכויות לילדים ובוגרים על הספקטרום האוטיסטי, אמור היה להתקיים אמש (יום ד') במתנ"ס גוונים שבשכונת רמת בית שמש א', ביוזמת המרכז למשפחה של עיריית בית שמש, אגודת אלו"ט ומשרד העבודה הרווחה. המארגנים הזמינו הורים לילדים אוטיסטים מכל המגזרים, והדגישו בהזמנה כי הוא יתקיים בהפרדה מלאה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

הורים שהוזמנו לאירוע זעמו: "כשיש לך ילד עם אוטיזם, את והאבא עובדים יחד כצוות. אתם הולכים לפגישות יחד, ומעדכנים על אחד השני על הילד", אומרת ר', אם לילד אוטיסט ותושבת בית שמש. "אין דבר כזה שאת יושבת בצד האחד של המחיצה והוא בצד השני. אנחנו צריכים להתייעץ, לרשום לעצמנו נקודות, לשאול האחד את השני עם עשינו הליך כזה או אחר. למה להפריד ביננו?"

 

כך נראה האולם שבו היה אמורה להתקיים הכנס, עם המחיצה באמצעו ()
כך נראה האולם שבו היה אמורה להתקיים הכנס, עם המחיצה באמצעו

 

לדבריה, "זה משהו אחד מחיצה בבית כנסת, אבל למה צריך הפרדה בהרצאת הסברה על מיצוי זכויות? זה יוצר סטנדרט של הפרדה בכל סוג של אירוע וזה בעייתי. מה המארגנים חשבו לעצמם? שרק סוג אחד של אנשים מגיע לכזה ערב? זה מתנ"ס שמשתמש בשירותי העירייה, ועליו לפנות לכולם".

 

"מדובר באפליה פסולה"

במרכז הרפורמי לדת ומדינה פנו לאלו"ט ומשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים בדרישה לבטל את ההפרדה בין נשים לגברים בכנס: "יש בה ממד של אפליה ופגיעה בכבוד, שכן המסר המועבר הוא שערבוב בין שני המינים פסול, בשל תכונה נחותה הטבועה בנשים", כתבה עו"ד מיטל ארבל.

 

"אופיו של האירוע - הרצאה להורים לילדים עם צרכים מיוחדים – הוא שירות שאיננו מחייב הפרדה. נהפוך הוא", הדגישה, "הוא אף מחייב מתן אפשרות לשני הורי הילד לשבת זו עם זה ללא כל הפרדה. משכך מדובר באפליה פסולה".

 

בעקבות פניית המרכז הרפורמי לדת ומדינה הודיעה אגודת אלו"ט כי תבטל את השתתפותה בכנס. "כעמותת הורים, אלו"ט רואה עצמה כמחויבת להנגיש את המידע והזכויות הנוגעות לילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי עבור כל ההורים בכל המגזרים בחברה הישראלית", מסרו.

 

"לבקשת המארגנים - המרכז למשפחה של עיריית בית שמש - הסכימה אלו"ט בתום לב, שנציג מטעמה ירצה בכנס שאותו ארגנה הרשות המקומית. אלו"ט מתנגדת להפרדה המגדרית, ועל כן מרגע שהנושא הגיע לידיעתו של מנכ"ל אלו"ט, בוטלה ההרצאה".

 

ממשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים נמסר: "ההזמנה לכנס הינה מטעם עמותת אלו"ט. לאחר פניית המרכז הרפורמי שונתה לאלתר מודעת הפרסום כך שלא צוין בה יותר כי האירוע ייערך תוך הפרדה בין גברים לנשים. ההחלטה על ביטול הכנס הינה של עיריית בית שמש".

 

בעיריית בית שמש מסרבים להגיב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים