שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נסגר התיק נגד העיתונאית אושרת קוטלר: "לא מצדיק חקירה"
  לאחר שהתחקירנית יפעת קלמר התלוננה וטענה כי אשת התקשורת כלאה ותקפה אותה, החליטה המשטרה שלא לזמן את קוטלר לחקירה ולסגור את התיק. קלמר: "תמוה מאוד". קוטלר בתגובה: "מסע הכפשות נגדי"

  משטרת גבעתיים החליטה לסגור את תיק החקירה שנפתח נגד מגישת הטלוויזיה אושרת קוטלר. בעקבות תלונה של תחקירנית שעבדה תחתיה וטענה כי "תקפה אותה וכלאה אותה". במשטרה טענו כי "נסיבות העניין לא מצדיקות חקירה פלילית", ואף לא זימנו את קוטלר לחקירה. 

   

  בתחילת חודש ינואר הגישה תחקירנית ערוץ 10, יפעת קלמר את התלונה נגד קוטלר במשטרה וטענה כאמור שקוטלר כלאה אותה בחדרה ותקפה אותה תוך שהיא מושיבה אותה בכוח על כיסא. הרקע לאירועים, טענה המתלוננת, היה נעוץ בהיעדרויות מהעבודה בשל מצבה הבריאותי. קלמר צירפה לתלונה הקלטה של השיחה ביניהן. קוטלר טענה אז כי "איש לא איים, איש לא כלא".

   

  לאחר סגירת התלונה אמרה קלמר: "תמוה מאוד בעיניי שלא התקיימה בכלל חקירה בנושא. איך ייתכן שאדם יעבור תקיפה מצד מעסיקיו, ועוד במקום עבודה שהוא כלי תקשורת המדווח בעצמו על התנהלויות במקומות אחרים, והדבר יתמסמס כאילו כלל לא אירע?".

   

  יפעת קלמר אושרת קוטלר ()
  התחקירנית יפעת קלמר ואושרת קוטלר

  קלמר הוסיפה: "המשטרה קיבלה חומרים וראיות מהותיות לחקירה, ומאוד צורם לי שהוחלט שלא לבדוק את תלונתי. לצערי הרב הזמן שעבר מאז האירוע אינו מקהה את התחושות. מעבר להתמודדות עם האירוע הקשה ואלו שקדמו לו, צורמת לי ההתנהלות בנושא. מעבר להיותי קורבן של אירוע חמור, לא קיבלתי הצעת תמיכה או עזרה מהערוץ, אלא להיפך, מי שזכתה לגב משפטי ותקשורתי זו הגברת קוטלר".

   

  לאחר שפורסם עניין התלונה בתחילת השנה הגיבה קוטלר לטענות בפוסט שכתבה בפייסבוק: "חשוב להבהיר, התחקירנית לא זומנה לשיחת פיטורים, אלא לשיחה שנועדה לאפשר לה להמשיך לעבוד במערכת, למרות חוסר שביעות רצון מתמשך מהתנהלותה המקצועית. אלא שהיא, מצויידת באמצעי הקלטה, בחרה להוביל את השיחה לצעקות כשהיא מטיחה בנו שוב ושוב שאנחנו מתנכלים לה ורוצים לפטר אותה. לצערי נגררתי לצעוק חזרה. תבעתי ממנה לשבת רק כדי שתקשיב לדברנו. איש לא איים. איש לא 'כלא'. בדיוק להיפך, הוצע לה לנסות לפתוח דף חדש במסגרת עבודתה".

   

  קוטלר כתבה אז כי היא "מזמינה את העובדת לפרסם לא רק ציטוטים חלקיים מהשיחה, אלא את הדברים במלואם, וגם שיחה נוספת שיזמתי למחרת ושבה הצטערתי על הטונים הגבוהים. 27 שנים אני עובדת לצד תחקירנים, כתבים מפיקים ועורכים. כולם יעידו שהמגזין הוא משפחה חמה ותומכת. צר לי שהפעם בחרה העובדת לנהל מסע הכפשות נגדי ונגד מעסיקיה".

   

  קוטלר מסרה בתגובה: "אני שמחה שנעשה איתי צדק אחרי מסע השיימינג שעברתי בחודשים האחרונים ברשתות החברתיות. התחקירנית המתלוננת הקליטה את עורכיה בכוונת מכוון, ערכה אותם באופן מטעה ויצאה למסע הכפשות נגדי. שורה תחתונה: לא נפתח תיק ולא התנהלה חקירה, אבל את הכותרות על הגב שלי היה מי שעשה. יש לקוות שלהבא פרסומים כאלה יעמדו בכללי אתיקה בסיסית, שמחייבים בדיקת עובדות, ולא הפצת לשון הרע בחסות תלונה במשטרה".

   

  ממשטרת ישראל נמסר כי "תיק החקירה הועבר לבחינת הגורמים הרלוונטיים והוחלט לגנוז את התיק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים