שתף קטע נבחר

ח"כ גפני לסמינר: ביזיון שאירחתם את הח"כית החרדית

הח"כית החרדית הראשונה, עומר ינקלביץ', התרגשה לבקר בסמינר החרדי שבו למדה לפני עשרים שנה, אבל בעיניי ח"כ משה גפני זה לא מצא חן, והוא שיגר מכתב זועם להנהלת הסמינר, על נייר של ועדת הכספים: "נדהמתי לשמוע כי ח"כית מסיעה חילונית שמטרתה לפגוע בכל הקדוש לעם ישראל, התקבלה בכבוד רב"

  (צילום: מוטי קמחי, רמי זרנגר)
(צילום: מוטי קמחי, רמי זרנגר)

במפלגות החרדיות ממשיכים להיאבק נגד הלגיטימציה במגזר לח"כית החרדית של כחול לבן: הסמינר החסידי היוקרתי, בית יעקב שצ'רנסקי בתל אביב, ערך אתמול (יום א') קבלת פנים חגיגית לבוגרת, עומר ינקלביץ' – והצליח לעורר את זעמם של חברי סיעת "יהדות התורה". הגדיל לעשות ח"כ משה גפני, כשפרסם גינוי פומבי במכתב גלוי לסמינר, על נייר של ועדת הכספים, וטען כי נדהם מהמחווה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >> 

 

ינקלביץ' ביקרה בסמינר שבו למדה בעבר, וזאת במסגרת מאבקה נגד ההחלטה שלא להכיר בלימודים הפרא-רפואיים הנלמדים במקום. מנהלי המוסד קיבלו את פניה, ערכו לה סיור בקמפוס והפתיעו אותה כשהעניקו לה עותק מתעודת ההוראה שקיבלה בגין השתלמויות הוראה שעשתה ב"שצ'רנסקי" לפני 20 שנה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

בסיום הביקור חתמה הח"כית החרדית בספר האורחים, ורשמה: "נפעמת ונרגשת מהסיור המרגש במוסד קדוש ואיכותי. זכות גדולה ללמוד ולחוש את הקדושה כאן. מתפללת שבנות ישראל תמשכנה ללמוד במוסד עצום זה עוד שנים רבות ותזכינה לתעודה שתהווה עבורן כלי ממשי, אפקטיבי ויעיל".

 

"כדי ביזיון וקצף"

אבל ח"כ משה גפני ("יהדות התורה") לא ראה בעין יפה את החיבוק שלו זכתה ינקלביץ' מהמוסד היוקרתי, והיום שיגר מכתב פומבי זועם למנהלי הסמינר: "נדהמתי לשמוע כי חברת כנסת מסיעה חילונית, שמטרת הסיעה הזו לפגוע בכל הקדוש והיקר לעם ישראל, ביקרה והתקבלה בכבוד רב על ידי הנהלת הסמינר, וכדי בזיון וקצף", כתב.

 

מכתבו של ח"כ גפני לסמינר, על נייר של יו"ר ועדת הכספים
מכתבו של ח"כ גפני לסמינר, על נייר של יו"ר ועדת הכספים

 

הוא הוסיף כי "הרב שצ'רנסקי זצ"ל (המייסד – ק"נ), שעמד על משמר החינוך, לא היה מאפשר דבר כזה".

 

בביקורה אמרה הח"כית החרדית: "כבוגרת הסמינר אני מתרגשת לשוב הנה, אל בין כתלי המוסד הזה, שמעניק בסיס רוחני כל כך משמעותי לחיים", ובהתייחס למאבק להכרה במקצועות בלימודים הפרא-רפואיים טענה כי יש לדאוג ש"כל מגזר באוכלוסייה יקבל כלים להשכלה, שמותאמים לאורחות חייו ואמונתו, מבלי להטיל מגבלות על סמינרים הנותנים מענה מקצועי ברמה הגבוהה ביותר".  

 

 

"מדינת ישראל חייבת להקל ולא להערים מכשולים על ההשכלה וההכשרה מקצועית לציבור החרדי", הוסיפה. "הסמינרים מוציאים בנות ברמה גבוהה מאוד, אישיותיות ומקצועית. בעלות יכולות ומוסר עבודה גבוה. קידום הנשים החרדיות לא ייעשה על ידי מלחמה קולנית בהפרדה, אלא רק באמצעות סיוע אמיתי לפתיחת מגוון מסלולי לימוד והכשרה מותאמים לבנות חרדיות".

 

"מי שבאמת חפץ בטובתן, חייב לעזור כאן", סיכמה. "בכוונתי להוביל את המאבק לפתרון הבעיה שהוצגה בפנינו, ולא להניח לזה עד לפתרון הבעיה בעז"ה. אני מבטיחה להיות כתובת לכל פנייה מסוג זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, רמי זרנגר
ינקלביץ' וגפני
צילום: מוטי קמחי, רמי זרנגר
מומלצים