שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נפתח משפט תוקף שגריר פולין: היורק לא יוכל להתנצל ישירות
  אריק לדרמן, תושב הרצליה שמואשם כי ירק פעמיים על שגריר פולין בישראל מארק מגירובסקי, סירב להתייחס בבית המשפט לנטען כלפיו. לפי החלטת השופט, הנאשם יוכל למסור לשגריר מכתב התנצלות רק דרך נציגתו

   

  בבית משפט השלום בתל אביב נפתח הבוקר (יום א') משפטו של אריק לדרמן, תושב הרצליה בן 65 המואשם בתקיפת שגריר פולין בישראל מארק מגירובסקי בחודש שעבר. לדרמן סירב להתייחס לדברים, בית המשפט אסר על הנאשם לפנות באופן ישיר במכתב התנצלות לשגריר.

   

  סנגורו של הנאשם, עו"ד אבי אברהמוף ממשרדו של עו"ד בעז בן צור, ביקש לקבל את חומרי החקירה. לדבריו, "בכוונתו לפנות כבר בימים הקרובים לפנות לשגריר פולין בישראל במכתב ואף להציע פגישה וזה יהיה נתון לשיקול דעתו. הדברים נאמרו לנוכח החלטת בית משפט שלא תיעשה כל פנייה מטעם מרשי לשגרירות, להבנתי התביעה לא הביעה כל הסתייגות".

  הקראת כתב אישום נגד אריק לדרמן שירק על שגריר פולין (צילום: מוטי קמחי)
  הנאשם לדרמן בבית המשפט, היום(צילום: מוטי קמחי)

  עו"ד אווה קוקליס, נציגת שגרירות פולין בישראל, אמרה: "אני מבקשת שלא תיעשה שום פנייה ישירה לשגריר או לשגרירות אלא שתיעשה דרכי. אני אהיה מוכנה לקבל את הפנייה".

   

  השופט רועי פרי קבע כי "ההגנה תוכל להפנות מכתב לעורכת הדין קוקליס מבלי שתהיה פנייה ישירה לשגריר. הצדדים מתבקשים לסיים את כל סוגיית חומרי החקירה והשלמת החוסרים בתוך 45 ימים מהיום". הדיון הבא ייערך ב-25 בספטמבר.

  מארק מגירובסקי שגריר פולין בישראל (צילום: מוטי קמחי )
  השגריר הפולני מגירובסקי(צילום: מוטי קמחי )

  מכתב האישום שהוגש על ידי מחלקת התביעות של המשטרה, ב-14 במאי הגיע לדרמן לקראת השעה 13:11 אל שער השגרירות, ותקף את השגריר שישב במושב האחורי ברכבו. לדרמן, כך נטען, עמד במרכז נתיב הנסיעה ומנע את המשך נסיעתו של הרכב. בתגובה, צפר הנהג על מנת שיפנה את הנתיב ויאפשר את המשך נסיעתם אך הוא לא סר מן הדרך.

   

  מיד לאחר מכן ניגש לדרמן אל חלון הנהג, הכה בגג הרכב בחוזקה באמצעות ידו. השגריר הורה לנהג לבלום והחל לצלם בטלפון הנייד את הנאשם. לדרמן איגף את הרכב וניגש אל הדלת האחורית-ימנית לצדה ישב השגריר, פתח את הדלת וירק שתי יריקות על גופו של השגריר.

   

  אחרי המקרה סיפר השגריר ההמום כי לדרמן צעק וכל מה שהצליח להבין מהצעקות היו המילים "פולני, פולני". לאחר הגשת כתב האישום הורחק לדרמן מבניין השגרירות ונאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים.

   

  בהמשך לדרמן התנצל על מעשיו ובמכתב שהעביר לתקשורת ציין כי "משפחתי חוותה את תלאות השואה בפולין ופנייתי לשגרירות הייתה בענייני השבת רכוש. במסגרת הפנייה נתקלתי ביחס מכפיש מצד אחד מעובדי השגרירות, אשר כינה אותי בשפה הפולנית בכינוי 'יהודון'. האמירה עוררה בי תחושות קשות מאוד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  אריק לדרמן בבית המשפט, היום
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים