שתף קטע נבחר

למ"ס: יותר ממחצית מהנשים המועסקות עברו שינוי תעסוקתי בעקבות לידה

זאת לעומת 18% מהגברים המועסקים. גם לנישואים יש השפעה על מצב הקריירה; הדבר בולט במיוחד בקרב נשים ערביות, מהן 82% הפסיקו לעבוד או הקטינו את היקף משרתן עקב נישואים

לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נשים הן עדין אלו שנדרשות לשלם את המחיר המרכזי בקריירה לשם הקמת משפחה. לפי הנתונים שפורסמו היום  (ג'), 54% מהנשים בגילאי 44-20 שמועסקות כיום או שהיו מועסקות בעבר ונולדו להן ילדים, עשו שינוי בתעסוקה בעקבות הולדת ילד, זאת לעומת 18% בלבד מהגברים.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

נשים עדיין מרוויחות פחות אבל פער ההכנסה הצטמצם - הנמוך ביותר מאז 1990

הלמ"ס: ישראל מובילה במספר הילדים למשפחה במערב

גם ב-2017: רק מחצית מהאנשים עם מוגבלות בישראל עובדים

 

בתוך כך, 24% מהנשים הפסיקו לעבוד עקב לידה, 19% הפחיתו את מספר שעות עבודתן, 3% מהנשים יצאו לחופשה ללא תשלום, 3% מהנשים עברו למקום עבודה אחר ו-2% שינו מקצוע או תפקיד (3% עשו שינוי אחר בתעסוקה).

תינוק במשרד (צילום: shutterstock)
יותר ממחצית מהנשים המועסקות עברו שינוי תעסוקתי בעקבות לידה(צילום: shutterstock)
  

חוסר איזון בין עבודה לחיים הפרטיים אצל האמהות

עוד עולה מהנתונים, כי גם לנישואים כשלעצמם יש השפעה על מצב הקריירה, כאשר 14% מקרב הנשואים בקבוצת הגילאים 20-44, שמועסקים כיום או שהיו מועסקים בעבר, עשו שינוי בתעסוקה בעקבות נישואיהם, בהם 17% מהנשים לעומת 12% מהגברים.

 

הדבר בולט בעיקר בקרב נשים ערביות, כאשר כשליש מהנשים בקבוצת גילאים שינו את מצב התעסוקה שלהן עקב נישואיהן, מהן 82% הפסיקו לעבוד או הקטינו את היקף משרתן.

 

בבחינת האיזון בין העבודה לחיים הפרטיים, עלה כי 39% מהמועסקים (שהם כ-1.4 מיליון מועסקים), אינם מרוצים מהאיזון בין הזמן שהם מקדישים לעבודה בתשלום לבין הזמן שהם מקדישים לתחומים אחרים בחייהם, כשהשיעור הולך ומטפס ככל שמספר שעות העבודה גדול יותר.

 

השיעור הגבוה ביותר של חוסר שביעות רצון מהאיזון בין העבודה לחיים הפרטיים היה בקרב אימהות לילדים עד גיל 17, שעובדות במשרה של 43 שעות או יותר בשבוע, עם 61%. זאת בהשוואה ל-45% מהאבות לילדים עד גיל 17 שמועסקים 43 שעות או יותר בשבוע.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים