שתף קטע נבחר

לבשה בגד ים צנוע - וסולקה מהספא: "הושפלתי"

תהילה קעטבי דרורי הגיע ליום כיף ב"ימית 2000" כשהיא לבושה בבגד ים, אך לא הורשתה להיכנס לספא משום שהיה צנוע מדי. "אמרו לי שהוא עלול להתמוסס בג'קוזי", היא מספרת לאולפן ynet. "זה בגד ים שעולה מאות שקלים ועומד בכל התקנים". מנכ"ל ימית 2000: "אנחנו לא בודקים ולא ממששים"

 

מה שהתחיל כיום כיף בסוף השבוע האחרון, הפך עבור תהילה קעטבי דרורי ליום מבזה ומשפיל, לאחר שהנהלת "ימית 2000" סירבה להכניס אותה לספא בגלל שלבשה - לא פחות ולא יותר - בגד ים צנוע. גם השבת שחלפה לא ריככה את התחושות הקשות שנותרו בה, והיום (א') היא אומרת בראיון לאולפן ynet: "זו הייתה השפלה. בושה שאין לתאר".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >> 

 

ליום הולדתה שחל בשישי האחרון קנה לה בעלה כרטיס ליום פינוק בימית 2000, שכלל – חוץ ממסאז' – גם שימוש במתקני הספא השונים. "רגע לפני שנכנסתי, אמר לי השומר שאני לא יכולה להיכנס ככה", מספרת קעטבי דרורי. "שאלתי למה, והוא הצביע על שלט - 'הכניסה בבגד ים בלבד'. אמרתי לו שאני בבגד ים, אך הוא אמר לי: 'רק כמו שבתמונה'".

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

השלט בכניסה לספא מראה שלל בגדי ים מסגנון בקיני ועד שלם, אבל לבגד ים צנוע – טרנד שכובש את המגזר הדתי, החרדי והערבי בעשור האחרון – לא היה זכר, אף שהוא עומד בכל התקנים. קעטבי דרורי הבהירה כי מדובר בבגד ים, ובעלה תהה מדוע אישה אחרת, הלבושה בגופייה (ולא בבגד ים) הורשתה להתרחץ במקום. לדבריה, ענה השומר: "כי אשתך מכוסה עד המרפק".

 

תהילה קעטבי דרורי  ()
תהילה קעטבי דרורי בבגד הים שנפסל

 

קעטבי דרורי לא וויתרה ודרשה לדבר עם המנהל. לדבריה, רק לאחר 40 דקות התפנה אליה אדם שהציג עצמו כאחראי, וגם אז התייחס אליה לטענתה בזלזול, הפנה את גבו והלך. "הוא סירב להסביר לי את ההתעקשות, ואמר רק שזו ההחלטה של ימית 2000. רציתי תשובה יותר ברורה, אז הוא אמר שכאשר אני נכנסת למים, הטמפרטורה בג'קוזי גבוהה, והבד שאני לובשת יכול להתמוסס. מפתיע שבד של בקיני לא יכול להתמוסס, רק של בגד ים צנוע".

 

"מדירים ציבור שלם של דתיות"

לדברי קעטבי דרורי, "זו הייתה השפלה. היו שם הרבה אנשים בכמה בריכות ג'קוזי, וזה נעשה לפניהם. כולם הסתכלו עליי. זו הייתה בושה שאין לתאר. את מרגישה נבדלת מהחברה רק בגלל אמונתך. רק בגלל דתך".

 

תהילה קעטבי דרורי  ()
תהילה קעטבי דרורי עם השלט המפלה

 

היא מוסיפה: "מדברים כל כך הרבה על כפייה דתית - וזו כפייה חילונית לכל דבר, להגיד לי שבגד הים שלי לא עונה להגדרות שלכם. בעבר נשים דתיות היו צריכות ללבוש חולצה וחצאית כדי להסתיר את בגד הים שמתחת, והיום אנחנו כל כך מתקדמים, שכבר המציאו בגדי ים לדתיות שעולים מאות שקלים כדי שיעמדו בכל התקנים המתבקשים, מבד לייקרה מסנן קרינה. כשאדם אומר לי שזה לא עונה על ההגדרות, הוא פשוט לא יודע על מה הוא מדבר".

 

קעטבי דרורי מבקשת מ"ימית 2000" להתעורר, כדבריה. "בושה שהם מדירים ציבור שלם של נשים דתיות, ואני מתארת לעצמי שגם נשים ערביות דתיות חולקות את אותו סיפור".

 

מנכ"ל "ימית 2000" מסר בתגובה כי "על פי הוראת משרד הבריאות לספא מכניסים רק עם בגדי ים. אנחנו לא בודקים ולא ממששים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים