שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ירון לונדון מבהיר אך לא מתנצל: "לא הייתה תקיפה מינית, האם שד הוא נכס מקודש?"

  יממה לאחר שסיפר בשידור חי איך תפס שד של אישה זרה במעלית, הבהיר המגיש הוותיק: "במקרה הזה לשד ולהתנהגותי לא הייתה משמעות מינית". גאולה אבן השיבה לו: "אם זו הייתה נכדתך, לא היית רוצה שייגעו בה"

   

  צילום: באדיבות כאן 11

  צילום: באדיבות כאן 11

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אחרי האמירה והסערה - ירון לונדון לא מתנצל על דבריו ומסתפק בהבהרה. מגיש הטלוויזיה שעורר אמש (ג') הדים כשתיאר בשידור לגאולה אבן כיצד תפס שד של אישה במעלית אחרי שהיא טפחה לו על הבטן - הסביר הערב את אמירתו בתוכנית של השניים שמשודרת ב"כאן".

   

  ‏"אין בחזה שום דבר מקודש, לכן הבהרתי ולא התנצלתי", אמר לונדון לאבן בשידור, והוסיף כי להתנהגותו לא הייתה משמעות מינית וכי הייתה זו תגובה הולמת.

    

  במהלך השיחה בין המגישים בשידור היום, אמרה אבן ללונדון: "אני חושבת שיש ציפייה שתתחרט, תתנצל, תבהיר, תגיד משהו. לונדון השיב לה: "פוליטיקאים נוהגים להתלונן שמוציאים את דבריהם מהקשרם, זה מה שעשו תוקפיי, בעיקר תוקפותיי. עסקנו בהתחלה בלוסי אהריש, הבאת אותה כדוגמה לאישה שמחללים את המרחב הפרטי שלה, ואז עלה הסיפור שלי, שאני נכנס למעלית, אישה טופחת על בטני ואומרת 'ירון, באמת'. זו הייתה השפלה של גופי במגע לא רצוי. לא עושים דבר כזה".

   

  בהמשך הוסיף המגיש: "ואז עשיתי את המעשה שתיארתי, שמתי את ידי ואמרתי 'גם זה לא מה שהיה'. אפשר לטעון, לא מגיבים בתוקפנות, אפשר לומר שנגיד וזה היה גבר, מה היה קורה? הייתי צריך להכניס לו בשיניים או לקרוא למשטרה, אבל אתה לא קורא למשטרה כשאתה במעלית, וזה עניין קטן מדי בשביל לקרוא למשטרה. אני חושב שזו הייתה תגובה הולמת לגסותה. מהו שד? הוא נכס מקודש? נשים בימינו מתפשטות ומראות את שניהם, תפקיד השד מותנה במבט הגברי. אם המבט הוא חושק אז זה איבר מיני, אם הוא ניטרלי, אישה מניקה - זה לא איבר מיני. במקרה הזה לשד לא היה תפקיד ולהתנהגותי לא הייתה שום משמעות מינית, זו לא הייתה תקיפה מינית. זו הייתה תקיפה כפי שהייתי תוקף גבר, לא אחרת".

   

  אבן השיבה: "אני מצטערת שאתה לא מבין מה הבעיה פה כי יש פה בעיה מאוד גדולה. נכון, לגעת בך זה לא לגיטימי אבל לגעת בה, בשד שלה, סופר לא לגיטימי בעיניי".

   

  ירון לונדון וגאולה אבן (צילום: צילום מסך מתוך כאן 11)
  (צילום: צילום מסך מתוך כאן 11)

   

  ירון לונדון מספר על התקרית במעלית    (צילום: מתוך כאן 11)

  ירון לונדון מספר על התקרית במעלית    (צילום: מתוך כאן 11)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כאמור, הסערה פרצה אתמול כאשר סיפר לונדון בתוכניתו המשותפת עם גאולה אבן ב"כאן" על תקרית המעלית: "פעם נסעתי במעלית בבניין רב קומות עם אישה שברור היה לגמרי על פי מדיה שהיא עורכת דין הדורה", סיפר לונדון, "עלינו שנינו במעלית לבד ותוך כדי הנסיעה אנחנו מוצאים איש את מבטו של רעהו והיא עושה לי ככה: 'לונדון, מה זה?'". מהסיפור משתמע שהאישה נגעה בשלב זה בכרסו של לונדון, שמיהר להפגין בפניה את חוסר שביעות רצונו: "אני הנחתי יד על השד שלה, ואמרתי לה 'גם זה כבר לא מה שהיה'".

   

  גאולה אבן, המגישה לצידו את התוכנית, הזדעזעה ואמרה: "מה? זה מזעזע". לונדון השיב: "למה זה לא היה מזעזע מה שהיא עשתה לי?" אבן מיהרה להסביר: "שד זה איבר עם משמעות מינית וכרס לא".

   

  דבריו של המגיש עוררו זעם רב בקרב ארגוני נשים, כמו גם חברת הכנסת שלי יחימוביץ' והשרות גילה גמליאל ומירי רגב שגינו את מעשיו. בתאגיד השידור הודיעו למגיש כי דבריו אינם מקובלים עליהם ואמרו כי הם מצפים ממנו להתנצל.

   

  מתאגיד "כאן" נמסר בתגובה: "דבריו של לונדון מוטב שלא היו נאמרים. אין הצדקה לפלישה למרחב גופני של אדם ללא הסכמתו, גם לא כפעולת תגמול. גאולה אבן סער הבהירה זאת היטב בשידור ובכך הסתיים הדיון בנושא".

    

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים