שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הנייה: "ישראל מאטה את ההסדרה, ההבנות באזור מסוכן"

  מנהיג חמאס אמר לעיתונאים זרים כי "ישראל עדיין לא סיפקה חופש תנועה במעברים, היא פועלת בסחטנות בנושא שטחי הדיג ומטילה מגבלות חמורות על כניסת הכספים". על הוועידה הכלכלית בבחריין: "חלק מהמאמץ האמריקני-ישראלי לחסל את הפרויקט הפלסטיני"

   

  מנהיג חמאס איסמעיל הנייה נפגש עם עיתונאים זרים בעזה (צילום: AFP)
  איסמעיל הנייה היום. "ישראל פועלת בסחטנות"(צילום: AFP)

  מנהיג חמאס איסמעיל הנייה נפגש היום (ה') בעזה עם עיתונאים זרים ותקף את ישראל באמרו כי היא "מעכבת ומאטה את ההתקדמות בהבנות ההסדרה בין הצדדים בתיווך מצרי וקטארי". הוא אמר: "ההבנות שהושגו עם ישראל הגיעו לאזור מסוכן בשל ההאטה והעיכוב ביישומן".

   

  "חמאס פעל בכל הכיוונים כדי להסיר את המצור על עזה ולהגיע להבנות שהתקיימו בחסות בינלאומית, ובחסותן של קטאר ומצרים", אמר הנייה. "אולם לצערנו, האזרח הפלסטיני לא חש עד כה את פרי ההבנות הללו".

   

  לדבריו, "ישראל עדיין לא סיפקה חופש תנועה במעברים. היא פועלת בסחטנות בנושא שטחי הדיג, דוחה את מיזמי החשמל ובניית אזורי התעשייה ומטילה מגבלות חמורות על כניסת כספים לעזה".

   

  הנייה אף ביקר את הועידה הכלכלית המתוכננת בשבוע הבא בבחריין, ואמר כי "היא חלק מהמאמץ האמריקני-הישראלי לחסל את הפרויקט הלאומי הפלסטיני. פני הוועידה הוא כלכליות, אך תוכנה הוא פוליטי".

   

  מנהיג חמאס איסמעיל הנייה נפגש עם עיתונאים זרים בעזה (צילום: AFP)
  הנייה במפגש היום עם העיתונאים הזרים(צילום: AFP)

   

   

  במקביל לפגישתו של הנייה עם הכתבים הזרים, ברצועת עזה החלה היום חלוקת המענק הקטארי לעשרות אלפי משפחות נזקקות ברצועת עזה, לאחר שביום ראשון נכנס השליח הקטארי מוחמד אל-עמאדי לרצועת עזה דרך מעבר ארז כשעימו כספי המענק בסך 15 מיליון דולר. חלוקת המענק תימשך כמה ימים.

   

  יש לציין כי ישראל פתחה שלשום את מרחב הימי לדיג מול חופי רצועת עזה לטווח של עשרה מיילים. ההחלטה התקבלה לאחר כשבוע שבו הוטל סגר ימי מלא על הרצועה בשל הפרחות בלוני תבערה וירי הרקטות בשבוע שעבר לעבר יישובי העוטף. ביום שני נחשף ב-ynet ו"ידיעות אחרונות" כי ישראל בונה קו מים חדש לעזה שישפר את אספקת המים שישראל מעבירה לרצועה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים