שתף קטע נבחר

"לא ברוח בית הספר": המנהל ביטל את בת המצווה של אביה

יממה לפני שאביה הייתה אמורה לחגוג את בת המצווה של עם חברותיה לכיתה, צלצל המנהל לאמה והודיע כי לא תוכל לקיים את האירוע במתכונתו הנוכחית משום ש"אינו תואם את רוח בית הספר", אף שלדברי האם הכול נעשה בתיאום ובהתאם לתקנון: "אביה התרסקה"

 

24 שעות לפני היום הגדול של אביה - המנהל ביטל את מסיבת בת המצווה: הסיפור הזה קורה ברמת גן, בבית הספר היסודי "חורב" - מוסד חרדי פתוח השייך לחינוך העצמאי. אביה ביטון בת ה-12 הייתה אמורה לחגוג הערב (ד') את הגיעה למצוות עם חברותיה לכיתה, במסיבת בריכה "כשרה למהדרין" - על טהרת הבנות בלבד, כולל המצילה והצלמת. אבל ערב האירוע, אמש, קיבלה אמה, אסנת, טלפון מפתיע ממנהל בית הספר שדרש ממנה לבטל הכול בטענה: "האירוע לא ברוח בית הספר".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

אביה ביטון. "הילדה מרוסקת"
אביה ביטון. "הילדה מרוסקת"

 

"לפני כחודש החלטנו בהתרעה קצרה לחגוג בת מצווה רק עם החברות", מספרת אסנת ביטון, בראיון לאולפן ynet. "הילדה ביקשה משהו קצת שונה מאולם, אז הוחלט על מסיבת בריכה. מאחר ובית הספר הינו דתי ואנחנו אנשים דתיים, המסיבה היא כמובן רק לבנות, ורק עם חברות הכיתה – והכול לפי כללי בית הספר".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

אבל טלפון שקיבלה ביטון בשבוע שעבר ממחנכת הכיתה בנושא אחר לחלוטין, התברר כמבוא לסיוט שאף אמא לא רוצה לעמוד בו: "שיתפתי אותה בהכנות לבת המצווה, והיא שמחה ואמרה לי שנפלא שמגוונים קצת ממסיבות באולם. היא בדקה איתי שהכול לפי כללי בית הספר - ויצאנו לדרך".

 

הכול כבר מוכן - אך המקום יישאר ריק
הכול כבר מוכן - אך המקום יישאר ריק

 

"המנהל הודיע: האירוע לא יוכל להתקיים"

לדברי האם, אביה היית שותפת מלאה בהכנות לבת המצווה – וההתרגשות בהתאם. "אתמול, כ-24 שעות לפני האירוע שבעצם אמור היה להתקיים היום בערב, אני מקבלת שיחה ממנהל בית הספר שבו הוא מודיע שהאירוע לא יוכל להתקיים, לפחות לא בנוכחות החברות, כי האירוע לא ברוח בית הספר".

 

"הלכה לישון בשלוש בבוקר עם חצי כדור שינה". אביה ביטון
"הלכה לישון בשלוש בבוקר עם חצי כדור שינה". אביה ביטון

 

ביטון מספרת כי הופתעה לחלוטין: "אין שם שום דבר שנוגד את הכללים ואת התקנון של בית הספר, מה שגם שבשנה שעברה אמהות אחרות חגגו ככה. לא הזמנתי משפחה ולא הזמנתי חברים, זה נטו אירוע סגור לבנות. הצעתי שתגיע מורה בתשלום, על חשבוני, שאדאג להביא ולהחזיר, כדי שתפקח ותראה שהכול פועל לפי כללי בית הספר.

 

"ניסיתי לשכנע, להסביר, להגיד שהוכל שולם. שגם המורה לפני שבוע אישרה את זה". ביטון אף התקשרה בעצמה למחנכת, "אבל כל מה שהיה לה להגיד זה: אני כנראה לא הייתי ערה לפרטים הקטנים".

 

אביה ביטון ()
אסנת ובתה אביה ביטון

 

בשלב זה נאלצה ביטון לשתף את בתה – "שזה החלק שאני לא מאחלת לאף הורה. היא נשברה, התרסקה. הילדה הלכה לישון בשעה שלוש לפנות בוקר עם חצי כדור שינה. אני יודעת שיהיו לזה השלכות, אנחנו נטפל בה, אני אתן לה את מלוא תשומת הלב וכל מה שמגיע לה. בינתיים", מוסיפה האם, "אביה לא תפקוד את בית הספר".

 

מהנהלת בית הספר נמסר בתגובה:

"מרכז החינוך העצמאי הינה רשת חינוך חרדית, בעלת אופי וצביון מובהקים. מובן כי הורים השולחים את ילדם לבית ספר המשתייך לחינוך העצמאי, מקבלים על עצמם את כללי בית הספר כפי שנהוג בבתי ספר בעלי צביון מיוחד, בארץ ובעולם: קוד לבוש; קוד אתי וכן קודים חינוכיים החלים בבתי הספר של החינוך העצמאי, אשר מטרתם לשמור על צביון החינוך הייחודי בבית הספר, ולמנוע בין השאר 'קנאה ושנאה' בין התלמידים בעקבות יכולותיהם הפיננסיות (השונות) של הוריהם.

 

"הכול ידוע, ברור וחתום מראש", מוסיפים שם. "כל אחד רשאי לבחור את מקום החינוך של ילדיו. בסופו של יום, רצונו של אדם כבודו, ובית הספר מחויב לכלל ההורים שבחרו בבית הספר על יסוד מדיניות ידועה מראש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים