שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  אונס הילדה: בעקבות ממצאים חדשים - בת ה-7 מוסרת עדות נוספת

  חוקרי המשטרה אספו את הממצאים מבית המשפחה ומיד לאחר מכן זימנו את הילדה ומשפחתה לתת עדות. לפי פרקליטי המשפחה, הממצאים שבעקבותיהם נמסרת עדות הילדה הינם "דרמטיים"

   

  מחמוד קטוסה מואשם ב אונס ילדה בת 7 נאשם ()
  מחמוד קטוסה

  הילדה בת ה-7 מבנימין מוסרת אחר הצהריים (ב') עדות נוספת בנוגע לפרשת האונס, זאת בעקבות ממצאים חדשים שאספו חוקרי המשטרה מביתה, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet. לדברי פרקליטי המשפחה, עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי, מדובר בממצאים "דרמטיים". מחר יתקיים הדיון שיכריע אם לשחרר את הנאשם מחמוד קטוסה ממעצר.

   

  בשעות הצהריים הגיעו חוקרי ימ"ר ש"י ואספו את הממצאים מבית המשפחה. מיד לאחר מכן זימנו חוקרי הילדים את המשפחה על מנת לגבות עדות נוספת מהילדה.

   

  לא ברור מדוע אותם ממצאים לא נלקחו בשלבים המוקדמים יותר של החקירה, אך המידע שהוביל להחלטה להגיע לבית המשפחה התקבל הבוקר במשרדי הפרקליטות הצבאית והמשטרה. הפגישה בין הפרקליט הצבאי לעורכי הדין של המשפחה שנקבעה להבוקר נדחתה למועד לא ידוע.

   

  לפי הערכות, התביעה הצבאית תמשיך במהלך המשפטי ובכתב האישום נגד קטוסה, ובית המשפט יצטרך להחליט אם לעצור הכל ולשחרר את הנאשם.

   

  בשבוע שעבר נחשף ב-ynet כי ההורים ניסו להגיע בעצמם לחקר האמת, וככל הנראה "זיהמו" את תחילת החקירה. לפי המשטרה, הנהלת בית הספר עודכנה על האירוע יומיים לאחריו, והתלונה התקבלה רק כעשרה ימים לאחר מכן. מנגד, עורכי הדין של המשפחה מסבירים כי הם בטוחים שהאנס הוא קטוסה, תושב דיר קדיס שנמצא במעצר. "הילדה זיהתה אותו פעמיים בצורה מובהקת, אין כאן מקום לשאלה", אמרו.

    

  בית הדין הצבאי יקבע כאמור מחר בשעה 09:00 אם להמשיך את חקירת המשטרה על בסיס מידע חדש שאולי יגיע - או לשחרר את הנאשם מחמוד קטוסה. בין היתר הוחלט כי חלק מהחלטת בית המשפט תהיה פומבית ותוכל להתפרסם.

   

  בימים האחרונים מתנהלת מלחמת גרסאות בין הצדדים בתיק. אמש התייחס פרקליט המדינה שי ניצן לחקירת האונס ואמר כי "אין ספק שיהיה מקום להפיק לקחים. יש כאן אדם במעצר וצריך להשלים את החקירה". עורך דינו של הנאשם מחמוד קטוסה טען כי כל ההליך זוהם וכי נעשה ניסיון לתפור לו תיק. עורך הדין טוען כי לפי חומרי החקירה הורי הילדה אף ניסו בדרכים שונות לכוון אותה על-מנת שתצביע על קטוסה כחשוד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים