שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחמוד קטוסה ל-ynet: "אם הייתי עד לאונס, הייתי מציל את הילדה"
  הנאשם לשעבר באונס הילדה בת ה-7 שוחח עם כתב ynet וטען: "יש מישהו מאחורי מעצרי". הוא התייחס להתנהלות גורמי האכיפה במסגרת הפרשה ואמר: "הצורה שבה התנהגו בתיק הזה הייתה מוזרה". גם היום הוא טוען כי מעולם לא הכיר את הילדה שנאנסה

   

   

  אחרי כחודשיים במעצר, שוחרר היום (ג') מחמוד קטוסה לאחר שהאישום נגדו בגין אונס הילדה בת ה-7 בבנימין בוטל. רבים מתושבי הכפר שבו גר קטוסה, דיר קדיס, הגיעו לביתו אחרי שחרורו מהמעצר כדי לקבל את פניו.

   

  חברו הישראלי של קטוסה שלח לו פרחים: "איש טוב וישר"

  גם היום טוען קטוסה כי מעולם לא הייתה לא היכרות עם הקורבן. "לא ראיתי את הילדה. לא מכיר אותה ולא את אמא שלה. אנשים נכנסים ויוצאים מבית הספר ואני לא מכיר אף אחד. כל הזמן הייתי אומר לשוטרים תלכו ותשאלו עליי ואני בטוח בעצמי", סיפר היום ל-ynet. עם זאת אמר כי הוא מזדהה עם משפחתה של הנאנסת והוסיף: "אם הייתי רואה את האונס, הייתי מציל אותה".

  קטוסה עם ילדיו (צילום: אוהד צויגנברג)
  "גם כשהייתי במעצר כל הזמן דאגתי למשפחה". קטוסה עם ילדיו אחרי שחרורו(צילום: אוהד צויגנברג)

  מחמוד קטוסה (צילום: אוהד צויגנברג)
  (צילום: אוהד צויגנברג)

  "אני לא נגד הילדה והמשפחה שלה. אבא שלי גידל אותי שאין הבדל בין ערבים ליהודים, וגם אני גידלתי את הילדים שלי ככה. יש לי חברים במודיעין עילית לכו תשאלו אותם והם יגידו מי זה מחמוד קטוסה", אמר בנוסף.

   

   

  לא חקרו בזמן, אספו ראיות באיחור: מחדלי המשטרה והפרקליטות הצבאית

   

  קטוסה טען בשיחה עם ynet כי "יש מישהו מאחורי מעצרי. אני אחראי על 80 עובדים. כל הזמן הזהרתי אותם מכל טעות קטנה". הוא שחזר את יום המעצר שלו: "שאלתי את השוטר 'אתה בטוח שאתה צריך אותי?'. הוא אמר לי 'כן, אתה במעצר'. שאלתי אותו על הנסיבות, והוא אמר לי: 'אתה תדע בתחנת המשטרה'. שם אמר לי שאני צריך עורך דין. אמרתי לו שאני לא צריך עורך דין - כי לא עשיתי כלום".

   

  "טוב לא שעצרו אדם אחר שחף מפשע, אחרת הוא היה נשבר גם אם לא היה עליו כלום. אני הייתי חזק והתמודדתי עם כל הדברים עם הראש למעלה ונשארתי עד שהוכחתי שלא אנסתי את הילדה", אמר קטוסה על חקירתו וההתנהלות בעניינו. הוא סיפר כי לקחו אותו לשתי בדיקות פוליגרף: "לקחו אותי אחרי שישה או שבעה ימים לבדיקת פוליגרף. שמו לי כל מיני דברים ולא הבנתי מה זה, והתחילו לשאול אותי שאלות. עשו לי את זה פעמיים".

  מחמוד קטוסה (צילום: אוהד צויגנברג)
  מחמוד קטוסה חוזר לדיר קדיס, מוקדם יותר היום(צילום: אוהד צויגנברג)

  מחמוד קטוסה (צילום: אוהד צויגנברג)
  (צילום: אוהד צויגנברג)

  "הצורה שבה התנהגו בתיק הזה הייתה מוזרה. אני אומר למשטרה: אם עוצרים אדם על משהו, שיהיה להם סבלנות לבדוק כמו שצריך ואחר כך הם יכולים לקחת אותו לבית המשפט. השופט ידע שאני חף מפשע", אמר קטוסה על תקופת מעצרו וההחלטות שנעשו בתיק, "לא הצלחתי להבין מה הם רצו ממני עד שהגיעו אליי אנשים אמרו לי שאני צריך להשתחרר. אם לא הייתי יוצא משם היו הורגים אותי".

   

  קטוסה דיבר על התחושות שהרגיש בזמן מעצרו וסיפר: "חשבתי שכל העולם על הראש שלי. הכאב שקיבלתי מהדבר הזה עדיין בלבי ובחיי. לא חשבתי שזה יקרה לי ולבני משפחתי, שנהרסו. תחשבו רק על ההרגשה של אבא שנמצא במעצר עם כל השקרים ששיקרו. גם כשהייתי במעצר כל הזמן דאגתי למשפחה. מה שעברתי היה כמו סרט שלא הבנתי. בן אדם נורמלי לא יכול לחשוב על אונס ילדה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  מחמוד קטוסה חוזר לדיר קדיס
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים