שתף קטע נבחר

בפעם השנייה בשבוע: דרעי נחקר בלהב 433

שר הפנים הגיע ליחידת להב 433 לצורך שאלות הבהרה שביקשה הפרקליטות, שבוחנת בימים אלו את התיק נגדו. לפני שבוע בדיוק זומן דרעי לחקירת השלמה ראשונה אחרי העברת התיק לפרקליטות

יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי נחקר הבוקר (ה') ביחידת להב 433 של המשטרה, שבוע בלבד אחרי שנחקר שוב במשטרה. מדובר בהשלמות של החקירה המתנהלת נגדו בחשד לעבירות שונות בהן מרמה והפרת אמונים, שבועת שקר, העלמות מס והלבנת הון.

אריה דרעי  (צילום: אלכס קולומויסקי)
אריה דרעי(צילום: אלכס קולומויסקי)

התיק בעניינו של דרעי כבר הועבר לעיון והחלטת הפרקליטות, ולפני זימונו האפשרי של דרעי לשימוע, טרם ההחלטה הסופית על הגשת כתב אישום, ביקשה הפרקליטות מספר שאלות הבהרה, שאותן נשאל גם היום דרעי בחקירה ביחידה הארצית לחקירות הונאה.

 

בחודש נובמבר אשתקד הודיעה המשטרה על סיום חקירתו של דרעי - והמליצה להעמידו לדין. הפרשה נחשפה בעקבות חקירה סמויה של המשטרה והרשות לאיסור הלבנת הון, שהעלתה חשד להתנהלות חריגה בחשבונות הבנק של דרעי ובני משפחתו.

 

החל מאפריל 2016 החקירה הפכה לגלויה ועשרות מעורבים נחקרו, אך רק במאי 2017 נחקר לראשונה השר דרעי באזהרה. על פי החשד, אנשי עסקים שונים העבירו לדרעי מאות אלפי שקלים, והחוקרים בחנו גם עסקאות למכירה ולרכישה של מגרשים בירושלים ובספסופה, את הצהרותיו של דרעי ליו"ר הכנסת ומבקר המדינה, דיווחים חסרים בהצהרות ההון לרשויות המס ועוד.

 

לפי המשטרה, ממצאי החקירה ביססו תשתית ראייתית נגד דרעי לביצוע עבירת מרמה והפרת אמונים בעקבות התנהלותו בעניין איש עסקים בזמן כהונתו כשר, וכן לביצוע עבירות מס בסכומים משמעותיים של מיליוני שקלים, הלבנת הון, שיבוש מהלכי משפט ושבועת שקר בתצהירים הכוזבים שהגיש בנוגע לנכסיו והכנסותיו למבקר המדינה וליו"ר הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
אריה דרעי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים