שתף קטע נבחר

היועמ"ש: על נתניהו להשיב את הכסף למיליקובסקי

מנדלבליט הבהיר שוב את עמדתו בנושא ואמר כי על ראש הממשלה להשיב את הכסף לשם מימון הגנתו המשפטית לבן דודו "עקב סירוב הוועדה למתן היתרים". עוד נכתב: "הדברים ידועים לראש הממשלה"

 

אביחי מנדלבליט בנימין נתניהו (צילום: עמית שאבי, אמיל סלמן)
אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו(צילום: עמית שאבי, אמיל סלמן)

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שב והבהיר הערב (ב') כי על ראש הממשלה בנימין נתניהו להשיב את הסכומים שקיבל מבן דודו נתן מיליקובסקי לשם מימון הגנתו המשפטית. הדברים נכתבו בתשובה לעתירה של "התנועה למען איכות השלטון" שהוגשה בעקבות החלטת הוועדה למתן היתרים.

 

מדובר בסכום של 300,000 דולר אשר נחשפו על ידי ועדת ההיתרים שליד מבקר המדינה. הועדה התרעמה על כך שנתניהו קיבל את הכסף מבלי שדיווח עליו כמקובל על פי כללי התנהלות השרים.

 

"עמדת היועץ המשפטי לממשלה בעניין זה היא כי על ראש הממשלה להשיב למר מיליקובסקי את הסכומים ששולמו על-ידו עד כה עקב סירוב הוועדה למתן היתרים", קבע עוזרו הבכיר של היועץ, גיל לימון. עוד צוין כי העמדה "הוצגה כבר בתשובת המדינה לעתירת ראש הממשלה נגד ועדת ההיתרים. ברי, אפוא, כי הדברים ידועים לראש הממשלה".

 

נתן מיליקובסקי (צילום: MICHAEL FALCO  / NYT)
נתן מיליקובסקי(צילום: MICHAEL FALCO / NYT)

ועדת ההיתרים שליד מבקר המדינה דחתה הבוקר את בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל תרומה ממקורבו, איל ההון ספנסר פרטרידג', למימון הוצאות הגנתו המשפטית - לאחר שנתניהו סירב לחשוף את פרטי כל הונו הפרטי. במקביל, פנה נתניהו למבקר המדינה על מנת שזה יאשר לו לקבל הלוואה מפרטרידג'. נושא זה עדיין נדון בין פרקליטו של נתניהו לבין היועץ המשפטי לממשלה כדי שזה ייתן חוות דעת האם מתן ההלוואה אפשרי.

 

המיליונר ספנסר פרטרידג' עם רה
המיליונר ספנסר פרטרידג' עם רה"מ בנימין נתניהו(צילום: דוד רובינגר)

נתניהו הגיב אחר הצהריים להחלטת ועדת ההיתרים. "לוועדת ההיתרים יש תפקיד אחד בלבד: לקבוע האם קיים חשש לניגוד עניינים בבקשת ראש הממשלה למימון הוצאות הגנתו המשפטית מספנסר פרטרידג' - שלעסקיו אין שום זיקה לישראל", נמסר מטעם נתניהו. "בדיקה פשוטה מביאה למסקנה שאין שום ניגוד עניינים. כאן היה אמור להסתיים תפקידה של הוועדה.

 

 

"חבל שהוועדה נכנסה לתחומים לא לה, ניצלה את מעמדה כדי להערים קשיים חסרי תקדים על ראש הממשלה ולמנוע ממנו את הזכות הבסיסית להגן עם עצמו בהליך המשפטי. אירועים כאלה פוגעים באמון הציבור במערכת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי, אמיל סלמן
מנדלבליט ונתניהו
צילום: עמית שאבי, אמיל סלמן
מומלצים