שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ניסיון לבסס את תיק אונס הילדה: מעורבים זומנו שוב למתן עדות
  במסגרת החקירה המחודשת לבירור נסיבות אונס הילדה בת השבע בבנימין, זומנו כמה מעורבים למתן עדות פתוחה ביחידה המרכזית של משטרת מחוז ש"י. ביישוב של הקורבן זועמים על מעורבות של פעילי ימין: "גורמים לפניקה"
  ברקע הביקורת על רשלנות בחקירת אונס הילדה בת השבע בבנימין, נערכת המשטרה לחזק את הראיות בתיק. במקביל להתפתחויות הסובבות את מצבו המשפטי של הנאשם באונס הילדה מחמוד קטוסה, זימנה המשטרה לחקירה מעורבים נוספים, ובכללם אנשים מצוות בית הספר שבו לומדת הילדה, על מנת למסור עדות.

   

  אותם אנשים נחקרו גם בסבב החקירה הקודם, אולם הפעם הם ימסרו עדות פתוחה מול חוקרי היחידה המרכזית של משטרת מחוז ש"י שאמונים על החקירה המחודשת. ככל הנראה, העדויות יינתנו במשטרה כבר היום (ו').

   

  ביישוב שבו מתגוררת הילדה עדיין מבולבלים מהדיווחים הסותרים על אודות המקרה הקשה. כמה תושבים הלינו על כך שמעורבות של פעילי ימין, דוגמת חברי ארגון להב"ה, גורמים לפניקה וחושפים את ילדי היישוב לתכנים לא ראויים.

  מחמוד קטוסה מואשם ב אונס ילדה בת 7 נאשם ()
  הנאשם באונס מחמוד קטוסה

   

  היום הופץ בבית הספר שבו לומדת הילדה מסמך המופנה להורי הילדות שבו נכתב כי "בימים אלה עוסקת המערכת בבירור מקרה מסוים מתחום המוגנות בעיר כאשר מתחילת התהליך אנו נעזרים בגורמים המוסמכים. נכון יהיה לאפשר למערכת כולה להתמודד עם הנושא זה כראוי ולסייע לתהליך תוך מתן אמון מלא וביטחון הדדי שלנו בכם, ההורים, ושלכם בנו". בנוסף נכתב כי "אנו מבקשים מכם ההורים לחזור ולשנן כמיטב יכולתכם עם בנותיכם את כללי המוגנות האישית וגם אנו נעשה זאת בכיתות באמצעות צוות בתי הספר".

   

  אביה של הילדה אמר למקורביו לנוכח מחול השדים שבו נמצאים בני המשפחה כי "אנחנו עוברים ימים קשים. נמצאים בתוך סיוט". האב אמר עוד: "אנחנו מתפללים כל הזמן בדמעות בתקווה שהקדוש ברוך הוא ייתן לילדה את הכוח להתמודד, לא רק עם האירוע המחריד שעברה אלא גם עם אירועי היומיים האחרונים, שמערערים קשות את מצבה הנפשי והרגשי".

   

  המשפחה שכרה את שירותיהם של עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי על מנת לפקח על החקירה. האב סיפר למקורביו כי המהלך בוצע על מנת לייעל את הקשר מול המשטרה: "ביקשנו מעורכי הדין שלנו למסור בשמנו שאנחנו זמינים 24 שעות ביממה על מנת להעמיד כל סיוע אפשרי לצוות החקירה במטרה למצות הדין עם כל המעורבים".

   

  "הוגש כתב אישום חמור ביותר" 

  עורכי הדין של המשפחה אמרו אתמול: "תפקידנו בתיק הוא לוודא שלא תיוותר אבן אחת לא הפוכה ושהאחראים לביצוע המעשים המחרידים הללו ייענשו במלוא חומרת הדין. אנחנו מזכירים לכל מי ששכח שנגד הנאשם הוגש כתב אישום חמור ביותר".

   

  העובדה כי התלונה במשטרה הוגשה רק שבוע וחצי לאחר המקרה, וכי בימים הללו ניסו ההורים להגיע לחקר האמת, "זיהמה" ככל הנראה את תחילת החקירה. הדבר מקשה, כך על פי המשטרה, להגיע לחקר האמת. האירוע עצמו התרחש בשעות הצהריים ב-5 באפריל, לאחר שעות הלימודים. הנהלת בית הספר עודכנה על האירוע יומיים לאחר מכן. התלונה במשטרה הוגשה רק ב-15 באפריל, עשרה ימים לאחר המקרה.

  עורכי הדין טל גבאי יהודה פריד ()
  עורכי הדין גבאי ופריד

   

  בין היתר, עולה מתוך חומר החקירה כי האב אמר שהוא חושד במנקה הערבי עוד לפני הזיהוי הראשון שבוצע על ידי הילדה. בנוסף, האם הגיעה לבית הספר וצפתה יחד עם המורה בסרטונים שבהם זיהתה את קטוסה עוד לפני הזיהוי הראשוני של הילדה. לאחר מכן, במה שמכונה "הזיהוי הספונטני", היו הילדה ואמה בבית הספר ושם זיהתה לראשונה הילדה את קטוסה כזה שלכאורה פגע בה.

   

  בנוסף עולה מתוך חומר החקירה כי המנקה המשיך לעבוד בבית הספר כשבועיים לאחר הגשת התלונה. קטוסה עבד במקום ללא כל הפרעה או השגחה. רק לאחר שהאם הגיעה שוב לתחנת המשטרה הוחלט לעצור אותו.

   

  במקביל נמשכים מאמצי החקירה שמתמקדים בשני אופנים: האחד הוא ניסיון להגיע לאותם האנשים שנכחו באירוע על פי כתב האישום, וגם כמובן בדיקת המידע החדש שבמרכזו עומד קטוסה, והחשד לביצוע אירוע נוסף באותו תא שטח. המידע התקבל במערכת אכיפת החוק אחרי הגשת כתב האישום, ובבסיסו מידע חדש על ילדה נוספת שהיה לה מגע עם אותו חשוד. לא ברור אם מדובר בתקיפה מינית.

   

  סנגורו של קטוסה, עו"ד נאשף דרוויש, אמר כי "כתב האישום היחיד שיש כאן הוא כתב אישום נגד המשטרה והפרקליטות הצבאית. בעיון בחומר הראיות לא ברור איך מגיעים למצב שבו מאשימים אדם באירוע מזעזע כל כך בלי אף ראיה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים