שתף קטע נבחר

הורוביץ: "צריך קמפיין אגרסיבי"; זנדברג: "לא להדיח כמו בעבודה"

שני המתמודדים להנהגת מרצ בבחירות היום שוחחו עם אולפן ynet. זנדברג: "ברק סירב להגיד 'שמאל', זה רק מדגיש את חשיבותנו". הורוביץ: "פוליטיקה נכונה זה לעשות שיתופי פעולה עם כמה שיותר אנשים שקרובים אלינו"

 

 

 

בצל הדרמה הפוליטית סביב חזרתו של אהוד ברק לפוליטיקה, שמפצלת עוד יותר את מחנה המרכז-שמאל, יכריעו היום (יום ה') כאלף חברי ועידת מרצ מי יעמוד בראש המפלגה – היו"ר הנוכחית תמר זנדברג, שתמשיך לקדנציה נוספת, או חבר הכנסת לשעבר ניצן הורוביץ. השניים שוחחו היום עם אולפן ynet, הורוביץ טען כי צריך לנהל "קמפיין אגרסיבי יותר", ואילו זנדברג טענה כי "תהיה טעות להחליף הנהגה חודשיים לפני בחירות".

ניצן הורוביץ תמר זנדברג מרצ (צילום: יובל חן, עמית שעל)
הקרב על מרצ. ניצן הורוביץ ותמר זנדברג(צילום: יובל חן, עמית שעל)

 

הקלפיות נפתחו ב-12:00 בצהריים וייסגרו ב-22:00. התוצאות צפויות להתפרסם כחצי שעה לאחר מכן. זנדברג הצביעה ראשונה ואמרה: "זה יום גורלי למרצ, זה יום בו הדרך תיקבע. אם מרצ תמשיך להיות מפלגת שמאל עם שותפות יהודית-ערבית או שהיא תפנה למרכז". הורוביץ שהצביע אחריה אמר: "אני אופטימי, אבל כל קול חשוב. אני מאמין שננצח הערב ומרצ תעלה על דרך חדשה".

 

הורוביץ, בביקורת מרומזת על מנהיגותה של זנדברג, אמר שמטרתו היא לעשות קמפיין אגרסיבי יותר: "אני רוצה להביא את מרצ להישגים יותר טובים, לעשות קמפיין יותר אגרסיבי, להחזיר הביתה את כל אלה שעזבו אותנו ונדדו לכחול לבן ומקומות אחרים. את זה צריך לעשות על ידי פניה ישירה לציבור עם המסרים שלנו ולא להחביא אותם".

 

איך אתה עומד לשכנע את בוחרי כחול לבן שיחזרו למרצ?

"כחול לבן קיבלו 35 מנדטים ונכשלו בכל פרמטר. לא מאתגרים את הממשלה, לא עושים אופוזיציה, לא הצליחו למנוע את פיזור הכנסת, לא הצליחו להביא לבחירת מבקר מדינה, זאת אומרת אופוזיציה לא מתפקדת. מפלגה של כלום ושום דבר. אני אומר למצביעים שלנו שעברו לכחול לבן: שובו אלינו הביתה, מרצ היא הבית שלכם, אין לכם מה לחפש במפלגה כזו מנומנמת, מדוכדכת, חסרת כל מעש, תחזרו הביתה, מרצ יודעת להילחם ולשמור על הזכויות שלנו כאנשים חופשיים".

תמר זנדברג באולפן (צילום: אבי מועלם)
"אנחנו לא העבודה". זנדברג באולפן (צילום: אבי מועלם)

זנדברג מאידך טענה כי אל למפלגה להחליף כעת מנהיגות: "זו תהיה טעות להדיח הנהגה חודשיים לפני בחירות, אנחנו לא מפלגת העבודה, אנחנו לא רוצים להידמות למפלגות שמתעסקות במאבקים פנימיים במקום לצאת החוצה לציבור".

 

 

זנדברג הוסיפה: "למרצ יש נכס, לא רק אידאולוגי, גם אלקטורלי, יש לה נכסים שהיא מציגה לציבור בכל מציאות פוליטית. כששמעתי את אהוד ברק מסרב להוציא מפיו את המלה שמאל זה רק מדגיש את חשיבותה וחיוניותה של מרצ".  

אהוד ברק בראיון לאולפן (צילום: אבי מועלם)
"לא אמר את המילה שמאל". אהוד ברק (צילום: אבי מועלם)

הורוביץ לא שמאל מספיק? לא מייחד מספיק את מרצ?

"אנחנו מפלגת שמאל וכולנו בתוך מרצ, זה מה שטוב במרצ, זו מפלגה אידאולוגית וכולם נמצאים בתוך המסגרת. אבל גם בתוך המסגרת יש פרשת דרכים, האם נפנה להדגיש שותפות יהודית ערבית באופן חסר תקדים והיסטורי לא רק עבור מרצ, אלא עבור השמאל והגוש כולו. הרי ראינו שלנסות לפנות ימינה ולהביא קולות משם זה לא עובד, אתמול בחדשות 13 היה סקר שהראה שמרצ עולה לשישה מנדטים.

 

הורוביץ טען מנגד: "אני חושב שעכשיו לנוכח מה שקרה בבחירות האחרונות אין לנו ברירה אלא לנסות לשנות ולא לבוא לציבור באותה צורה, זה מה שאני מציע, ואני מצפה למצוא את תמר ואת שאר חברי הסיעה לצידי. נדגיש את ערכי השמאל, לא ברק ולא גנץ, ערכי השמאל הם המפתח לעתיד מדינת ישראל".

 

ניצן, איחודים זה הדיבור החם, אתה יותר בעד, נכון?

ניצן: "אני חושב שפוליטיקה נכונה זה לעשות שיתופי פעולה עם כמה שיותר אנשים שקרובים אלינו בדרך וברעיון, הבסיס שלנו אידאולוגי, מפלגה של שלום ושוויון.  אני שמאלן, אני גאה בזה, אני אניף את דגל השמאל בגאווה".

  

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן, עמית שעל
ניצן הורוביץ ותמר זנדברג
צילום: יובל חן, עמית שעל
מומלצים