שתף קטע נבחר

נתניהו: "שרה הפכה לשק חבטות. היא גיבורה אמיתית"

רגע לפני שרעייתו תודה בביהמ"ש בכתב האישום המתוקן נגדה בפרשת המעונות, הרעיף עליה רה"מ שבחים בפוסט בפייסבוק: "לא מכיר שום אישה או רעיה שעומדת בהשמצות שקריות כאלה - וממשיכה לעזור לנזקקים"

ערב הדיון בבית משפט השלום בירושלים, שבמסגרתו שרה נתניהו צפויה להודות בעבירה הפלילית ובעובדות כתב האישום המתוקן בתיק המעונות - ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם אמש (שבת) פוסט תמיכה ברעייתו. הוא חתם את הפוסט במילים: "רעייתי האהובה, את גיבורה אמיתית". בפוסט עצמו לא התייחס לנתניהו לכתב האישום או להסדר הטיעון.

 

בנימין נתניהו שרה נתניהו  (צילום: AFP)
בנימין נתניהו ורעייתו שרה לאחר הבחירות (צילום: AFP)

"בשנים האחרונות התפתח נוהג מכוער בתקשורת. בכל פעם שמישהו בסביבתי, ולעיתים גם לא בסביבתי, עוזב את תפקידו או לא נבחר לתפקיד, התקשורת מיד פוצחת במקהלה אחידה - 'שרה אשמה', 'הכול בגלל שרה'", כתב נתניהו, כשהוא רומז לדיווחים לאחר עזיבת מנכ"ל משרד ראש הממשלה יואב הורוביץ. "אין זה משנה שבמקרים רבים שרה לא מכירה את האנשים ואפילו לא יודעת שמתנהל הליך מינוי לתפקידים שמדובר בהם".

 

"למשל, ראש מוסד חדש שפגש את שרה לראשונה באירוע ציבורי ניגש להגיד לה שלום. היא שאלה אותו לשמו, וכשהציג את עצמו ותפקידו, שניהם פרצו בצחוק כי התקשורת פירסמה ששרה הייתה זו שמינתה אותו. זה לא מנע ממועמד אחר לתפקיד ראש המוסד כמה שנים לאחר מכן לטעון שהסיבה לכך שלא מונה לתפקיד נעוצה בכך שהוא לא התקרב לשרה. כך היה גם עם מישהו שראה עצמו מועמד לשגריר באו"ם. כשלא קיבל את התפקיד גם הוא נימק זאת בהתנגדותה של שרה, שלא ידעה כלל שהוא מועמד לתפקיד או שהתפקיד מתפנה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה פגישה עם נשיא צ'אד אידריס דבי  (צילום: AFP)
"נוהג מכוער בתקשורת". שרה נתניהו (צילום: AFP)

"כל מי שלא מונה לתפקיד או פוטר תפס את השיטה - הכה בשרה והתקשורת תקשור לך כתרים. העובדות והאמת בכלל לא משנות. שרה הפכה מזמן לשק החבטות של התקשורת. הפרשנים הארסיים באולפנים חוזרים על דברי ההבל וההסתה שוב ושוב. 'נו כן', הם אומרים בארשת של חשיבות עצמית או כביכול בהבנה מעמיקה של הדברים, 'זו שוב שרה'. או כפי שהם נוהגים לומר לאחרונה בהנהון ראש ידעני ומאשים, 'זה בלפור'".

 

"עוזרת לילדים בשקט ובצנעה, הרחק מעין המצלמה"

"אלו דברי שקר מרושעים ומלאי ארס", האשים ראש הממשלה. "אני הוא זה שמחליט בראייה רחבה של מכלול השיקולים על המינויים שאני ממנה. אבל כמובן שהאמת לא מעניינת את מקהלת הארס, שהפכה לאחרונה גם למקהלת ההרס. הם כבר לא מסתפקים בשקרים הארסיים על שרה. עכשיו הם גם מוסיפים שעובדים עוזבים בגלל ה'הרס' שאני כביכול מביא על המדינה".

 

בהמשך הפוסט התייחס ישירות לרעייתו, רגע לפני הרשעתה הצפויה בבית המשפט: "אני רוצה לומר לכם כמה מילים על רעייתי, בת למופת להוריה ז"ל ואם למופת לבנינו. אני רוצה לספר לכם, חברים יקרים, מה שהתקשורת מסתירה מכם קרוב לעשרים שנה - על כך ששרה הולכת שלוש פעמים בשבוע, שנה אחר שנה, לעבודתה כפסיכולוגית בשירות הציבורי. היא הולכת בשקט ובצנעה, הרחק מעין המצלמה, כדי לעזור לילדים ולהוריהם".

 

 

"על כך שלאחר שעות עבודתה היא עוזרת לילדים חולי סרטן, למשפחות שכולות, לחיילים בודדים, לניצולי שואה ולעוד אנשים רבים הזקוקים לעזרה. היא לא רק נפגשת עמם פעם אחת; לעיתים זהו קשר של ליווי, תמיכה וחברות שנמשך שנים. אני רוצה לספר לכם גם על הרושם העמוק והחיובי ששרה מותירה על מנהיגי העולם במהלך ביקוריי המדיניים בחו"ל. ועל הדרך הנפלאה והחמה שבה היא מארחת עשרות מנהיגים מהעולם במעון ראש הממשלה, דבר שמסייע לקידום יחסינו הפורחים עם אותן מדינות.

שרה נתניהו ()
שרה נתניהו בביקור בגואטמלה

"לאחרונה היא אף ייצגה את ישראל יחד עם משלחת משרד החוץ בשליחות מדינית הומניטרית לגואטמלה לאחר אסון הר הגעש שם. היא יצאה לשם בהזמנת רעיית נשיא גואטמלה, שאותה היא גם אירחה לביקור גומלין בישראל רק לפני מספר שבועות. והנה הדבר המדהים ביותר: אינני מכיר שום אישה או רעיה שהייתה עומדת במשך עשרות שנים תחת מטר אין סופי של השמצות שקריות ומרושעות כאלה ורצח אופי כזה - עומדת איתן וממשיכה לעזור לנזקקים, להיות אם מסורה לבנינו ולתת לי משענת וסעד".

 

ביום רביעי חתמה שרה נתניהו על הסדר הטיעון שאליו הגיעה עם הפרקליטות במסגרת פרשת המעונות, ושבמסגרתו תשלם 55 אלף שקל. במסגרת הליך הגישור בין הצדדים סוכם על ריכוך כתב האישום נגד נתניהו, שהודתה והורשעה בעבירה קלה של ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בו מרמה, לעומת האישום המקורי של עבירת מרמה והפרת אמונים.

 

סכום הארוחות ששרה נתניהו מואשמת בהזמנתן הופחת מ-350 אלף שקל ל-175 אלף שקל, ובכתב האישום צוין כי שרה נתניהו נמנעה לומר לאנשי החשבות במשרד רה"מ שהיא מעסיקה מבשלת. שרה נתניהו תשיב לקופת המדינה 45 אלף שקלים מתוכם, וכן תשלם קנס של עשרת אלפים שקלים.


פורסם לראשונה 15/06/2019 21:59

 

יעל פרידסון השתתפה בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
בני הזוג נתניהו
צילום: תומריקו
מומלצים